رتبه بندی معلمان | اخبار رتبه بندی معلمان

آخرین خبر از وضعیت معلمان و فرهنگیان | طرح جدید رتبه بندی و افزایش حقوق اجرایی شد

وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هفته جاری نهایی شود، از اجرای رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور امسال خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رتبه بندی معلمان از دغدغه‌های مهم فرهنگیان است.رتبه بندی معلمان حواشی بسیاری را به دنبال داشته است.رتبه بندی معلمان مدتهاست که قرار است اجرا شود.رتبه بندی معلمان برای معلمان اهمیت فوق العاده ای دارد. رتبه بندی معلمان با اما و اگرهای فراوان همراه است.

رتبه بندی معلمان

وسف نوری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه «هم افزایی مدیریت ایران» در جمع خبرنگاران درباره اجرای رتبه بندی معلمان با تاکید بر اینکه معلمان نباید نگران باشند و این طرح اجرایی می‌شود، گفت: خواسته فرهنگیان اجرای قانون رتبه بندی معلمان است و انتظار دارند این کار زودتر انجام شود اما این امر مهمی است و مراحل قانونی دارد که باید طی شود.

وی افزود: ایراداتی را کمیسیون تلفیق قوانین مقررات مجلس در خصوص این آیین نامه داشتند که در چند روز گذشته به ما ارجاع دادند. در کمیسیون مربوطه ایرادها برطرف شد و در این کمیسیون به توافق رسیدند که در اولین جلسه هیات دولت، آیین نامه نهایی شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بنابراین سعی می کنیم این آیین نامه را که رئیس جمهور هم اصرار دارند سریعتر اجرایی شود، در جلسه این هفته هیات دولت نهایی کنیم.

نوری با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا هنوز رتبه بندی معلمان اجرا نشده است، اظهار داشت: باید بگویم اول قانون است، بعد آیین نامه و بعد شیوه نامه اجرا است. شیوه نامه و سامانه آن را همزمان آماده کرده ایم و منتظر تصویب آیین نامه هستیم.

رضا حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: در کمیسیون مصوبه‌ای در نظر گرفته‌ایم که به زودی به صحن می‌آید و قانونی است که در راستای بحث نظارتی در مدارس غیرانتفاعی کشور و هم مراکز آموزشی کشور است.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش مجلس در بحث رتبه‌بندی معلمان دو سال کار کرده است، توضیح داد: در کمیسیون کارشناسان زبده‌ای و نخبگان در بحث آموزش حضور دارند. در کمیسیون روی این طرح چکش کاری  کردند و مشاوره گرفتند.

وی در ادامه توضیح داد: در نهایت در کمیسیون قانونی مصوب و در صحن هم  تایید شد. این طرح سپس به شورای نگهبان ارسال شد و شورای نگهبان ایراداتی گرفت و دوباره برگشت خورد. کمیسیون آموزش شورای نگهبان، سازمان استخدامی کشوری، سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش های مجلس، معاونت سرمایه انسانی وزارت آموزش و پرورش و معاون پارلمانی وزارتخانه را دعوت کرد. با حضور همه این افراد از این قانون رفع اشکال و ابهام شد و در صحن مصوب شد. پس از آن شورای نگهبان هم آن را تایید کرد و به دولت ابلاغ شد.

حاجی پور با اشاره به اینکه دولت نیز پس از تایید این طرح را برای تنظیم آیین نامه اجرایی ارسال کرد، افزود: انتظار ما این است که خروجی این آیین نامه چکش‌کاری‌هایی باشد که درصحن انجام شد چرا که همه اتفاقات با حضور دستگاه‌های صاحب نظر انجام شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد مشکلات معلم‌ها گفت: با توجه به تورمی که در جامعه رخ داده، قطعاً باید آموزش و پرورش در مورد معلم‌ها فکر جدی کند. بحث اجرای رتبه بندی در جای خود، ولی ما حتی برای مدارس غیرانتفاعی هم برنامه ریزی کرده‌ایم.

وی در ادامه توضیح داد: نگاه ما به مدارس غیرانتفاعی بایستی با مراکز و آموزشگاه‌ها متفاوت باشد. زیرا در مدارس غیرانتفاعی مدرک که یک سند است، صادر می‌‎شود؛ اما آموزشگاه‌ها این شرایط را ندارند.

حاجی پور در مورد طرح مورد نظر برای مدارس غیرانتفاعی تاکید کرد: بحث حوزه‌های مالیاتی برای مدارس غیرانتفاعی است که تحت حمایت قرار دارند. همچنین در بحث شهریه‌ها و درآمدی و پرداختی‌ها جایگاه معلمان را در نظر گرفته‌ایم.  کمیسیون بحث مدارس غیرانتفاعی و دولتی را جامع دیده است. من احساس می کنم اگر طرح رتبه بندی عملیاتی شود یک چتر حمایتی محکم بر روی سر معلمان قرار می‌گیرد، اما متاسفانه تا به امروز اجرایی نشده و ما هم منتظر آن هستیم.

ارسال نظر