قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا امروز خریداران را بیچاره کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا امروز خریداران را بیچاره کرد | قیمت طلا  امروز به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت سکه و طلا امروز سه شنبه 10 مرداد 1402 اعلام شد.

قیمت هر مثقال طلا بر اساس ارزش گذاری در بازار جهانی ۱۰ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان تعیین شده است.

گفتنی است، طلافروشی ها در بازار امروز هر گرم طلای دست دوم را به قیمت ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان خریداری می کنند.

قیمت اونس طلا در بازار جهانی ۱۹۷۱ دلار ارزش گذاری شده است.

قیمت طلا

گرم طلای ۱۸ عیار: ۲۳۷۰۰۰۰ تومان

گرم طلای ۲۴ عیار: ۳۱۵۵۰۰۰ تومان

مثقال طلا: ۱۰۲۶۰۰۰۰ تومان

اونس طلا: ۱۹۷۱ دلار

قیمت هر قطعه نیم سکه بر اساس ارزش گذاری در بازار ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

گفتنی است، طلافروشی ها در بازار امروز هر قطعه ربع سکه را به قیمت ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسانند.

قیمت سکه یک گرمی در بازار ایران ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است.

قیمت سکه

سکه طرح جدید: ۲۸۶۰۰۰۰۰ تومان

سکه طرح قدیم: ۲۵۸۸۰۰۰۰ تومان

نیم سکه: ۱۵۵۰۰۰۰۰ تومان

ربع سکه: ۱۰۵۰۰۰۰۰ تومان

سکه یک گرمی: ۶۳۰۰۰۰۰ تومان

پیش بینی قیمت طلا و سکه 10 مرداد 1402

 نزدیک به یک هفته بازار تهران و بازار طلا در پایتخت تعطیل بود. در این روزها فعالان و بازیگران اصلی بازار طلا و سکه دست از معامله برنداشتند. هر چند که این معاملات در لفظ بود اما روند قیمت را صعودی کرد.

به گفته یکی از فعالان این بازار، در یک هفته اخیر رد و بدل شدن پول، طلا و سکه موکول به امروز شده بود. با توجه به اینکه سیگنال افزایشی خاصی روانه بازار نشده این روند صعودی قیمت را می‌توان به نقل و انتقالات روزهای گذشته، در روز جاری تعبیر کرد.

امروز یکی از معامله‌گران بازار ارز معتقد بود که بازگشایی و شروع دوباره معاملات فیزیکی در بازار طلا رشد ۵۰۰ تومانی قیمت دلار را رقم زده است.

ثبات قیمت با سد سیاستگذار

در همین راستا جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی در خصوص روند قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «با توجه به نوسانات قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز از همین نوسانات پیروی می‌کند. سکه همیشه حباب دارد و معمولا در رشد قیمت، حباب بزرگ‌تر و در ریزش‌ها حباب کوچکتر می‌شود.»

وی به همبستگی قیمت دلار با بازار طلا اشاره کرد و افزود: «وقتی قیمت دلار پایین می‌آید شدت کاهش قیمت سکه بیشتر می‌شود. در ریزش‌های دلار ریزش شدیدتری در طلا داریم و دلیل آن هم حباب در بازار فلز زرد است.»

 

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه اگر سد سیاستگذار نباشد دلار و متعاقب آن طلا و سکه به راحتی می‌تواند در کانال‌های بالاترِ قیمتی قرار بگیرد، افزود: «مردم به طور طبیعی در برابر کاهش ارزش پول ملی از افت ارزش دارایی‌هایشان محافظت می‌کنند. در شرایط رکود بازارها نیز موضوع تخریب یک بازار و جهش بازار دیگر نوسانات قیمتی را به همراه دارد.»

 

رشد نیم میلیونی سکه امامی

امروز نهم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۵۱۲ هزار تومانی با رقم ۲۸ میلیون و ۶۰۱ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار افزایش ۴۰۳ هزار تومانی داشت. این قطعه در روز جاری با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه، ربع سکه و سکه گرمی افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند.

مثقال یک پله صعود کرد

در روز جاری قیمت طلا نیز افزایش قابل توجهی داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلا با ۱۳۴ هزار تومان رشد، با قیمت ۱۰ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۵۴ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۲۲ هزار تومان رسید.

در روز جاری حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. سکه امامی با ۱۸۸ هزار تومان رشد، بیشترین مقدار افزایش مقدار حباب را داشت. حباب سکه بهار ۱۰۳ هزار تومان، نیم‌سکه چهار هزار تومان، ربع سکه ۷۵ هزار تومان و سکه گرمی ۱۱۳ هزار تومان افزایش داشتند.

دیدگاه خود را ارسال کنید