قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا امروز اول هفته بازار را لرزاند! | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

تجارت نیوز نوشت:هفته گذشته قیمت طلا و سکه با بازدهی منفی به کار خود پایان داد. طی هفته‌های گذشته بازدهی این بازار به جهت کاهش قیمت دلار همواره منفی بوده است. علاوه بر ورود قطعات سکه به کانال‌های قیمتی پایین‌تر، مثقال طلا نیز به کانال ۱۰ میلیون تومانی سقوط کرد.

قیمت طلا امروز اول هفته بازار را لرزاند! | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت پس از بسته شدن بازارها، انس جهانی طلا کاهش قیمت قابل توجهی داشت. باید دید ریزش قیمت طلای جهانی چه تاثیری بر روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه داخلی طی روز جاری خواهد گذاشت.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۵۷ دلار معامله می‌شود و افت قابل توجهی داشته است.

در هفته گذشته تحلیلگران اقتصادی آنچه را که باعث افت دمای بازارهای مالی شد، مانورهای سیاسی و اتفاقات خارج از بازار عنوان کردند. از سوی دیگر دومین مرحله پیش‌فروش خودرو نیز مصادف شد با آخرین هفته اردیبهشت و بسیاری از متقاضیان خودرو برای تامین وجوه پیش‌ثبت‌نام اقدام به فروش طلا، سکه و دلار کردند. این عوامل در کنار اخبار مساعد سیاسی نظیر احتمال سفر سلطان عمان به ایران باعث کاهش قیمت دلار و به تبع آن قیمت طلا و سکه شد.

حالا پیش فروش خودرو به پایان رسیده و باید دید این موضوع چه اثری بر بازارها خواهد داشت.

روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت سکه امامی ۸۶ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه با رقم ۳۰ میلیون و ۳۸۷ هزار تومان معامله شد. سکه بهار روز پنجشنبه به کانال ۲۶ میلیون تومانی سقوط کرد و کاهش ۳۰۴ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۶ میلیون و ۹۹۷ هزار تومانی معامله شد.

در آخرین روز کاری هفته گذشته نیم‌سکه و ربع‌ سکه هر کدام ۵۰ هزار تومان ارزان و به ترتیب با قیمت ۱۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شدند.

همچنین سکه گرمی کمترین مقدار کاهش قیمت را در قطعات سکه داشت. این قطعه با کاهش ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه افزایشی شد

پنجشنبه هر مثقال طلا ۷۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این مقدار طلا با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۱۷ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با قیمت دو میلیون و ۴۹۹ هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۶۶ هزار تومان معامله شد. روز پنجشنبه روند قیمت حباب سکه به غیر از سکه بهار در تمام قطعات افزایش داشت. در این روز حباب سکه امامی ۳۵۱ هزار تومان رشد داشت و این قطعه بیشترین مقدار افزایش حباب را ثبت کرد.

روند قیمت طلا در بازار نگران کننده شد؟

رویداد 24 نوشت: روند بازار حاکی از آن است که قیمت طلا در بازار جهانی در طول یک هفته گذشته ۱۴۲ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است.

کاهش قیمت طلا در بازار ایران در حالی است که قیمت اونس طلا نیز در بازار جهانی در روز‌های گذشته در مسیر نزولی حرکت کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اونس طلا در بازار جهانی طی یک هفته گذشته ریزش ۴۸ دلاری را تجربه کرده است و از کانال بالای ۲ هزار دلار به زیر این کانال سقوط کرد.

هر اونس طلا هم‌اکنون در بازار جهانی یک هزار و ۹۶۲ دلار قیمت دارد.

بر همین اساس، با توجه به ریزش بیش از ۲ درصدی قیمت طلا در بازار جهانی در طول یک هفته گذشته، بسیاری از کارشناسان این موضوع را موثر در کاهش قیمت طلا در بازار ایران می‌دانند.

البته یکی از دلایل دیگر کاهش قیمت‌ها، روند نزولی قیمت دلار در بازار تهران است، به طوری که قیمت دلار در طول یک هفته گذشته نزدیک به ۲ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

در این میان، برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که بخشی از این کاهش قیمت طلا در ایران ناشی از افزایش فشار فروش و هدایت بخشی از نقدینگی به سمت بازار خودرو و ثبت‌نام خودرو بوده است.

در این شرایط، نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در مورد وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا در روز‌های آینده اعتقاد دارد: در حال حاضر مردم کمی نگران هستند که این کاهش قیمت‌ها ادامه‌دار است یا ممکن است افزایش پیدا کند؟ با توجه به تجربه و با توجه به اینکه ما از ابتدای سال ثبات قیمت‌ها را داشتیم می‌توان گفت در حال حاضر قیمت‌ها به ثبات نسبی خوبی رسیده است.

بذرافشان تصریح می‌کند: بر این اساس، به نظر می‌رسد قیمت‌ها تثبیت شده و ما دیگر شاهد کاهش یا افزایش خاصی نخواهیم بود و هموطنان منتظر کاهش یا افزایش زیادی نباشند و در زمانی که تصمیم می‌گیرند مبادلات خود را در رابطه با خرید سکه و مصنوعات طلا انجام دهند

دیدگاه خود را ارسال کنید