فروش فوری خودرو | فروش فوری خودرو 1401

فروش فوری خودرو با شرایط ویژه نوروزی | فروش فوق العاده بدون قرعه کشی با تحویل فوری

زمان پیش فروش بزرگ خودرو با شرایط ویژه اعلام شد. این پیش فروش شامل چه خودروهای خواهد شد.

فروش فوری خودرو با شرایط ویژه نوروزی | فروش فوق العاده بدون قرعه کشی با تحویل فوری
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

فروش فوری خودرو های جدید آغاز شد. فروش فوری خودرو دارای شرایط خاصی است.فروش فوری خودرو از متقاضیان زیادی برخوردار است. فروش فوری خودرو با قیمت مناسب همراه است.جزئیات جدید فروش فوری خودرو را بخوانید. 

زمان پیش فروش بزرگ خودرو با شرایط ویژه اعلام شد. این پیش فروش شامل چه خودروهای خواهد شد.

جدیدترین اطلاعات درباره پیش فروش بزرگ خودرو در اسفند را بخوانید.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفته دوم اسفندماه بزرگ‌ترین طرح فروش خودرو را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بدون قرعه کشی برگزار خواهیم کرد. آن طور که امید قالیباف می گوید قرار است در این طرح فروش بدون قرعه کشی چند صد هزار دستگاه از انواع محصولات شرکت های خودروساز در دسترس متقاضیان خودرو قرار داده شود.

این مدیر صمت از برگزار نشدن قرعه کشی تا پایان سال خبر می دهد و دلیل این اتفاق را رشد تولید شرکت های خودروساز عنوان می کند

بر اساس پیش بینی قالیباف تا پایان امسال تولید شرکت های خودروساز به یک میلیون و 200 هزار دستگاه خواهد رسید و این تیراژ تولید می تواند عامل باشد تا با گردونه های قرعه کشی خداحافظی کنیم.

در حالی که سخنگوی صمت مشخص نکرده این طرح فروش بدون قرعه کشی قرار است در چه قالبی برگزار شود، فروش فوق العاده، پیش فروش یا مشارکت در تولید، این سوال ذهن مصرف کنندگان را به خود جلب کرده که قرار است چه خودروهایی از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه شوند؟

امید قالیباف تلاش می کند در خبر یاد شده شرایط را به گونه ای نشان دهد که قرار است تمام محصولات خودروسازان در سامانه یکپارچه فروش خودرو در دسترس متقاضیان قرار گیرند اما فروش نکنیم براساس توافقی که میان سازمانبورس و اوراق بهادار با شرکت های خودروساز برای عرضه محصولاتشان از مسیر بورس کالا منعقد شده، مدیران خودروساز به مدیران بورسی تعهد داده اند که محصولاتی که روی تابلوی بورس کالا می برند تنها از این مسیر بفروش برسانند. بنابراین تا اینجای کار قرار نیست خودروهایی که در جاده بورس کالا آفتابی شدند، عرضه شوند. بنابراین طرح فروشی که صمت وعده آن را می دهد در قالب فروش فوق العاده، پیش فروش یا مشارکت در تولید باشد به طور قطع محصولات بورسی جایی در میان محصولات عرضه شده نخواهند داشت.

اما این خودروها کدام ها هستند؟ بررسی لیست فروش ایران خودرو در بورس کالا نشان می دهد انواع تارا، دنا، پژو 207، هایما به طور قطع در این طرح فروش سامانه یکپارچه فروش جایی نخواهند داشت.

از سبد محصولاتی سایپا نیز با توجه به عرضه شاهین در بورس کالا، صمت نمی تواند این خودرو را در سامانه یکپارچه فروش در دسترس متقاضیان قرار دهد. البته صمتی ها مشخص نکرده اند که قرار است فقط محصولات دو خودروساز بزرگ کشور را در سامانه یکپارچه فروش عرضه کنند با محصولات خودروسازان خصوصی را هم پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار می دهند؟ اگر محصولات دو خودروساز بزرگ کشور باشد که محصولات بورسی ایران خودرو و سایپا که نام بردیم در این طرح فروش چند صد هزار دستگاهی جایی نخواهند داشت. اگر فرض کنیم صمت می خواهد محصولات خودروسازان خصوصی را هم در سامانه یکپارچه فروش در تیررس متقاضیان قرار دهد آنگاه محصولات بهمن موتور و آرین پارس موتور جایی در این طرح فروش نخواهند داشت.

سه محصول سواری بهمن موتور یعنی دیگنیتی، فیدلیتی و ریسپکت نیز که بهمن موتوری ها بارها آنها را روی تابوی بورس کالا برده اند در میان لیست فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو غایب خواهد بود. وانت کارا نیز که به عنوان نماینده بهمن موتوری ها در بخش خودروهای تجاری سبک در بورس کالا حضور داشته نمی تواند در لیست صمت جایی داشته باشد.

لاماری ایما تنها محصول آرین پارس موتور هم که در فروش بورسی مشارکت داشته نمی تواند به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وارد شود.

فردا موتور هم که با محصول SUV خود یعنی T5 در بورس کالا حضور داشته از لیست سامانه فروش خط خواهد خورد.

با توجه به این شرایط محصولاتی مانند انواع کوییک، ساینا، رانا پلاس، سمند سورن پلاس، انواع پژو پارس در میان محصولات سواری دو خودروساز بزرگ کشور و وانت آریسان 2 و پراید 151 به عنوان دو محصول تجاری سبک ایران خودرو و سایپا می توانند در لیست صمت برای فروش در سامانه یکپارچه خودرو حضور داشته باشند. از میان محصولات شرکت های خودروساز خصوصی نیز (چنانچه قرار باشد عرضه شوند) محصولات مدیران خودرو، کرمان موتور، مکث موتور می توانند به جمع محصولات یاد شده ایران خودرو و سایپا بپیوندند.

اگر طرح فروش به صورت فروش فوق العاده برگزار شود با توجه به فاصله قیمتی میان قیمت های بازار و کارخانه به نظر می رسد خبری از محصولات ایران خودرو نباشد زیرا تجربه های پیشین نشان داده برای این محصولات صف های عریض و طویلی تشکیل می شود. بنابراین این طرح فروش در حالت فروش فوق العاده با محصولات سایپا برگزار خواهد شد و تنها محصول ایران خودرویی که می توان حضور آن را پیش بینی کرد وانت آریسان 2 خواهد بود. اما اگر این طرح در قالب پیش فروش و مشارکت در تولید برگزار شود احتمال حضور برخی از محصولات ایران خودرو البته به جز محصولاتی که پشت ویترین بورس کالا رفته اند قوت خواهد گرفت البته فراموش نکنیم پیش تر اخباری در ارتباط با توقف تولید پژو پارس در سال 1402 از سوی ایران خودرو منتشر شده بود چنانچه این طرح فروش در قالب پیش فروش و مشارکت در تولید برگزار شود به احتمال زیاد پژو پارس جایی در لیست ایران خودرو نخواهد داشت و دو نماینده این خودروساز سمند سورن پلاس و رانا پلاس خواهند بود.

فروش فوری خودروحدادی ادامه گفت: در ماه‌های آتی گزارش‌هایی منتشر می‌شود که فعالان بازار با جزییات عملکرد این صندوق بیشتر آشنا شوند. لازم به ذکر است دارایی صندوق تثبیت از 6 همت به 12 همت افزایش یافته و خالص خرید صندوق تثبیت افزایش قابل توجهی یافته است.

حدادی گفت: 220 هزار نفر نماد سهام یار را خریداری کرده اند و برای این سهامداران اصل پول و 20 درصد سود در یک سال بعد تضمین شده است.

شرایط فروش اقساطی خودرو برای سه مدل MVM X22 ،MVM X33 و MVM X55 اعلام شد.

نمایندگی‌های فروش خودرو مدیران‌خودرو هم اکنون ۳ محصول اصلی این شرکت خودروسازی را با برند MVM به فروش می‌رسانند. این محصولات در کنار محصولات برند فونیکس به مشتریان مدیران خودرو عرضه می‌شود.

بر این اساس  علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید MVM X22، خرید MVM X33 و خرید MVM X55 از شرایط فروش این نمایندگی‌ها استفاده کنند.

در حال حاضر شرایط فروش اقساطی ام وی ام X22 با کمترین پیش‌پرداخت و اقساط بلندمدت در برخی مراکز فروش خودور برقرار است. برای خرید اقساطی MVM X22 می‌توانید از تسهیلات در نظر گرفته شده در این نمایندگی‌های فروش استفاده کنید. پرداخت تسهیلات برای خرید اقساطی ام وی ام X22 تا ۳ سال قابل بازپرداخت است. ام وی ام X۲۲ در حال حاضر در دو مدل دستی و اتوماتیک و با دو موتور به خریداران این خودرو عرضه می‌شود.

برای خرید ام وی ام X33 می‌توان از تسهیلات بلندمدت در نظر گرفته شده برای آن استفاده کرد. در حال حاضر ام وی ام X۳۳ در نمایندگی رسمی مدیران خودرو به شرایط اقساطی بلندمدت ۳ ساله عرضه می‌شود.

یکی از لوکس‌ترین خودروهای برند MVM یعنی X55 نیز دقیقاً با شرایط فروشی مشابه قابل خریداری برای علاقه‌مندان است. این خودرو امکانات بسیار خوبی را در بین رقبا عرضه می‌کند و به همین دلیل در بین شرایط فروش اقساطی MVM، جزو خودرو‌های محبوب است

برای استفاده از شرایط فروش اقساطی MVM X55 می‌توانید به سایت‌ نمایندگی رسمی مدیران خودرو مراجعه کنید. هم‌اکنون شرایط فروش اقساطی این خودرو با وام سه‌ساله نیز فراهم شده است.

 معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در نیمه دوم امسال قرعه کشی بر مبنای ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو نخواهد بود.

فروش فوری خودروفروش فوری خودرو آغاز شد

منوچهر منطقی با بیان این مطلب اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۰۲ هزار خودروی سواری کامل توسط دو خودروساز بزرگ کشور به بازار عرضه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۰۵ هزار دستگاه) رشد بیش از ۲۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت غیر از محصولات یک خودروساز در کشور، همه خودروها از فرآیند قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو خارج شده‌اند.

وی با اشاره به تجارب به‌دست آمده از سه دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو بر مبنای قرعه‌کشی، افزایش و ثبات تولید و تجربه عرضه خودرو در بورس کالا با توجه به تأکید مراجع اقتصادی دولت و دیگر نهادهای حاکمیتی، افزود: عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور برای عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی در نیمه دوم سال جاری از تعادل برخوردار است.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه‌ کرد: با توجه به آن‌ که برنامه افزایش تولید در ۶ ماهه دوم سال نیز در برنامه خودروسازان قرار دارد، در عمل به‌طور منظم ماهیانه یکصد هزار دستگاه خودرو برای فروش عرضه می‌شود.

منطقی ادامه‌داد: در نیمه دوم امسال، عرضه همه خودروهای شرکت سایپا و دیگر شرکت‌های خودروساز با توجه به معادل بودن عرضه و تقاضا، توسط خود شرکت‌ها یا از طریق بورس کالا انجام می‌شود.

وی بیان‌ کرد: شرکت ایران خودرو نیز در نیمه دوم امسال، فروش خودروهای تولیدی را در سامانه فروش خود شرکت اجرا خواهد کرد.‌

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت همچنین بر رعایت الزامات قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی مانند تخصیص ۵۰ درصد ظرفیت تولید به طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تخصیص ۱۰ درصد ظرفیت تولید به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده توسط این شرکت‌های خودروساز تأکید کرد.

وی در ادامه با اعلام این‌ که در نیمه دوم امسال قرعه کشی بر مبنای ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو نخواهد بود، گفت: از این پس، این سامانه به منظور نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر تعداد فروش مجاز خودرو، تحویل به‌موقع خودرو توسط خودروسازان و همچنین اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی بهره برداری خواهد شد.

این مسئول اصلاح و شفاف‌سازی فرآیند قبلی عرضه خودرو و افزایش تولید و عرضه خودرو را از جمله دستاوردهای مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم در راستای ابلاغیه رئیس جمهور عنوان و ابراز امیدواری کرد: با تداوم روند تکمیل خودروهای ناقص، کسب آمادگی لازم در زنجیره تأمین برای افزایش تولید و بهره گیری از سازوکار واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور، صنعت خودرو با هم‌افزایی و یکپارچگی بیشتر، مسیر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را طی کند.

شایان ذکر است پیرو ابلاغیه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ رئیس جمهور درباره بهبود وضعیت صنعت خودروسازی کشور، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تحت نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به منظور شفاف‌سازی فرآیند عرضه و تخصیص خودرو به مردم آغاز به کار کرد و تا شهریور سال جاری نسبت به برگزاری۳ دوره عرضه خودرو در این سامانه اقدام شد.

تخصیص عادلانه خودرو، افزایش امکان دسترسی مصرف کنندگان به خودرو، ایجاد شفافیت و رویه واحد در عرضه برای همه خودروسازان، همچنین افزایش تنوع و حق انتخاب برای مصرف کنندگان در هر دوره عرضه، از جمله مزایای سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در راستای تنظیم بازار و ارتقای رضایت مصرف کنندگان بوده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، منوچهر منطقی با بیان این مطلب اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۰۲ هزار خودروی سواری کامل توسط دو خودروساز بزرگ کشور به بازار عرضه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۰۵ هزار دستگاه) رشد بیش از ۲۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت غیر از محصولات یک خودروساز در کشور، همه خودروها از فرآیند قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو خارج شده‌اند.

وی با اشاره به تجارب به‌دست آمده از سه دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو بر مبنای قرعه‌کشی، افزایش و ثبات تولید و تجربه عرضه خودرو در بورس کالا با توجه به تأکید مراجع اقتصادی دولت و دیگر نهادهای حاکمیتی، افزود: عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور برای عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی در نیمه دوم سال جاری از تعادل برخوردار است.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب