رتبه بندی معلمان | رتبه بندی معلمان جدید | رتبه بندی معلمان 1401

خبر خوب برای رتبه بندی معلمان | واریزی جدید برای معلمان از امروز

احمد محمودزاده در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، اظهار داشت: هدف اصلی سند تحول، تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب با ویژگی‌های برجسته اخلاقی، علمی و دارای شجاعت و خلاقیت و کارآفرینی است.

خبر خوب برای رتبه بندی معلمان | واریزی جدید برای معلمان از امروز
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رتبه بندی معلمان از دغدغه‌های مهم فرهنگیان است.رتبه بندی معلمان حواشی بسیاری را به دنبال داشته است.رتبه بندی معلمان مدتهاست که قرار است اجرا شود.رتبه بندی معلمان برای معلمان اهمیت فوق العاده ای دارد.رتبه بندی معلمان با اما و اگرهای فراوان همراه است.

احمد محمودزاده در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، اظهار داشت: هدف اصلی سند تحول، تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب با ویژگی‌های برجسته اخلاقی، علمی و دارای شجاعت و خلاقیت و کارآفرینی است.

آموزشیخبر خوش معاون وزیر برای این معلمان

احمد محمودزاده در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، اظهار داشت: هدف اصلی سند تحول، تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب با ویژگی‌های برجسته اخلاقی، علمی و دارای شجاعت و خلاقیت و کارآفرینی است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: در راستای تحقق فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری، اجرا سند تحول بنیادین، مهمترین رسالت و وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی افزود: برای تحقق این هدف مهم باید همه ارکان آموزش و پرورش شامل دانش‌آموز، معلم، خانواده، محتوای درسی، شیوه ارزشیابی در این راستا هدایت شده و نقش آفرینی کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اضافه کرد: در حالی که تأکید سند بر تربیت دانش‌آموز در همه عرصه‌ها است، اما کنکور فقط در یک بعد دانش‌آموز را ارزشیابی می‌کند که باید این موضوع برطرف شود.

وی یادآور شد: از ابتدای شروع به‌کار دولت سیزدهم، قرارگاه اجرا سند تحول بنیادین در وزارتخانه و استان‌ها ایجاد شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت به تنهایی نمی‌تواند مسئولیت تربیت حدود ۱۵ میلیون دانش‌آموز را به خوبی انجام دهد و نیازمند مشارکت همه ذی‌نفعان شامل ‌دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های جهادی است.

محمودزاده تأکید کرد: باید همه تلاش کنیم تا کرامت معلمان به عنوان عنصر اصلی اجرا سند تحول بنیادین، در جامعه تقویت شود.

وی با بیان اینکه آینده کشور در کلاس‌های درس مهندسی می‌شود، عنوان کرد: باید زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مدارس با مشارکت همه تأمین شود.

ضرورت تدوین سند ۲۰ ساله بلند، میان و کوتاه مدت برای آموزش و پرورش

امام جمعه بوشهر نیز با قدردانی از تلاش مجموعه آموزش و پرورش این وزارتخانه را راهبردی‌ترین وزارتخانه دانست و خاطرنشان کرد: تمدن آفرینی، پیشرفت، اقتدار ملی و بین‌المللی منوط به داشتن آموزش و پرورش توانمند و قوی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر آموزش و پرورش را بنیادی‌ترین پایه آفرینش تمدن و پیشرفت دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش در اقتدار ملی و نظم نوین آینده جهان تاثیرگذار است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ۱۰ سال پیش تدوین شده است گفت: تدوین سند ۲۰ ساله بلند، میان و کوتاه مدت برای آموزش و پرورش در عرصه فضای آموزشی با استاندارد بین‌المللی و تجهیزات پیشرفته، خودکفایی، تولید و مرجعیت علمی یک ضرورت است.

امام جمعه بوشهر از تخریب کلاس‌های درسی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون ۱۷۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر وجود دارد که نوسازی و مرمت این فضاها باید در اولویت قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تا افق ۱۴۰۸ هیچ کلاس تخریبی در استان بوشهر وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر مدارس غیرانتفاعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این مدارس ضمن داشتن ساختمان استاندارد باید مدیریت فرهنگ اسلامی و انقلابی و رشد علمی و پژوهشی مورد توجه قرار گرفته شود.

صفایی بوشهری اضافه کرد: توجه به فرهنگ علمی، دینی و بصیرتی در مدارس غیرانتفاعی یک ضرورت است.

 

 

رتبه بندی معلمان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در خصوص پاداش معلمان، سازمان برنامه موظف است به تکلیف خود عمل کند، افزود: در خصوص نحوه پرداخت پاداش کارکنان دولت دچار ابهام هستیم درحالیکه هیات مدیره بانکها و برخی موسسات دولتی با سوء استفاده از خلاءهای قانونی یا اختیارات تفسیر نشده پاداش‌های آنچنانی و بلافاصله پس از دریافت حکم، بازنشستگی دریافت می‌کنند معلمان از فروردین ۱۴۰۰ تاکنون منتظر دریافت پاداش پایان خدمت هستند.‌

وی با بیان کرد: اگر این مشکل حل نشود از ابزار نظارت خود استفاده می‌کنیم، ضمن اینکه وزیر نیز باید در این خصوص نقش فعال‌تری ایفا کند.

سرمدی واله اضافه کرد:پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت معلمان را با تورم و کاهش ارزش پول ملی نوعی اجحاف در خصوص معلمان می‌دانیم که امیدواریم به زودی پاداش پایان خدمت این عزیزان تامین و پرداخت شود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش درباره عدم الزام شرکت معلمان مهرآفرین در آزمون داخلی برای دریافت "کد شناسه" گفت: این موضوع در مجلس تصویب شده و باید به تایید شورای نگهبان برسد؛ هر زمان که مصوبه ابلاغ شود، مجری آن هستیم.

معلمان مهرآفرین از کی رتبه بندی می شوند؟

صادق ستاری‌فرد درباره مصوبه نمایندگان مجلس مبنی بر مشمول شدن معلمان طرح مهرآفرین در قانون رتبه بندی معلمان بدون برگزاری آزمون مجدد و الزام وزارت آموزش و پرورش به صدور کد شناسه اظهار کرد: مصوبه مذکور باید در شورای نگهبان مطرح و مورد تایید شورای نگهبان قرار بگیرد. هر زمان که ابلاغ شود ما مجری قانون هستیم.

وی درباره طرح برخی انتقادات از سوی معلمانی که احکام آنها صادر شده و به جای عبارت «فوق‌العاده ویژه رتبه‌بندی» از عبارت «مزایای رتبه بندی» استفاده شده که برخی محرومیت‌ها را به دنبال دارد گفت: آن زمان رتبه‌بندی انجام نشده بود. در حقوق مهرماه به ۱۳ هزار و ۱۲۰ نفر از همکارانی که سوابقشان پایین بوده است، مزایای رتبه یک را پرداخت کرده‌ بودند ولی بلافاصله از شروع این ماه، نسبت به اظهار نظر و ارزیابی مشمولان اقدام شد.

جزئیات جدید رتبه بندی معلمان

صادق ستاری‌فرد سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: احکام رتبه «آموزشیار معلم» تعداد زیادی از معلمان با سابقه زیر ۳ سال صادر شد و در حقوق این ماه این گروه از معلمان اعمال شد.  

وی ادامه داد: آموزش و پرورش، صدور احکام را از رتبه یک آغاز کرد چرا که حقوق پایه این معلمان پایین بود و نیاز بود که توجه بیشتری صورت گیرد.  

ستاری‌فرد با بیان اینکه صدور احکام سایر معلمان نیز در روزهای پیش رو ادامه دارد، افزود: هنوز بخش قابل توجهی از معلمان در سامانه رتبه‌بندی، تأیید نهایی را انجام ندادند و بعد از آن، بررسی مستندات و مدارک آغاز می‌شود.  

وی از معلمان خواست تا در سامانه رتبه‌بندی معلمان، بارگذاری مدارک و مستندات را تأیید نهایی کنند تا بتوان بررسی‌ها را انجام داده و احکام رتبه‌بندی را صادر کنند.  

هر معلم برای کسب رتبه آموزشیار معلم باید ۴۶۰ امتیاز، مربی معلم، ۵۳۰ امتیاز، استادیار معلم ۶۰۰ امتیاز، دانشیار معلم ۷۵۰ امتیاز و استاد معلم ۹۰۰ امتیاز کسب کند.

رتبه بندی معلمان

آن‌گونه که وزیر آموزش‌ و پرورش اعلام کرده است، مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی معلمان به اتمام رسیده است، اما فرصت دیگری برای کسانی که به دلایل موجه موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، فراهم خواهد شد.

 سامانه رتبه‌بندی معلمان از روز چهارشنبه، ۲۶ مرداد، به صورت رسمی آغاز به کار کرد و فرهنگیان بر ‌اساس جدول زمان‌بندی و آخرین رقم کد ملی تا نهم شهریور نسبت به بارگذاری مدارک خواسته‌شده اقدام کردند. مهلت بارگذاری مدارک از آن زمان تاکنون چند مرتبه تمدید شد، اما ورود اطلاعات از سوی معلمان هنوز تکمیل نشده است.

وزیر آموزش و پرورش، ۳۱ شهریور درباره آخرین وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی گفت: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چند بار از ما مهلت خواستند. اول مهر، مهلت تمام می‌شود، اما اگر افرادی جا مانده باشند و دلیل هم داشته باشند، برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم. بعد از اینکه مدارک را بارگذاری و ثبت کردند، ارزیابان نظر می‌دهند و به هیئت ممیزه ارسال می‌کنند تا احکام صادر شوند.

یوسف نوری اول مهرماه در مصاحبه دیگری اعلام کرد: تاکنون ۸۴۰ هزار نفر ورود اطلاعات و بارگذاری مدارک در سامانه را انجام داده‌اند که وارد مرحله بعدی می‌شوند. هنوز تعدادی ثبت اطلاعات نکرده‌اند؛ ولی آنها که ثبت کرده‌اند، وارد مرحله بعدی می‌شوند. می‌خواستیم صدور احکام هم‌زمان باشد، اما قرار شد گروهی که بارگذاری انجام داده‌اند، وارد مرحله بعدی شوند. احتمالا تعدادی از احکام را در مهرماه بزنیم.

او افزود: اگر سرعت کار همکاران در بارگذاری مدارک بالا برود، ما هم در ستاد سرعت کار را بالاتر می‌بریم. تعدادی معلمان طرح مهرآفرین را داریم که برای آنها شناسه صادر نشده بود و در حال پیگیری هستیم تا به خیل معلمان بپیوندند. جلساتی به همین منظور برگزار شده؛ ولی هنوز به راهکار مشخص نرسیده‌اند، اما در تلاشیم به راهکار مشخصی برسیم که اینها هم مانند سایر معلمان مشمول رتبه‌بندی شوند.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه دو هفته گذشته عباس نجار، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری، خطاب به مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان‌ها، بازه زمانی دومی برای بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی اعلام شده که به این شرح است: «با عنایت به اینکه بازه زمانی اول برای ثبت اطلاعات معلمان گرامی شهریورماه به پایان رسید و در این مرحله برخی افراد به دلایل مختلف امکان ثبت و تکمیل اطلاعات را نداشته‌اند، مقرر شده است که

- برای افراد جامانده از بازه زمانی اول

- فوتی‌های شاغل و بازنشسته از تاریخ 31/۰۶/۱۴۰۰ به بعد

- نیروهای جدیدالاستخدام از تاریخ 31/۰۶/۱۴۰۰ به بعد

- و افراد مشمول تبصره ۴ ماده ۳ آیین‌نامه (مهرآفرین و...) از تاریخ 25/۰۷/۱۴۰۱ تا 13/۰۸/۱۴۰۱ دسترسی به سامانه رتبه‌بندی برای ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم شود».

دیدگاه خود را ارسال کنید