وام بازنشستگان | وام بازنشستگان جدید

این وام بازنشستگان به تمامی بازنشستگان تعلق می گیرد | مبلغ وام بازنشستگان چقدر است؟

شرایط دریافت وام ۱۲ میلیونی برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد.

این وام بازنشستگان به تمامی بازنشستگان تعلق می گیرد | مبلغ وام بازنشستگان چقدر است؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

وام بازنشستگان پرداخت می شود. وام بازنشستگان دارای شرایط خاصی است. وام بازنشستگان تنها به برخی از افراد واجد شرایط پرداخت می شود. وام بازنشستگان در برخی از بانک ها پرداخت می شود. جزئیات جدید وام بازنشستگان را بخوانیم.

وام بازنشستگان

وام بازنشستگان یکی از مطالبات قشر بازنشسته بوده در قالب وام ضروری، وام خرید جهیزیه و مواردی دیگر پرداخت می‌شود شرایط ضامن و بازپرداخت وام بازنشستگان متفاوت است. وام بازنشستگان وضعیت ثابتی ندارد و شرایط و مولفه‌های مختلفی بر آن تأثیرگذار است. وام بازنشستگان همواره یکی از پر بحث ترین موضوعات مجلس محسوب میشود.

دریافت وام در ایران دارای شرایط و ضوابط مخصوص به خود است. سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بازنشستگان می‌توانند با توجه به شرایط تعیین شده نسبت به دریافت وام ۱۲ میلیونی اقدام کنند. بسیاری از بازنشستگان با توجه به شرایط اقتصادی کشور، از اخبار وام استقبال کرده‌اند. در این بخش می‌خواهیم به بررسی شرایط دریافت وام ۱۲ میلیونی بازنشستگان بپردازیم.

به گزارش 9 صبح: وام بازنشستگان یکی از مطالبات قشر بازنشسته بوده در قالب وام ضروری، وام خرید جهیزیه و مواردی دیگر پرداخت می‌شود شرایط ضامن و بازپرداخت وام بازنشستگان متفاوت است. وام بازنشستگان وضعیت ثابتی ندارد و شرایط و مولفه‌های مختلفی بر آن تأثیرگذار است. وام بازنشستگان همواره یکی از پر بحث ترین موضوعات مجلس محسوب میشود.

دریافت وام در ایران دارای شرایط و ضوابط مخصوص به خود است. سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بازنشستگان می‌توانند با توجه به شرایط تعیین شده نسبت به دریافت وام ۱۲ میلیونی اقدام کنند. بسیاری از بازنشستگان با توجه به شرایط اقتصادی کشور، از اخبار وام استقبال کرده‌اند. در این بخش می‌خواهیم به بررسی شرایط دریافت وام ۱۲ میلیونی بازنشستگان بپردازیم.

آشنایی کلی با شیوه دریافت وام ۱۲ میلیونی

وام قرض الحسنه صندوق بازنشستگان برای بسیاری از کسانی که دارای مشکلات اقتصادی هستند کاربردی است. سازمان تامین اجتماعی با ایجاد یک بستر مناسب سعی کرده است تا وام ۱۲ میلیون تومانی را به بازنشستگان ارائه دهد. تسهیلات در نظر گرفته شده در این مرحله قرار است که به بازنشستگان واجد شرایط سراسر کشور پرداخت شود.

سهمیه در نظر گرفته شده برای این وام دارای محدودیت‌های مشخص است که بازنشستگان با در نظر گرفتن شرایط اولیه و پرداخت وام، می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. تامین اجتماعی ظرفیت هر شهرستان را به شکل محدود اعلام کرده است که تا زمان تکمیل شدن ثبت نام، امکان ثبت نام برای این وام وجود دارد. بازنشستگان در صورتی که نیاز به وام ۱۲ میلیون تومانی دارند، بهتر است با شرایط دریافت وام آشنا شوند.

شرایط دریافت وام ۱۲ میلیونی بازنشستگان

با توجه به محدودیت بودجه این سازمان و شرایط کلی در نظر گرفته شده، تسهیلات ارائه شده برای تعدادی معدودی از بازنشستگان قابل پرداخت است. از شرایط کلی اعلام شده سازمان تامین اجتماعی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازنشستگان باید دارای حداقل سن ۵۰ و حداکثر ۷۸ سال باشند.

بازنشستگان در صورتی می‌توانند از این وام استفاده کنند که حداقل دو فرزند تحت تکفل داشته باشند.

با توجه به شرایط اعلام شده بازنشستگان تامین اجتماعی در صورتی که واجد شرایط هستند، می‌توانند جهت ثبت نام این وام به آدرس سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند.

شیوه ثبت نام وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان

متقاضیان ضمن در نظر گرفتن شرایط اعلام شده برای این که بتوانند ثبت نام اولیه خود را جهت احراز هویت و مشخصات انجام دهند، کافی است به آدرس غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir مراجعه کرده و شرایط لازم را مطالعه کنند. طبق پیش شرط بیان شده برای دریافت تسهیلات، داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه پرداخته شده الزامی است.

همچنین شرایط وام به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که متقاضیان بتوانند به شکل آسان وام مورد نظر خود را دریافت کنند. فراهم بودن امکان قانونی کسر اقساط بر اساس شراط حقوق دریافتی نیز از دیگر شرایط اعلام شده سازمان تامین اجتماعی است.

مبلغ وام و تعداد اقساط چقدر است

همان‌طور که از عنوان مشخص است، مبلغ تسهیلات اعلام شده سازمان تامین اجتماعی حدود ۱۲ میلیون تومان است که بازپرداخت آن ۲۴ ماهه تعیین شده است. متقاضیان می‌توانند در زمان مشخص شده به سایت سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده و ثبت نام اولیه خود را انجام دهند. بعد از ثبت نام اولیه در سایت اعلام شده، در صورتی که مستمری بگیران واجد شرایط شناخته شوند، گزینه درخواست تسهیلات برای آنان فعال می‌شود.

وام در نظر گرفته شده دارای بهره پایین است که برای بسیاری از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک گزینه عالی محسوب می‌شود. افرادی که در زمینه ثبت نام این وام دچار مشکل هستند و یا می‌خواهند اطلاعات تکمیلی را کسب کنند، بهتر است به صورت حضوری به دفتر تامین اجتماعی شهر خود مراجعه کرده تا مسئولان ذیربط آنها را در این زمینه یاری کنند.

با توجه به این که دریافت تسهیلات در ایران مراحل مخصوص به خود را دارد، سازمان تامین اجتماعی سعی کرده است برای پرداخت تسهیلات جدید خود، شرایط آسان‌تری را در نظر بگیرد. بازنشستگان همواره با مشکل معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند. افرادی که می‌خواهند وام تامین اجتماعی را دریافت کنند، ضمن مطالعه شرایط اولیه کافی است به سایت سازمان مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند. علاوه بر شرایط اولیه بیان شده، مستمری بگیران باید دارای یک سیم کارت به نام خود باشد تا بتوانید مراحل ثبت نام را به درستی تکمیل کنند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره فعالیت‌های این صندوق در سال ۱۴۰۲ گفت: رویکرد ما مولدسازی املاک و تبدیل آنها به ثروت و در نهایت کسب درآمد متعلق به همه بازنشستگان کشوری است.

ترکی اظهار داشت: قرار است طرح مولدسازی در راستای کسب درآمد این صندوق برای کمک به وضعیت بازنشستگان از سال ۱۴۰۲ آغاز شود.

وی ادامه داد: در مجموع یکی از برنامه‌های عملیاتی این صندوق توسعه فعالیت‌های اقتصادی به عنوان یکی از اولویت‌های صندوق محسوب می‌شود.

ترکی معتقد است: یکی از بخش‌های مهم و اثرگذار در بخش تامین منابع در صندوق بازنشستگی کشوری، بخش‌های اقتصادی است که در سال گذشته شاهد نابسامانی در این عرصه در همه شرکت‌های و موسسات اقتصادی بودیم.

وی اضافه کرد: امسال به خاطر رفع دغدغه‌ها تمام تلاش خود را در سطح درآمدی انجام خواهیم داد که یکی از برنامه‌های اجرایی بحث انجام ارزش‌گذاری دارایی‌های صندوق است که باید این کار صورت گیرد و ساماندهی در بخش نیروی انسانی شرکت‌ها صورت گیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: همچنین دیگر برنامه اجرایی این صندوق تجمیع، ادغام، انحلال، توسعه و سرمایه‌گذاری در سال جاری است که برای ساماندهی این وضعیت یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای این مجموعه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری همپای برنامه هفتم در توسعه اقتصادی فعالیت خواهد داشت، اظهار داشت: این اقدامات در راستای تقویت فعالیت‌های اقتصادی و کمک به معیشت بازنشستگان با حفظ این سرمایه‌ها صورت می‌گیرد.

حقوق‌بگیران صندوق بازنشستگی در ۱۴ وزارتخانه، نهاد ریاست جمهوری، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، سازمان‌های منحله، خویش فرما و سایر افراد شاغل مشغول به فعالیت بوده و هستند.

در میان این وزارتخانه‌ها، وزارت آموزش و پرورش ۶۲.۵۱ درصد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۳.۰۴ درصد، وزارت جهاد کشاورزی ۴.۸۴ درصد، وزارت راه وشهرسازی چهار درصد، وزارت کشور ۲.۸۶ درصد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲.۲۴ درصد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز ۲.۲۲ درصدحقوق‌بگیران دارند.

وزارت امور اقتصادی و دارایی ۱.۷۲ درصد، وزارت دادگستری ۱.۶۲ درصد، نهاد ریاست جمهوری ۱.۰۸ درصد، وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱.۰۶ درصد، وزارت نیرو ۰.۷۸ درصد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۰.۶۸ درصد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۰.۴۸ درصد، سازمان‌های منحله ۰.۲۷ درصد، قوه قضاییه ۰.۱۹ درصد، وزارت امور خارجه ۰.۱۸ درصد، مجلس شورای اسلامی ۰.۱۰ درصد، خویش فرما ۰.۶ درصد و سایر گروه‌های حقوق‌بگیر ۰.۸ درصد گروه حقوق‌بگیران تحت پوشش این صندوق را شامل می‌شوند.

وزارت آموزش و پرورش با یک میلیون و ۱۹ هزار و ۷۶ نفر حقوق‌بگیر، بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری است که ۶۲.۵۱ درصد جامعه حقوق‌بگیران این صندوق را تشکیل می‌دهند.

دیدگاه خود را ارسال کنید