اخبار حوادث | حادثه تلخ | اخبار حوادث روز

هک کردن سیستم زندان توسط زندانی همان جا | سارق حرفه ای و باهوش دستگیر شد

سارق سابقه‌دار که در زندان روش هک‌کردن دوربین‌ها را از یک هکر یاد گرفته بود، پس از آزادی، نقشه‌ سرقت‌های سریالی را عملی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

از اوایل خرداد ماه گزارش سرقت‌های سریالی از شرکت‌ها، ‌اداره‌های دولتی، باشگاه‌های ورزشی، مراکز خرید و... به پلیس پایتخت اعلام شد و گروهی از مأموران به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34تهران تحقیقات خود را برای شناسایی عاملان این سرقت‌ها آغاز کردند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که فردی در روزهای تعطیل وارد اماکن مختلف شده  و پس از هک‌کردن دوربین‌ها، ‌دست به سرقت اموال با ارزش از آنجا می‌زد. در حالی که تحقیقات برای شناسایی سارق  ادامه داشت، او در آخرین سرقت وارد شرکتی در حوالی شمال تهران شد؛ غافل از اینکه نگهبان در شرکت حضور دارد و به‌دلیل کم‌ مصرف‌کردن برق، ‌همه چراغ‌ها را خاموش کرده است.

سارق تصور کرد که کسی داخل شرکت نیست اما  لحظاتی پس از ورود او، نگهبان متوجه سر و صدای مشکوکی شد و بعد چراغ یکی از اتاق‌ها روشن شد. نگهبان آرام‌آرام به سمت اتاق رفت و چشمش به یک مرد نقابدار افتاد که درحال سرقت وسایل بود. در این شرایط نگهبان با سارق گلاویز شد و ضربه‌ای به سرش زد که موجب بیهوش شدن سارق شد. سپس دست و پایش را بست و با پلیس تماس گرفت. متهم کسی جز سارق تحت تعقیب نبود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان، مرخص شد و برای انجام تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت انتقال یافت. متهم 47ساله اعتراف کرد که معتاد به شیشه است و برای تامین هزینه‌های مواد دست به سرقت‌های سریالی ‌زده است.

ارسال نظر