قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا و سکه امروز با سر زمین خورد! | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا و سکه امروز با سر زمین خورد! | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

آخرین قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

بروزرسانی: یکشنبه 24 اردیبهشت - 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 25,709,000

طلای ۲۴ عیار 34,279,000

طلای 18 عیار / 740 25,366,000

طلای دست دوم 25,366,430

آبشده کمتر از کیلو 111,380,000

مثقال طلا 111,300,000

انس طلا 2,010.88

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 314,510,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 281,010,000

نیم سکه تک فروشی 182,700,000

ربع سکه تک فروشی 114,400,000

سکه گرمی تک فروشی 66,200,000

تمام سکه (قبل 86) 278,000,000

نیم سکه (قبل 86) 130,000,000

ربع سکه (قبل 86) 67,000,000

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

حباب سکه

حباب سکه امامی 66,300,000

حباب سکه بهار آزادی 33,300,000

حباب نیم سکه 58,660,000

حباب ربع سکه 52,310,000

حباب سکه گرمی 35,630,000

پیش بینی قیمت طلا 

 امروز قیمت طلا و سکه با شیب نزولی قابل توجهی آغاز به کار کرد. قیمت سکه کاهش میلیونی داشت و سقوط سکه نیز در ماه‌های اخیر بی‌سابقه بود.

در هفته‌های اخیر قیمت طلا و سکه همگرایی بالایی با دلار نشان داده است. معامله‌گران بازار فلز زرد معتقدند سکه برای صعود، چشم به دلار دارد و تا دلار در کانال‌های قیمتی بالاتر قرار نگیرد قیمت طلا و سکه نیز شانسی برای رشد ندارد.

در آخرین روز از هفته گذشته، قیمت در بازار طلایی افزایش داشت. به نظر می‌رسد رفت و برگشت‌های چند باره دلار سرگیجه قیمتی را در میان برخی از سکه‌بازان ایجاد کرده است. متعاقب این موضوع معامله‌گران ترجیح می‌دهند خرید و فروش نکنند و فعلا دست نگدارند.

بازار دستوری است

در همین راستا عبدالله مشکانی کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه قیمت طلا و سکه با قیمت دلار نرخ‌گذاری می‌شود گفت: «این بازار از بازار آزاد دلار خط می‌گیرد. باید توجه داشت سکه حباب دارد و تمام قطعات سکه با دلار بالاتر معامله می‌شود و دلار به این بازارها خط می‌دهد.»

وی با اشاره به اینکه به دلیل فشار نقدینگی، بازار طلا و سکه مانند بازار خودرو حباب دارد، خاطرنشان کرد: «فعلا هر روندی در بازار کاملا به اخبار سیاسی مربوط می‌شود. این در حالی است که اگر دیدید در بازاری برخلاف جریانات سیاسی روند قیمت‌ها تغییر می‌کند باید به دستوری بودن آن بازار شک کرد.»

این کارشناس اقتصادی افزود: «پول‌های خرد ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی، بازار ارز و طلا و سکه را  تکان می‌دهند منتها در تعداد زیاد و مردم وقتی می‌بینند ارزش پولشان در حال از بین رفتن است به این بازارها ورود می‌کنند. عدد پول کوچک است اما تعداد زیاد است.»

وی در پاسخ به اینکه آیا الان وقت سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه است گفت: «به اعتقاد من باید در بازاری سرمایه‌گذاری کرد که با نرخ دلار کمتری معامله می‌شود. یک‌سری از شرکت‌های بازار سرمایه یا برخی زمین‌هایی که طی دو سال گذشته رشد نکرده‌اند فرصت بهتری برای سرمایه‌گذاری است.»

مرز حساس بازار طلا شکست

امروز قیمت سکه امامی کاهش میلیونی داشت. معامله‌گران بازار طلا و سکه همگرایی بازار با ریزش روزهای گذشته بورس را عامل این ریزش می‌دانند. در هفته گذشته قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی کف قیمت سکه از سوی بازیگران این بازار عنوان شد.

آنها فرصت سه روزه‌ای را برای شکستن این محدوده در نظر گرفتند و معتقد بودند اگر طی سه روز متوالی این محدوده برای این قطعه حفظ شود سرمایه‌گذران جدید به بازار ورود می‌کنند. اکنون سکه از محدوده مورد انتظار فعالان بازار خارج شده و معامله‌گران نیز در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند و تمایلی به مبادله ندارند.

برخی معامله‌گران معتقدند بازارساز به معامله‌گران رکب زده تا با کاهش قیمت دلار سایر بازارها را مدیریت کند.

سکه بهار در آستانه تغییر کانال

امروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ سکه امامی با یک میلیون و ۱۷ هزار تومان کاهش با قیمت ۳۱ میلیون و ۳۸۴هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار کاهش ۵۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با این کاهش به کف کانال ۲۸ میلیون تومانی رسید و در آستانه تغییر کانال قیمتی قرار گرفته است.

نیم‌سکه امروز ۴۰۰ هزار تومان کاهش داشت و به قیمت ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

امروز ربع‌ سکه ۳۴۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی نیز ۲۱۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و به کانال ۶ میلیون تومانی برگشت. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مبادله شد.

کاهش قابل توجه قیمت طلا

قیمت طلا امروز در مقایسه با روزهای کاهشی بازار، افت قابل توجهی داشت. در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر مثقال طلا  کاهش ۲۸۵ هزار تومانی داشت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۱۶۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به ۶۵ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۵۷۷ هزار تومان معامله شد.

امروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۵۴۳ هزار تومان معامله شد.

در لحظه تنظیم این گزارش روند قیمت حباب سکه در تمام قطعات به غیر از سکه بهار  کاهشی بود. امروز سکه امامی با ۳۸۸ هزار تومان، بیشترین مقدار کاهش حباب را در خانواده سکه‌ها داشت.

 از بازار طلا نشان می‌دهد قیمت‌ها در این بازار نسبت به روز معاملاتی قبل بیش از ۲ درصد ریزش داشته است. در معاملات امروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۲ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته کاهش ۲.۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به ۳ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده و ۲.۲۶ درصد نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

انس طلا در حال حاضر ۲۰۱۱ دلار و ۵۰ سنت است که نسبت به روز گذشته ۰.۹۷ درصد کاهش پیدا کرده و مظنه تهران طلا نیز ۱۱ میلیون و ۱۱۷ هزار تومان است و نسبت به روز گذشته ۲.۱۶ درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب