وام فوری | ثبت نام وام فوری

وام فوری 5 میلیاردی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ | وام فوری بدون ضامن تحویل بگیرید

عضو هیئت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از پرداخت تسهیلات تا سقف ۵ میلیارد تومان با نرخ ترجیحی ۱۴ درصد با اولویت طرح‌های دانش بنیان و صادراتی خبر داد.

وام فوری 5 میلیاردی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ | وام فوری بدون ضامن تحویل بگیرید
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

وام فوری در این بانک ها پرداخت می شود و حدود شش ماه از تصویب وام فوری ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور می‌گذرد. اما از آن زمان تا کنون هنوز سازمان برنامه و بودجه ضمانت‌نامه پرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات تا ۱۸ درصد را ارایه نکرده است. در واقع این سازمان باید تضمین دهد که ۱۳ درصد از سود این وام توسط دولت پرداخت خواهد شد وام فوری از سود کارمزد مناسبی برخوردار است. وام فوری دارای شرایط خاصی است. وام فوری از اقساط بلند مدتی بهره مند است. جزئیات جدید پرداخت وام فوری را بخوانید.

وام فوری

محسن سراج زاده  با بیان اینکه رسالت اصلی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، صدور ضمانت‌نامه برای فعالان اقتصادی با اشتغال کمتر از ۵۰ نفر کارکن در حوزه تولید با رویکرد پوشش کسری وثایق است، اظهار کرد: امسال منابعی برای افزایش سرمایه صندوق تخصیص داده شد که امکان تلفیق این م

از طرف دیگر به گفته این مقام مسئول بر اساس ضوابط صندوق، ضمانت تا سقف پنج میلیارد تومان برای ضمانت‌نامه‌های تعهد پرداخت یا اعتباری و تا هفت میلیارد تومان برای پیمانکاری صادر می‌شود.

سراج زاده با بیان اینکه نرخ کارمزد صدور ضمانت‌نامه ها برای سال اول ۱.۵ درصد و ۰.۲۵ درصد برای سال‌های بعد است که تا ۵۰ درصد امکان تخفیف دارد، تصریح کرد: علاوه بر این موضوع در صندوق مصوب شده که طرح‌های دانش بنیان مجزا از فرآیند عادی بررسی و اعتبارسنجی شوند. بنابراین مقرر شده صف جداگانه‌ای برای متقاضیان دانش بنیان‌ در نظر گرفته شود.

نابع با منابع بانکی برای اعطای تسهیلات با نرخ ترجیحی ۱۴ درصد وجود دارد. در حال حاضر اولویت تخصیص این منابع با طرح‌های دانش بنیان و صادراتی است.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی این منابع طرح‌های دانش بنیان است، گفت: سقف منابع قابل استفاده برای هر واحد معادل پنج میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه در بخش اعتبارسنجی، میزان وثایق وابسته به رتبه اعتباری متقاضی است، گفت: برای طرح‌های دانش بنیان یک رتبه بالاتر از رتبه اعتباری آنها در نظر گرفته شده و برای مثال اگر پس از اعتبار سنجی متقاضی، رتبه واحد B و آن واحد دانش بنیان باشد، رتبه آن A در نظر گرفته می‌شود تا وثایق کمتری از آن‌ها دریافت شود.

عضو هیئت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از پیگیری انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت که طرح‌هایی که توسط این نهاد برای صندوق ارسال کند نیز با توجه به اعتبارسنجی صورت گرفته، با سهل‌گیری بیشتر در بخش وثایق مواجه خواهند بود.

شرایط پرداخت تسهیلات وام فوری

سراج زاده درباره شرایط پرداخت تسهیلات نیز تصریح کرد: در صورتی که توجیه فنی و اقتصادی و اهلیت متقاضی از سوی بانک تایید شود، امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد.

عضو هیئت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بیان اینکه این اولین سالی است که صندوق وارد بحث پرداخت تسهیلات شده، گفت: فعلا تلفیق منابع با بانک سپه تا سقف ۹۰ میلیارد تومان انجام شده، اما امکان همکاری با سایر بانک‌ها و افزایش این منابع نیز وجود دارد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اولویت پرداخت تسهیلات واحدهای دانش بنیان نوع ۱ و ۲ است، اظهار کرد: دانش بنیان بودن و نوع آن بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعیین می‌شود و صندوق در بحث تشخیص دخالتی ندارد. اما به طور کلی دانش بنیان نوع یک و دو مربوط به میزان فروش محصولات دانش بنیان تجاری شده توسط واحد است.

همچنین به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر میزان پوشش ضمانت نامه‌ها تا ۷۰ درصد برای مناطق برخوردار و ۸۵ درصد برای مناطق کم‌تر برخوردار است، اما مجوز رساندن این پوشش به ۱۰۰ درصد از مجمع صندوق اخذ شده که پس از طی مراحل قانون و ابلاغ آن اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان گفت که متقاضیان می‌توانند برای ثبت درخواست خود برای دریافت تسهیلات یا ضمانت نامه به سامانه zemanat.sif.ir  مراجعه کنند.

شرایط دریافت وام فوری از بانک ملی

چنانچه مشتری قبلا از بانک های دیگر کارت اعتباری دریافت کرده است ٬ می تواند مابه التفاوت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان را از کلیه شعب بانک ملی دریافت کند ولی چنانچه از شعب بانک ملی قبلا وام کارت اعتباری دریافت کرده است  پس از تسویه وام فعلی می تواند از کارت اعتباری ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی جدید استفاده نماید

 این بانک در قالب تفاهم نامه همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی طرح اشتغال پایدار را تبیین کرده و از شرکت‌ها دانش بنیان حمایت می‌کند. براساس طرح مذکور به شرکت‌های دانش بنیانی که زمینه اشتغال را برای هر فرد جویای کار فراهم آورند، وام قرض الحسنه ۳۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود. به عنوان مثال اگر شرکتی ۱۵ شاغل داشته باشد، مبلغ تسهیلات آن به ۴۵۰ میلیون تومان می‌رسد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط این وام نیز ۳۶ ماهه است. ضمنا براساس این طرح، امکان پرداخت تسهیلات به افراد حقیقی کارآفرین ممکن خواهد بود.

دارندگان سپرده قرض الحسنه در بانک صادرات باید وام ۵۰ میلیون تومانی خرید کالا را در فروشگاه‌های اسنوا خرج کنند. این وام به افرادی پرداخت می‌شود که دارای ضامن رسمی باشند و هیچ بدهی معوق یا چک برگشتی در سیستم بانکی به نام آن‌ها ثبت نشده باشد. سود این وام ۱۸ درصد و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن ۳۶ ماه اعلام شده است.

با توجه به مبلغ تسهیلات، میزان سود و زمان بازپرداخت آن، هر قسط یک میلیون و ۸۰۷ هزار و ۶۲۰ تومان است. کل سود وام ۱۵ میلیون و ۷۴ هزار و ۳۱۲ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود ۶۴ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان خواهد بود.

بانک صادرات ایران به طور رسمی از تاریخ پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۳۱ فعالیت خود را آغاز کرد. ارائه تسهیلات بانکی بهتر به مردم، ایجاد شبکه گسترده بانکی در سراسر کشور، جلب سرمایه‌های داخلی و پس اندازهای کوچک و همچنین ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری در کلیه فعالیت‌های اقتصادی از اهداف اولیه این بانک اعلام شد.

در حال حاضر این بانک با استفاده از روش‌های نوین بانکداری و به کارگیری منابع داخلی، انواع تسهیلات و خدمات را به مشتریان واجد شرایط خود ارائه می‌دهد.

هم اکنون عوامل این بانک در تلاش هستند تا وام‌های مثل ازدواج و فرزندآوری با کمترین اتلاف وقت و هزینه به مشتریان پرداخت شود. در همین راستا این مجموعه طی ۳ماهه اول سال جاری بالغ بر ۲۶ هزار تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به متقاضیان خود پرداخت کرده است.

 افرادی که مایل به دریافت وام ۳۰۰ میلیون تومانی هستند باید در یکی از شعب بانک ملت  حساب جاری داشته باشند یا افتتاح کنند. این تسهیلات ویژه متخصصان است و با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود. داشتن سند ملکی برای دریافت این وام ضروری است. افرادی که مایل به دریافت این وام هستند باید مجوز فعالیت یا پروانه کسب معتبری را به بانک ارائه دهند. لازم به ذکر است که سپرده وام گیرندگان تا پایان تسویه اقساط مسدود نخواهد شد و آن‌ها امکان بهره برداری از سپرده‌هایشان را دارند. حداکثر مدت زمان برای پرداخت اقساط وام متخصصان ۶۰ ماه اعلام شده است.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب