حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان باید منتظر بمانند | مستمری حقوق بازنشستگان دیرتر واریز می شود

بازنشستگان باید منتظر بمانند | مستمری حقوق بازنشستگان دیرتر واریز می شود
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

حقوق بازنشستگان مسئله پر چالش همه دولت ها بوده است . مقدار دریافتی حقوق بازنشستگان همیشه موجب نارضایتی قشر عظیمی از بازنشستگان است زیرا بازنشستگان بر این اعتقادند که مبلغ حقو بسیار ناچیز است . تعیین میزان حقوق بازنشستگان در اواخر هر سال با تنش همراه است. طبق نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان با فرمول جدید بیشتر می شود.  جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

حقوق بازنشستگان

 افزایش حقوق بازنشستگان یکی از مصوبات شورای عالی کار است، که هر ساله در دستور کار قرار می‌گیرد. حقوق بازنشستگان با این تورم حاکم در جامعه کفاف زندگی بازنشستگی را نمی‌دهد؛ این موضوع باعث نگرانی خانواده‌های بازنشسته شده است. حقوق بازنشستگان طبق قرار هر ساله باید با توجه به تورم و شرایط حاکم بر جامعه افزایش یابد. آخرین خبر‌ها درباره حقوق بازنشستگان را درادامه خبر دنبال کنید. اخبار منتشر شده از کمیسیون تلفیق حاکی از آن است که حقوق بازنشستگان بالاخره سال آینده افزایش و همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

آغاز پرداخت حقوق اردیبهشت و مابه‌التفاوت فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت حقوق اردیبهشت بازنشستگان کارگری براساس حروف الفبا از بیستم آغاز شده است؛ در عین حال، بازنشستگانی که حقوق خود را از بانک‌هایی به جز بانک رفاه دریافت می‌کنند، قرار است دیرتر مستمری ماهانه‌شان واریز شود.

واریز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که توسط بانک‌های ملی، ملت، تجارت، پست بانک، سپه، صادرات و کشاورزی انجام می‌شود، روز اوول خردادماه خواهد بود؛ حقوق بازنشستگان همکار سازمان نیز دوم خرداد واریز خواهد شد.

در عین حال بازنشستگان از نحوه‌ی اجرای باقیمانده متناسب‌سازی انتقاد دارند و معتقدند باید احکام پرداخت معوقات آن صادر شود؛ بازنشستگان چندین ماه برای باقیمانده متناسب‌سازی طلبکارند که محمد مخبر اطلاعیه جدیدی را ابلاغ کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ به پیشنهاد وزارت کار افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را تصویب کرد.

بر این اساس از تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۱ برقرار شده است برای دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان چهل و یک میلیون و هفتصد و نود و هفت هزار و پانصد (۴۱.۷۹۷.۵۰۰) ریال و مشمولین از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده، به میزان بیست و هفت درصد (۲۷%) مستمری آنان در پایان اسفند ماه ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان

 به نقل از ایسنا، هیات وزیران در جلسه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ به پیشنهاد وزارت کار افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را تصویب کرد.

بر این اساس از تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱ کلیه مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۱ برقرار شده است برای دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان چهل و یک میلیون و هفتصد و نود و هفت هزار و پانصد (۴۱.۷۹۷.۵۰۰) ریال و مشمولین از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده، به میزان بیست و هفت درصد (۲۷%) مستمری آنان در پایان اسفند ماه ۱۴۰۱ افزایش می یابد.

تذکر نماینده مجلس درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات معیشتی و پرداختی‌های پایین بازنشستگان خواستار تهیه طرحی در مجلس به منظور همسان سازی حقوق بازنشستگان شد.

به گزارش ایسنا، مصطفی نخعی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سه سال از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد اما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به جایی نرسیده است. در مقطعی در سال ۱۳۹۹ دولت این اقدام را انجام داد اما نه در سال ۱۴۰۰ و نه در سال ۱۴۰۱ و نه در سال جاری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ادامه پیدا نکرد. به نظر می‌رسد دولت برنامه جدی در این حوزه ندارد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توصیه کردن و مجاز دانستن قطعا دولت به سمت همسان سازی حقوق بازنشستگان نمی‌رود. باید در این حوزه به دولت تکلیف شود. استرداد لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان کار درستی نبود انتظار می‌رود هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی کمیسیون‌های تخصصی مربوطه را مامور کند تا طرحی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تهیه کنند.

نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز بازنشستگان کشوری و لشگری و بازنشستگان فرهنگی با مشکلات زیادی مواجه هستند. پرداخت‌های پایین بازنشستگان با تورم افسارگسیخته همخوانی ندارد. نباید اجازه دهیم تا بیش از این شأن بازنشستگان تنزل پیدا کند و شرمنده خانواده‌های خود شوند. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با اولویت در مجلس شورای اسلامی دنبال شود.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب