فوری | خداحافظی با اینترنت برای ۱۰ روز!

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: ما به دنبال قطع اینترنت بودیم و نه به صورت سراسری و قطعی، اینترنت در حوزه های امتحانی به مدت ۳۵دقیقه در ۱۰ الی ۱۱ روز برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم اینترنت خارجی و بین المللی را خواستاریم.

فوری | خداحافظی با اینترنت برای ۱۰ روز!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: ما به دنبال قطع اینترنت بودیم و نه به صورت سراسری و قطعی، اینترنت در حوزه های امتحانی به مدت ۳۵دقیقه در ۱۰ الی ۱۱ روز برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم اینترنت خارجی و بین المللی را خواستاریم.

نشست خبری محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با موضوع فرایند برگزاری امتحانات نهایی خردادماه امروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ برگزارشد.

وی درباره ساز و کارهایی که برای امنیت امتحانات نهایی اظهار کرد: مصوبه ۸۶۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۴۰۲ تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری ۴۰ درصد است، همچنین در سال ۱۴۰۳ تاثیر سوابق تحصیلی ۵۰ درصد و در سال ۱۴۰۵تاثیر سوابق تحصیلی به۶۰ درصد می رسد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش وپرورش با طرح این سوال که این تاثیر اثر در آموزش و پرورش دارد یانه ؟ گفت: معیار ارزشیابی به برای دانش آموزانی که مربوط به نظام آموزش و پرورش گذشته بوده که مدرسه مرجعیت خود را ازدست داده بود و این مصوبه می‌تواند موقعیت طلایی باشد که دانش آموزان توجه خود را به کتاب و از حافظه پروری جلوگیری کنیم و دانشجویان تاکید بیشتری بر حافظه پروری دارد و این مصوبه می تواند دانش آموزان به سوی آموزش و یادگیری عمیق سوق دهد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری امتحان نهایی در دوره یازدهم در سال گذشته برگزارشده بود، گفت: امسال آزمون نهایی ویژگی رقابتی به خود گرفته است.

ارزشیابی بانک سوال در سراسر کشور بود تا همه دبیران در طراحی سوال برای همه فراهم کرده و دو بار این سوال ارزیابی می شود و سپس در اختیار طراحان اصلی قرار می گیرند که این طراحان بر عهده افراد خبره است و برای اولین طراحان سوال در قرنطینه انجام می گیرد و برای طراحان طراحی سوالات آزمون های داخلی و خارجی در قرنطینه انجام گیرد و پس از طراحی سوال ها رمز نگاری می شود و این رمز ها قفلش شکسته نمی شود و در روز آزمون این رمز به رئیس حوزه داده می شود و چند دقیقه قبل از آزمون فردی در اتاق تکثیر سوالات تکثیر و پلمب می شود و ما امکان لو رفتن سوالات را به صفر رساندیم و به والدین قول می دهم که هیچ امکان لو رفتنی وجود ندارد.

زارعی درباره تصحیح برگه ها گفت: تصحیح الکترونیکی در خرداد ماه تصحیح دستی را کلا جمع کنیم و تصحیح الکترونیکی انجام می گیرد و برگه های آزمون به استان دیگر تصحیح می شود و پاسخ دانش آموزان توسط سه مصحح انجام میشود و نمره نهایی توسط سامانه جمع بندی می شود.

وی با بیان به سازمان سنجش به داوطلبان یک کد یکتا می دهد، عنوان کرد: ما براساس کدی سوابق تحصیلی در سازمان سنجش بارگذاری می کنیم. برای کسانی که ایجاد سابقه تحصیلی که سوابق تحصیلی ناقص دارند از دیماه شیوه نامه به مراکز آموزشی ابلاغ شد و محدودیت ها برداشته شد.

وی درباره ترمیم نمره گفت: به همه داوطلبان فرصت ترمیم نمره داده شدو همچنین برای افرادی که در زارعی ادامه داد: گذشته در ترمیم نمره شرکت کردند ، می توانند در دی ماه و خرداد ماه همزمان با امتحانات نهایی برگزاری میشود واگر همزمان با امتحان نهایی بود می توانند در شهریور ماه آزمون دهند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزشی عنوان کرد: این آزمون یک آزمون ملی است و به یک عزم ملی نیازمند است، همچنین ر یاست جمهور به سازمان ها و وزارت کشور با استانداران تاکید به همکاری به آموزش وپرورش کردند و روز دوشنبه با در وزارت کشور با استانداران برگزارشده است .

وی درباره امنیت در آزمون نهایی گفت در استان با نیروهای امنیتی جلسه داریم و تمام حوزه های برگزاری آزمون مجهز به دوربین مدار بسته و تکثیر کننده سریع و همچنین دستگاه های سینگنال سال و فلزیاب هستند و از داوطلبان می خواهم به کانال های که انهارا به گرفتن پاسخ ها و سوال سوق دهند، اعتماد نکنند.

زارعی عنوان کرد: با هر نوع تخلفی با شدت و حدت برخورد می شود و از دادستان خواستیم یک شعبه برای این جرائم در نظر بگیرند و کانال ها رصد می شود و هرداوطلبی که در این تخلفات را مرتکب شوند، دانش آموزان متخلف از ۱تا ۱۰ سال از شرکت در آزمون نهایی محروم خواهند شد و بابت اینکه این آزمون رقابتی است ، دستورالعمل برخورد با این جرایم به حوزه ارسال شده است.

رئیس مر کز ارزشیابی درباره تغییر سوالات از خرداد سال ۱۴۰۱ گفت: این سوالات به صورت مفهومی شده است تا توجه دانش آموزان بیشتر به کتاب باشد و مرجعیت کتاب قراردهند تا تمیز بین دانش آموزان دارای یادگیری عمیق سوالاتی را با سطح پایین و بالا قرار داده آیم.

زارعی ادامه داد: گروهی در شاد ویژه د دانش آموزان پایه دوازدهم قراردادن تا دانش آموزان نظرات و مشکلات خود را در حوزه امتحانی، سوالات آزمون ، شرایط آزمون و تخلفات انجام گرفته گزارش دهند و در اسرع وقت پیگیری خواهد شد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین با کیفیت نظام آموزش و پرورش درباره قطعی اینترنت گفت:  ما به دنبال قطع اینترنت بودیم و نه به صورت سراسری و قطعی اینترنت در حوزه ها ی امتحانی به مدت ۳۵دقیقه  در ۱۰ الی ۱۱ روز برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم اینترنت خارجی و بین المللی را خواستاریم.

وی درباره آمار تخلفات در سال گذشته تصریح کرد در دیماه در انتشار سوال ۹ مورد برخورد داشتیم و مابقی تخلفات جزیی بوده است.

دیدگاه خود را ارسال کنید