اخبار حوادث | حادثه تلخ | اخبار حوادث روز

حادثه ای ترسناک در این پارک معروف تهران | خانواده ها مراقب باشید

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران درخصوص خشکاندن ۱۳ اصله درخت با بن محیط ۱۲۰ تا ۱۵۰ توسط یک مالک متخلف توضیحاتی را مطرح کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

علی‌محمد مختاری؛ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران صبح امروز در حاشیه برگزاری هشتادویکمین جلسه شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران، در ارتباط با خشکاندن ۱۳ اصله درخت تنومند و باغ بن محیط بالا در خیابان ولی‌عصر(عج) توسط مالک یک ساختمان اظهار کرد: همان‌طور که در روزهای گذشته این موضوع در فضای مجازی و رسانه‌ها مطرح شده حساسیت زیادی را ایجاد کرده است و شهرداری نیز به این موضوع ورود پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: ما نیز نامه‌ای به شهرداری منطقه یک ارسال کرده‌ایم که سریعاً اقدامات لازم جهت جلوگیری از ساخت‌وساز در این محل توسط مالک گرفته شود و هرگونه فعالیت ساختمانی در این محدوده ممنوع باشد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران ادامه داد: همچنین این پرونده به کمیسیون ماده ۷ ارسال شد و روز گذشته جلسه‌ای در باب این مسئله برگزار شد و بر اساس تصمیم اخذشده قرار شده است اعمال ماده ۴ صورت بگیرد.

مختاری با تأکید بر اینکه مالک عمداً درختان خیابان ولی‌عصر را مقابل ساختمان خود خشکانده است گفت: این مسئله جرم محسوب می‌شود و در واقع مالک پلاک ثبتی جرم کرده است، ضمن اینکه دادستانی نیز به این موضوع وارد شده است و توقف هرگونه عملیات ساختمانی در این محدوده صادر و ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه درختان خیابان ولی‌عصر با توجه به بن محیط بالا به‌عنوان سرمایه ملی در حوزه فضای سبز محسوب می‌شوند، گفت: سازمان بازرسی کشور نیز به این موضوع وارد شده است و خواسته است که برخورد قاطع با این مسئله صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه پرونده این اتفاق در دادستانی شعبه۳۷ همچنان مفتوح است، گفت: مالک مکلف شده است که ۱۳ اصله درخت را در همان موقعیت و با همان محیط بن بالا بکارد و این مسئله از طریق شهرداری و سازمان بوستان‌ها نظارت خواهد شد.

مختاری با اعلام اینکه این درختان دارای محیط بن بالا بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ بوده‌اند، گفت: شهرداری تهران به هیچ عنوان با قطع درختان و خشکاندن آنها کوتاه نخواهد آمد و با عوامل چنین اقداماتی برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر