قیمت دلار | قیمت امروز دلار

قیمت دلار امروز سبقت گرفت | قیمت دلار امروز به چند رسید؟

قیمت دلار امروز 24 اسفند 1401 در مرکز مبادله ارز و طلای ایران نسبت به روز گذشته برای دومین روز متوالی بدون تغییر و در سطح 40 هزار و 300 تومان باقی مانده، اما قیمت سکه در صرافی‌ها باز هم افزایش یافته است.

قیمت دلار امروز سبقت گرفت | قیمت دلار امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت دلار طی چند ماه گذشته با نوسان همراه است. قیمت دلار در اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت دلار در صرافی ملی متفاوت است. قیمت دلار پس از ارز دولتی افزایشی شد. قیمت دلار امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت دلار

قیمت دلار امروز 24 اسفند در مرکز مبادله ارز و طلای ایران نسبت به روز گذشته بازهم بدون تغییر و در سطح 40 هزار و 300 تومان باقی مانده است.

قیمت یورو نیز در مرکز مبادله با کاهش نامحسوس 30 تومانی نسبت به روز گذشته معادل 43 هزار و 212 تومان درج شده است.

همچنین قیمت درهم امارات در مرکز مبادله همانند قیمت دلار برای دومین روز، نسبت به روز گذشته بدون تغییر و در سطح 10 هزار و 973 تومان باقی مانده است.

نرخ حواله دلار امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته رقم 36 هزار و 700 تومان را نشان می‌دهد.

نرخ حواله یورو و حواله درهم امارات هم امروز تا حوالی ساعت 12 در این مرکز به ترتیب بر روی اعداد 39 هزار و 352 تومان و 9 هزار و 993 تومان ایستاده است.

قیمت توافقی ارز و قیمت دلار

قیمت‌ ارزها امروز چهارشنبه در سایت کانون صرافان، بر خلاف مرکز مبادله، با تغییر همراه بوده است.

قیمت دلار توافقی امروز چهار‌شنبه 24 اسفند 1401 در سایت کانون صرافان تا حوالی ساعت 12 ظهر با افزایش 120 تومانی نسبت به روز گذشته رقم میانگین 42 هزار و 209 تومان را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت توافقی یورو نیز با افزایش 100 تومان به طور میانگین به سطح 45 هزار و 300 تومان رسیده است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی هم در صرافی‌های مجاز رقم میانگین 11 هزار و 700 تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز گذشته 75 تومان کاهش یافته است.

قیمت دلار و  سکه، نیم سکه و ربع سکه

قیمت انواع سکه در سایت کانون صرافان ایرانیان برای سومین روز متوالی در هفته جاری با افزایش قیمت‌ همراه شده است.

قیمت سکه امامی امروز 24 اسفند ماه با افزایش تقریبا 400 هزار تومانی به طور میانگین به سطح 28 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

همچنین تا حوالی ساعت 12 ظهر امروز 24 اسفند ماه قیمت نیم سکه در همین سایت به طور میانگین 16 میلیون و 835 هزار تومان درج شده که نسبت به روز گذشته بیش از 700 هزار تومان گران‌تر شده است.

قیمت ربع سکه نیز امروز به کانالی بالاتر رفت و 10 میلیون و 185 هزار تومان در سایت کانون صرافان اعلام شده است.

از ابتدای هفته تا به امروز قیمت سکه امامی، نیم سکه و ربع سکه هرکدام به طور میانگین با افزایش 22.6، 20.5 و 24.7 درصدی همراه بوده؛ این درحالی است که قیمت دلار توافقی طی همین دوره حدود 5.8 درصد کاهش داشته است.

پیش بینی قیمت دلار در بازار

 قیمت دلار روز گذشته در معاملات غیر رسمی بالا رفت با این حال در سمت رسمی بازار نرخ دلار نوسان محدودی را ثبت کرد.

روز گذشته با افزایش شکاف قیمت رسمی و غیررسمی صف خرید زیاد شد. رشد قیمت دلار در روز سه شنبه در حالی بود که در چند روز گذشته اخبار مثبت بازار دلار را قرمز کرده بود.

برخی از فعالان اقتصادی و سیاسی می‌گفتند افزایش سطح انتظارات مثبت نسبت به آینده روابط خارجی کشور موجب شده سطح هیجانات ارزی در فردوسی پایین بیاید و نرخ دلار در تهران نزولی شود.

در شرایط فعلی زمزمه‌هایی از سفر جدید شمخانی به گوش می‌رسد، طبق گمانه سازی‌ها احتمال سفر دبیر کل شورای عالی امنیت ملی به بحرین است. برخی می‌گفتند بهبود روابط با بحرین از سطح تنش‌ها خواهد کاست.

آن طور که نورنیوز، رسانه نزدیک به دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی شب گذشته در توئیتی نوشته:شمخانی تا قبل از پایان سال به یکی از کشور‌های عربی منطقه سفر می‌کند. هدف از این سفر، ملاقات با مقامات عالی آن کشور و حل و فصل چند پروند مهم امنیتی و اقتصادی است. این سفر قریب الوقوع در حالی است که چند روز قبل شمخانی به ریاض سفر کرده بود و نتیجه آن توافق ایران و عربستان پس از حدود ۷ سال تنش سیاسی بود.

عده‌ای از تحلیلگران اقتصادی و سیاسی با یادآوری اثر کاهشی این توافق بر بازار ارز باور دارند سفر دوم شمخانی احتمالا موجب شود عده‌ای از بازیگران ارزی در خرید خود احتیاط کنند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب