اخبار روز | اخبار سیاسی 22 شهریور | اخبار فوری

ماجرای استعفای معاون رئیس جمهور چیست؟ + جزئیات خبر

ماجرای استعفای معاون رئیس جمهور را در ادامه بخوانید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

ابراهیم رئیسی داماد امام جمعه مشهد، به عنوان رئیس جمهور دولت سیزدهم شناخته می شود. ابراهبم رئیسی با طرح حذف یارانه وارد کرسی ریاست جمهوری شد. ابراهیم رئیسی دانش آموخته فقه و حقوق می باشد. ابراهیم رئیسی مدتها به عنوان دستیار دادستان دادگاه تهران فعالیت می کرد. جدید ترین اخبار سیاسی دولت ابراهیم رئیسی را در ادامه بخوانید.

موضوع کناره گیری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از حضور در دولت رئیسی یا انتخاب جایگزین او در جایگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بارها مطرح شده بود و آخرین بار در خردادماه امسال، نام محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) به عنوان گزینه جایگزین او مطرح بود.

یک منبع آگاه، از استعفای معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری خبر داد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که حکم خود را در آبانماه سال ۹۲ و مرداد ماه ۹۶ از حسن روحانی دریافت کرده بود، پس از یک سال ادامه فعالیت در همین جایگاه در دولت ابراهیم رئیسی، استعفای خود را تقدیم رئیس جمهوری کرد. با این حال، تا لحظه تدوین این گزارش، خبری مبنی بر پذیرش این درخواست استعفا از سوی رئیس جمهوری منتشر نشده است.

موضوع کناره‌گیری ستاری از حضور در دولت رئیسی یا انتخاب جایگزین او در جایگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بارها مطرح شده بود و آخرین بار در خردادماه امسال، نام محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) به عنوان گزینه جایگزین او مطرح بود.

با وجود آنکه همکاری ستاری در جایگاه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری یک سال پس از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی نیز ادامه یافت اما نام او هیچگاه به عنوان یکی از ارکان هیئت دولت، در بخش معرفی هیئت دولت در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری و در جمع وزیران و معاونان رئیسی درج نشد.

سورنا ستاری، ۵۰ ساله و دانشیار دانشگاه صنعتی شریف است و اگر رئیسی با استعفایش موافقت کند، پس از ۹ سال فعالیت مداوم در راستای گسترش و ارتقای کیفی زیست بودم نوآوری و فناوری کشور، به دانشگاه شریف باز می‌گردد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب