اخبار حوادث | اخبار سیاسی | اخبار طالبان

تجاوز طالبان به خاک ایران به بهانه ی ماه محرم | طالبان دوباره به مرز های ایران نزدیک شد!!

فرماندار هیرمند گفت: لحظاتی قبل بین نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و نیروهای طالبان در منطقه شغالک شهرستان هیرمند درگیری شده است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

جنگ

طالبان به موضع گیری درباره محرم پرداخت و از توصیه های داده شده در این زمینه به کارکنان خود سخن گفت.

طالبان به موضع گیری درباره محرم پرداخت و از توصیه های داده شده در این زمینه به کارکنان خود سخن گفت.

عاکف مهاجر؛ سخنگوی وزارت امر به معروف طالبان، امروز شنبه، ۱۳ اسد به آوا گفت: وزیر امر بالمعروف طی سخنرانی گفته است که باید محتسبین در مراسم عزاداری اهل تشیع شرکت کنند. وی در ادامه هرگونه محدویت اعمال شده را هم نادرست دانست.

مراسم سوگواری دهه محرم امسال نیز مثل هر سال دیگر، در حسینه‌ها و تکیه خانه‌های شیعیان افغانستان با حضور گسترده مردم، برگزار می‌شود. در بسیاری از مناطق شیعه‌نشین افغانستان، مردم پرچم‌های سیاه عزادارای را در جاده‌ها و بر سر در مغازه‌ها و خانه‌ها نصب کرده‌اند و صدای نوحه و روضه، در همه جا بلند است.

فرماندار هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان گفت: از لحظاتی قبل بین نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و گروه طالبان در مرز شهرستان هیرمند درگیری ایجاد شده است.

میثم برازنده اظهارداشت: لحظاتی قبل بین نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و نیروهای طالبان در منطقه شغالک شهرستان هیرمند درگیری شده است. وی بیان کرد: این درگیری بین نیروهای مرزبانی و گروه طالبان همچنان ادامه دارد. فرماندار هیرمند در رابطه با تلفات این درگیری گفت: موضوع در دست بررسی است.

ارسال نظر