قیمت مرغ | افزایش قیمت مرغ

کولاک قیمت مرغ در روزهای آخر هفته | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟

جدیدترین قیمت انواع مرغ امروز ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

کولاک قیمت مرغ در روزهای آخر هفته | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت مرغ

قیمت مرغ امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

گوشت مرغ به عنوان یکی از پر مصرف‌ترین مواد‌های غذایی در سراسر جهان شناخته می‌شود. جالب است بدانید که نسل مرغ‌های امروزی مربوط به مرغ‌های سرخ است که هزاران سال قبل در شبه قاره هند زندگی می‌کردند.

گوشت مرغ دارای ارزش غذایی بی نظیری برای سلامت انسان می‌باشد، همچنین مرغ دارای ویتامین‌های مختلف نظیر ویتامین سی، ویتامین ب شش، فولات، نیاسین، ریبوفلاوین، تیامین، ویتامین ب دوازده، ویتامین‌ای، ویتامین دی و ویتامین کا می‌باشد.

امروزه گوشت مرغ به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد غذایی محسوب می‌شود. از مهم‌ترین غذا‌هایی که با این گوشت تهیه می‌شود می‌توان به مرغ سوخاری، سوپ مرغ، مرغ شکم پر، انواع سالاد‌ها، انواع خورش‌ها و … اشاره کرد.

جدول قیمت انواع مرغ 

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۸۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۹۹,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۹۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۹۹,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۹۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۸۸,۰۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۶۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۲۹,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۲۰,۲۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۱۲۲,۲۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۸,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۹,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۰۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۶۲,۵۰۰

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی

۵۵,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی

۴۸,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی

۲۹,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی

۲۲,۹۰۰

ایلنا نوشت:رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان اظهار داشت: مرغداران به ناچار، روی به استفاده از پودر گوشت به جای سویا آورده‌اند که آن نیز چون از ضایعات گوشت تهیه می‌شود موجب کاهش کیفیت تخم مرغ شده و به نوعی تنها برای سیر کردن مرغ استفاده می‌شود.

ناصر نبی پور در مورد آخرین وضعیت بازار تخم مرغ اظهار داشت: در حال حاضر تقاضا برای تخم مرغ به دلیل ارزان بودن نسبت به سایر پروتئین‌ها بالاست. قیمت آن نیز تقریبا ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان در هر کیلو به فروش می رسد در حالیکه نرخ مصوب آن ۳۹.۵ هزار تومان است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات تولیدکنندگان در حال حاضر، تامین نهاده است. بطوریکه اخیر تامین سویا با مشکل مواجه شده و واحدها مجبور به خرید سویا از بازار آزاد به نرخ ۲۵ هزار تومان هستند. البته مرغداران به ناچار، روی به استفاده از پودر گوشت به جای سویا آورده‌اند که آن نیز چون از ضایعات گوشت تهیه می‌شود موجب کاهش کیفیت تخم مرغ شده و به نوعی تنها برای سیر کردن مرغ استفاده می‌شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان با هشدار نسبت به تعطیلی واحدهای مرغداری گفت: با این شرایط، مطمئن باشید در سال‌های آینده امکان حیات برای بسیاری از واحدها وجود ندارد چون بشدت به نقدینگی نیاز دارند و تسهیلات بانکی نیز اخیرا ۲۳ درصد شده است.

وی افزود: پس از آزادسازی نرخ ارز و حذف ارز ترجیحی، قیمت نهاده‌ها ۷ تا ۸ برابر شد اما قیمت تخم مرغ از ۲۲ هزار تومان به ۳۶ هزار تومان رسید. باید توجه داشت که ۷۰ درصد قیمت تمام شده تخم مرغ به نرخ مواد ولیه بستگی دارد و دولت نیز به وعده‌های خود مبنی برای اعطای تسهلات عمل نکرده و امکان تعطلیلی واحدها در سال آینده وجود دارد.

نبی پور تصریح کرد: باید توجه داشت که دوره مرغ تخم گذار بین ۲۰ تا ۲۴ ماه است یعنی آسیب‌های وارد شده با وقفه زمانی مشخص می‌شود.

وی در مورد صادرات نیز گفت: در حال حاضر صادرات به میزان بالا به افغانستان و عراق صورت می‌گیرد. البته در بازار عراق با رقبای بزرگی مانند ترکیه و آذربایجان ر قابت می‌کنیم و همچنین مقداری نیز به قطر یا عمان صادر می‌شود که میزان آن بالا نیست.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

آخرین مطالب