بهاره رهنما | بهاره رهنما بیوگرافی | بهاره رهنما اینستاگرام

راز بزرگ زندگی بهاره رهنما فاش شد | حرف های تکان دهنده بهاره رهنما همه را شوکه کرد

به گزارش وقت صبح به نقل از باشگاه خبرنگاران: بهاره رهنما بازیگر و نویسنده کشورمان پس از فعالیت چند ساله در حوزه‌های مختلف اولین فیلم بلند خود را به نام عطر آخر اردیبهشت در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران کرد.

راز بزرگ زندگی بهاره رهنما فاش شد | حرف های تکان دهنده بهاره رهنما همه را شوکه کرد
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

بهاره رهنما از پرحاشیه ترین بازیگرها در فضای مجازی است. بهاره رهنما دو بار ازدواج کرد که هردو ازدواج بهاره رهنما به طلاق ختم شد. ماجرای طلاق اول بهاره رهنما از پیمان قاسم خانی حاشیه های زیادی برای او درست کرد. بعد از آن بهاره رهنما برای بار دوم با امیرخسرو عباسی ازدواج کرد و وارد فاز جدیدی از حاشیه شد.

به گزارش وقت صبح به نقل از باشگاه خبرنگاران: بهاره رهنما بازیگر و نویسنده کشورمان پس از فعالیت چند ساله در حوزه‌های مختلف اولین فیلم بلند خود را به نام عطر آخر اردیبهشت در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران کرد.

عطر آخر اردیبهشت به نویسندگی و کارگردانی بهاره رهنما و تهیه‌کنندگی مجید بابایی است که از ششم اردیبهشت ماه در سینما‌های هنر و تجربه اکران شد. نیوشا ضیغمی، فریبا نادری، بهناز یادگاری، بهاره رهنما، نیما رئیسی، افسانه چهره آزاد و محسن مالجو از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

عطر آخر اردیبهشت شروع و پایان مشخصی دارد

بهاره رهنما در خصوص روند ساخت فیلم سینمایی عطر آخر اردیبهشت گفت: من بازیگر، کارگردان، به نوعی تولیدکننده و سرمایه گذار فیلم سینمایی عطر آخر اردیبهشت بودم که به طور همزمان چهار حیطه کاری سخت را پیش بردم.

من اگر سرمایه مناسب داشتم، علاقه‌مند بودم از اولین کارگردانی‌ام لذت ببرم، اما پس از بستن قرار داد نمی‌توانستم هزینه‌هایی را انجام دهم که به همین دلیل تصمیم گرفتم خودم هم در فیلم بازی کنم.

وی ادامه داد: جدای از اینکه ساخت عطر آخر اردیبهشت مشق اول من است، چیزی که من را خوشحال و سربلند می‌کند این است که دوست‌دارم در کنار فیلمسازان باتجربه بیآموزم و یاد بگیرم که در نتیجه توانستم مدیریت چهار کار سخت را به عهده بگیرم.

بهاره رهنما

به هرحال من به عنوان فیلم اول خود ادعای کارگردانی ندارم، اما برروی اصالت و شرافت این فیلم ادعا می‌کنم که شروع و پایان مشخصی دارد.

دغدغه ذهنی من توانمندی زنان است

رهنما در خصوص محوریت موضوع انتخابی ساخت فیلم بیان کرد: من سال‌ها است که فعال حوزه حقوق زنان هستم و کلمه حوزه زنان، توانمند سازی زنان و پرداختن به مسائل مربوط به زنان متفاوت است؛ من از فضای دیگری نیامده‌ام من در این فضا بودم و بلدم این فضا را معرفی کنم؛ از این جهت دوست دارم از فضای زنانه بنویسم و آن را به تصویر بکشم و خلق کنم.

وی ادامه داد: موضوع و دغدغه ذهنی من توانمندی زنان و پرداختن به مسائل زنان در ایران است و این نگاه از جهت برای من اهمیت دارد که ما زنان چطور می‌توانیم توامند‌تر و قوی‌تر پیش برویم و روی صحبت من با آقایان نیست.

اگر زن در خانواده خوشحال باشد، دیگر افراد منزل رفتار بهتری دارند، چون زن در جامعه موثر و ستون است و زنان با امواج قوی‌ای که دارند میتوانند امواج و تاثیر خوبی داشته باشد.

وی در ادامه از ساخت این نوع فیلم‌‌ها و کمک زنان به یکدیگر گفت: این نوع روایت‌های سینمایی از جنس ضد مرد نیست و فضای زنانه و انسانی دارد که دغدغه‌های زنان را بازگو می‌کند در دنیا بسیار است؛ من فکر می‌کنم بالاخره در زمانی تاثیر خود را می‌گذارد و بدون تاثیر نیست.

از زمان شروع اکران فیلم ایمیل‌هایی از بانوانی داشتم که در این شرایط بودند و با دیدن فیلم کمی بهم ریختند اما در نتیجه مضمون و محوریت روایت فیلم برایشان تاثیر گذار بود.

ماشینم را فروختم تا فیلم بسازم!

رهنما در پاسخ به دلیل انتخاب ویلچر نشینی یکی از بازیگران در فیلم چیست؟ گفت: شخصیت فیلم من بیماری ام اس دارد و کسی است که به دلیل بیماری روحی‌ای که در گذشته داشته است تحت بیماری است و ذهن و فکر او درگیر مشکلات زندگی‌اش است.

همچنین خیلی از انسان‌های خاص دچار این بیماری می‌شوند و خب خیلی دوست‌داشتم در داستانم یک همچین زنی باشد. البته بعضی از شخضیت‌های داستان برگرفته از یکی نمایشنامه‌های من هست که هنوز اجرا نشده است.

وی درباره سختی کار در بخش کارگردانی یا بازیگری بیان کرد: من اولین دکوپاژ زندگیم را نوشتم و قبل از آن فیلم کوتاه و مستند ساخته بودم اما دکوپاژ سینمایی با وجود تنهایی‌ام برایم خیلی جذاب بود. برای اولین بار شب‌ها دکوپاژ انجام می‌دادم و سخت‌ترین جای کار آنجا بود که خودم بازی می‌کردم و باید خودم می‌آمدم پشت دوربین و بازی خود را چک می‌کردم و جون هزینه اینکه بازیگردان بیاورم هم نداشتم کار برایم سخت‌تر بود.

رهنما ادامه داد: من این فیلم را در شرایط سختی ساختم و ماشینم را فروختم تا بیایم فیلم بسازم؛ چون سرمایه اصلی فیلم توسط یک کلاهبردار رفته بود و در اواسط فیلم حادثه فوت پدرم و فشار‌های روحی کار اتفاق افتاد که وقتی الآن فیلم را می‌بینم که توانستم تا انتها پای کار و بازیگر‌ها بایستم احساس خوبی دارم. مدیریت ۳ بازیگر ستاره زن کار سختی است و بازیگران خیلی اخلاق گرا و خوب بودند.

رهنما در ادامه از کار کردن در فضای سینمای مستقل گفت: کار کردن در سینمای مستقل با مسائل و مشکلاتی همراه است، مخصوصا اینکه کارگردان در این سینما با پشتوانه حمایتی مالی و سرمایه گذاری در آن همراه نیست و خیلی فشار‌ها بر روی کارگردان کار است.

بهاره رهنمابهاره رهنما عکسی را از بچه ای در استوری اینستاگرام منتشر کرد که باعث به وجود آمدن حاشیه ای درباره نوه دار شدن او به وجود آمد که با نوشته در استوری این حاشیه تکذیب می شود زیرا این کودک یکی از بچه های مستند صدام کن مامان است.

مستند (صدام کن مامان) به کارگردانی بهاره رهنما در جشنواره بین‌المللی فیلم مستقل برزیل نامزد ۲ جایزه شد. در این مستند او در فراخوان اول از خانم هایی که به هر دلیلی باردار نمیشدند دعوت به همکاری کرد. در فراخوان دوم از خانم هایی که برای بار اول مادر شدند دعوت به همکاری کرد ودر فراخوان سوم از کسانی که از طریقIVF باردارد شده اند دعوت به همکاری کرد و در فراخوان چهارم از دیگران خواست تا اولین فیلمی که هنگام تولد از فرزند خود دارند به همراه مشخصات برای آنها ارسال کنند.

بهاره رهنما بازیگر ایرانی است. بهاره رهنما با حواشی بسیاری همراه شده است. بهاره رهنما سبک بازی خاصی دارد. بهاره رهنما از همسر دومش نیز جدا شد.بهاره رهنما در حوزه تبلیغات هم فعالیت دارد.

بهاره رهنمابهاره رهنما متولد 10 آذر 1352 در روستای هزاوه اراک ، بازیگر و نویسنده است.فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق قضایی و فوق لیسانس ادبیات نمایشی و ادبیات سینمایی بوده و سابقه روزنامه نگاری و نقاله خوانی نیز دارد.در 2 سالگی از اراک به تهران نقل مکان کردند و در سال 1357 در بحبوحه انقلاب اسلامی با خانواده به کشور انگلستان رفتند اما طولی نکشید که با فروکش التهابات سیاسی دوباره به ایران بازگشتند.

همسر پیشین او پیمان قاسم خانی نویسندهٔ مشهور سینما است. این زوج دختری به نام پریا قاسم خانی دارند که تجربهٔ حضور در تئاتر پنجره ها و فیلم سینمایی دایرهٔ زنگی و سریال مرد هزار چهره را دارد. او پس از جدایی از قاسم خانی در شهریور ۱۳۹۶ با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.جشن عروسی آن ها را در تالاری در منطقهٔ ۱۹ تهران در تالار تشریفاتی قصر کسری برگزار شد. وی در وب نوشت شخصی خود و مدتی در نشریهٔ چلچراغ می نوشت.

بهاره رهنمابچه سرتق عاشق بازیگری

تا 10 سالگی جز اینکه بچه حاضر جواب و سرتق جمع بودم کلی ترانه و قصه برای ادا درآوردن در جمع بزرگ تر ها تو آستین داشتماما با دیدن یکی از فیلم های علیرضا داوود نژاد عاشق بازیگری شدم و تصمیم گرفتم شغل آینده ام همین باشد.

رقیب عشقی بهاره رهنما

در 14 سالگی بعد از آشنایی با عباس معروفی یکی از دوستان پدرم رقیب تازه ای برای عشق بازیگری ام پیدا شد و آنهم نوشتن داستان بود.

بهاره رهنمابازیگری از 17 سالگی

در نهایت سال 1370 وقتی 17 ساله بود در فراخوان تست بازیگری حاضر شد و پس از قبولی اولین بار در فیلم افعی کنار جمشید هاشم پور بازی کرد.

ازدواج بهاره رهنما

 او همسر سابق پیمان قاسم خانی نویسندهٔ مشهور سینما است. این زوج دختری به نام پریا قاسم خانی دارند که تجربهٔ حضور در تئاتر پنجره ها و فیلم سینمایی دایرهٔ زنگی و سریال مرد هزار چهره را دارد.در نهایت سال 1370 وقتی 17 ساله بود در فراخوان تست بازیگری حاضر شد و پس از قبولی اولین بار در فیلم افعی کنار جمشید هاشم پور بازی کرد.فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق قضایی و فوق لیسانس ادبیات نمایشی و ادبیات سینمایی بوده و سابقه روزنامه نگاری و نقاله خوانی نیز دارد.در سال 1380 با فیلم «نان و عشق و موتور 1000» چهره اش دیده شد سپس با فیلم «گاو خونی» در سال 81 و در نهایت با فیلم «چارچنگولی» سال 1387 مشهور شد.

اوج درخشش او با تلویزیون در سال 1385 با سریال «زیرزمین» شروع شدبهاره رهنما یک خانواده تمام عیار هنری دارد ، خودش بازیگر و همسرش پیمان قاسم خانی علاوه بر نویسندگی و کارگردانی یک بازیگر است.برادر شوهرش مهراب قاسم خوانی هم نویسنده صاحب نام بود و شقایق دهقان جاری اش نیز بازیگر است ، مادرش خانم پروین قائم مقامی هم بعدا بازیگر شد.بهاره رهنما تا چند سال پیش اضافه وزن بسیار زیادی داشت و تقریبا کاری غیرعادی نمی کرد. اما با ازدواج دومش با امیرخسرو عباسی وزنش را کلی کم کرد و با انتشار عکس های تعجب برانگیز و ناجور از خود به همراه همسرش از خبرساز ترین ها در عرصه بازیگران شد.

همسر اول بهاره رهنما

متولد 30 دی ماه 1344 در تهران است .او فیلمنامه‌نویس و بازیگر ایرانی است. قاسم‌خانی در اکثر ساخته‌های مهران مدیری به عنوان نویسنده و سرپرست نویسندگان در کنار او حضور داشته‌است.

قاسم‌خانی که در دانشکده اهواز آمار انفورماتیک خوانده‌است در سال 1370 به مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس رفت و دوره فیلمنامه‌نویسی را در اولین مرکز گذرانده‌است. از جمله فیلمنامه‌های او: «من زمین را دوست دارم»، «بوی خوش زندگی» (بازنویسی)، «نان و عشق و موتور هزار» است که برای ابوالحسن داوودی و فیلمنامه «هتل» را نیز برای مرضیه برومند نوشته‌است. او در سال 75 با بهاره رهنما ازدواج نمود.او پس از جدایی از قاسم خانی در شهریور ۱۳۹۶ با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.

بهاره رهنماسوابق هنری بهاره رهنما

بهاره رهنما می گوید: تا 10 سالگی جز اینکه بچه حاضر جواب و سرتق جمع بودم کلی ترانه و قصه برای ادا درآوردن در جمع بزرگ تر ها تو آستین داشتم. اما با دیدن یکی از فیلم های علیرضا داوود نژاد عاشق بازیگری شدم و تصمیم گرفتم شغل آینده ام همین باشد

ارسال نظر

 

آخرین مطالب