قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا آخر هفته بازار را لرزاند | قیمت طلا امروز به چند رسید؟ + جدول

قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا آخر هفته بازار را لرزاند | قیمت طلا امروز به چند رسید؟ + جدول
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا و سکه امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا

بروزرسانی: جمعه 16 دی - 17:28

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 75018,049,000
طلای ۲۴ عیار24,065,000
طلای 18 عیار / 74017,808,000
طلای دست دوم17,808,440
آبشده کمتر از کیلو78,200,000
مثقال طلا78,180,000
انس طلا1,837.04

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی203,390,000
سکه بهار آزادی تک فروشی 195,290,000
نیم سکه تک فروشی119,800,000
ربع سکه تک فروشی85,200,000
سکه گرمی تک فروشی44,100,000
تمام سکه (قبل 86)195,000,000
نیم سکه (قبل 86)91,500,000
ربع سکه (قبل 86)48,500,000

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

 

حباب سکه

حباب سکه امامی29,140,000
حباب سکه بهار آزادی20,940,000
حباب نیم سکه32,480,000
حباب ربع سکه41,470,000
حباب سکه گرمی22,560,000

پیش بینی قیمت ها در بازار طلا و سکه

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران در مورد وضعیت بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت، گفت: در هفته‌ای که گذشت در بازارهای جهانی، انس طلا به طور میانگین حدود ۳۷ دلار افزایش قیمت داشت اما در بازارهای داخلی با توجه به تغییر رئیس کل بانک مرکزی و صحبت‌ها و رویکردهای جدید در این حوزه، ما از اولین روز هفته شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و قیمت طلا و سکه کاهش زیادی داشت. چنانچه سکه امامی حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. در هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم حدود ۶۰۰ هزار تومان و در هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۵ هزار تومان کاهش قیمت داشتیم که چشمگیر بود. در کل، این هفته بازار خیلی آرام بود و قیمت‌ها کاهش و ثبات نسبی داشت.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با همشهری آنلاین در مورد میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه هم افزود: در هفته‌ای که گذشت، میزان تقاضا نسبت به هفته پیش که اوج تقاضا را داشتیم به شدت در بازارهای داخلی پایین آمد.

وی در مورد افزایشی شدن قیمت‌ها در اواخر هفته هم گفت: ما تغییر خاصی نداشتیم و اصولا در قیمت سکه نوسانات بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان و در هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۱۰ هزار تومان بود که این میزان طبیعی است. بخشی از نوسانات به نوسانات بازار ارز و همچین نوسانات انس جهانی طلا برمی‌گردد که میانگین ۳۷ دلار افزایشی بود ولی شاهد التهاب در بازار نبودیم.

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران در مورد افزایشی شدن انس جهانی طلا و تاثیر آن بر بازار داخلی طلا و سکه بیان کرد: قیمت انس جهانی طلا همواره عامل مهمی در بازارهای طلای کشورهای سراسر دنیا است اما در بازار داخلی ما قیمت طلا و سکه به جز قیمت انس جهانی طلا، متاثر از نوسانات نرخ ارز و میزان تقاضا و عرضه است. چرا که ما این تجربه را داشته‌ایم که با وجود افزایشی شدن انس جهانی طلا، قیمت‌ها در داخل کاهشی بوده مانند هفته‌ای که گذشت که علت آن به کاهش نرخ ارز برمی‌گردد. در هفته اخیر با اینکه ما میانگین ۳۷ دلار افزایش انس جهانی طلا را داشتیم اما در بازارهای داخلی با توجه به اینکه نرخ ارز از ۴۳ هزار تومان به حدود ۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسید قیمت‌ها کاهشی بود.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

بذرافشان در مورد روند قیمت‌ها در هفته آینده گفت: چنانچه رویکردهای بانک مرکزی در خصوص ثبات نرخ دلار ادامه پیدا کند و همچنین بانک مرکزی عرضه سکه را در بازارهای داخلی بیشتر کند تاثیر مهمی در کنترل قیمت‌ها خواهد داشت. اما به اعتقاد من، در حال حاضر قیمت‌ها به کاهش خوبی رسیده و مردم دیگر نگران افزایش یا کاهش زیاد نباشند. بر این اساس توصیه می‌کنیم با توجه به کاهش و ثباتی که در این هفته در بازار داشتیم الان زمان مناسبی است و هموطنان می‌توانند مبادلات خود را در رابطه با خرید سکه و مصنوعات طلا انجام دهند، چون انس جهانی طلا در چند روز گذشته با آغاز سال میلادی جدید افزایش یافته است.

نکته دیگری که رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران به آن اشاره کرد، در مورد علت تفاوت قیمت‌ها در سایت‌های مربوط به طلا و سکه با قیمت اتحادیه طلا و جواهر بود. بذرافشان در این باره گفت: در هفته‌ای که گذشت چون نوسانات بسیار زیاد و بی‌رویه بود ما برای اینکه مردم دچار مشکل نشوند نوسانات لحظه‌ای را پوشش ندادیم و قیمت‌ها را زمانی که تعادل و ثبات برقرار بود اعلام می‌کردیم. اما از مردم می‌خواهیم که فقط به سایت اتحادیه مراجعه کنند تا دچار مشکل نشوند.

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار داخلی

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران در مورد آخرین قیمت طلا و سکه در بازار داخلی هم بیان کرد: آخرین قیمت سکه امامی ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان؛ سکه بهار آزادی ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان؛ نیم‌ سکه ۱۱ میلیون و ۴۵۰ تومان؛ ربع سکه ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان؛ و سکه گرمی هم ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

بذرافشان ادامه داد: حباب سکه امامی هم با کاهش حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی تقریبا یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بود. هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۸۲۷ هزار تومان معامله شد. انس جهانی طلا هم به ۱۸۴۵ دلار رسید.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب