از طریق چشم های خود بیماری ها را تشخیص دهید | با این علائم در چشم ها بیماری وجود دارد!

می‌توان از روی چشم‌ها میزان سلامتی افراد را متوجه شد. برخی از دلایل ترسناک که نشان می‌دهد چرا چشم شما به صورت عجیب و غریب فعالیت می‌کند را بخوانید.

از طریق چشم های خود بیماری ها را تشخیص دهید | با این علائم در چشم ها بیماری وجود دارد!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اگر متوجه موضوع غیر عادی در چشم‌های خود می‌شوید باید به آن توجه داشته باشید.

مشکلات تیروئیدی

همانطور که می‌دانید تیروئید شما یک عضو پروانه‌ای شکل در گردن است که هورمون‌های رشد و متابولیسم در بدن را تنظیم می‌کند. اگر غده تیروئید به درستی کار نکند می‌تواند به مشکلات زیادی منجر شود که در برخی از افراد با تورم عضلات چشم همراه است. همین امر موجب می‌شود چشم به نظر بزرگ‌تر از حالت طبیعی نشان داده شود.

معاینات منظم چشم برای همه افراد ضروری است اما اگر فردی مبتلا به دیابت باشد یا در خطر ابتلا به دیابت قرار گیرد باید این معاینات را به صورت مرتب و منظم انجام دهد. دیابت می‌تواند باعث تورم یا حفظ مایع در ماکولا (بخشی از شبکیه چشم که بینایی مرکزی شما را کنترل می‌کند) گردد.

کلسترول بالا

افرادی که کلسترول خون بالایی دارند می‌توانند به طور گذرا بینایی خود را از دست بدهند. این از دست دادن بینایی همیشگی نیست. آن‌ها احساس می‌کنند همیشه سایه ای در چشمشان وجود دارد و این سایه در حال عبور و مرور است.

میگرن شبکیه

نقاط کور موقت در بینایی شما می‌تواند به این معنی باشد که چشم شما مبتلا به میگرن شبکیه است. این نوع میگرن با میگرنی که در سر رخ می‌دهد یکسان نیست. میگرن شبیکه باعث ایجاد نقاط خالی در بینایی شما می‌شود که scotomas نام دارد. نقاط کور تنها چند دقیقه طول می‌کشند و ممکن است در این شرایط دردی را تجربه کنید یا اصلا دردی نداشته باشید.

همچنین ممکن است نور چشمک زنی را ببینید، تاری دید داشته باشید یا قبل و بعد از نشانه‌های چشم، سردردی را تجربه نمایید. اگر این شرایط به صورت مکرر رخ داد بهتر است به یک چشم پزشک مراجعه کنید.

منبع: بهداشت نیوز

دیدگاه خود را ارسال کنید