غذای خوشمزه میخوای درست کنی؟ بیا اینجا تا بهت یاد بدم

سینی کباب یکی از معروفترین غذاهای ترکیه به شمار می رود که به زبان ترکی استانبولی به آنtepsi kebab می گویند که مخلوط گوشت، پیاز، فلفل و گوجه فرنگی می باشد.

غذای خوشمزه میخوای درست کنی؟ بیا اینجا تا بهت یاد بدم
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

مواد لازم برای طرز تهیه سینی کباب ترکی

سیب زمینی 4-5 عدد

گوجه فرنگی 5 عدد

فلفل سبز 3 عدد

مواد گوشتی برای طرز تهیه سینی کباب ترکی

گوشت چرخکرده 500 گرم

جعفری یک دسته

فلفل دلمه ای 1 عدد

فلفل کاپی 1 عدد

پیاز 1 عدد

فلفل سیاه 1 قاشق چایخوری

پاپریکا 1 قاشق چایخوری

زیره 1 قاشق چایخوری

آویشن 1 قاشق چایخوری

نمک 1 قاشق چایخوری

سیر 3 حبه

مواد لازم سس برای طرز تهیه سینی کباب ترکی

رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری

آب 1 لیوان

نمک 1 قاشق چایخوری

روغن مایع 2 قاشق غذاخوری

آموزش طرز تهیه سینی کباب ترکی

طرز تهیه سینی کباب ترکی بدین شکل است که ابتدا بخش گوشتی را آماده می کنیم. گوشت چرخ کرده، جعفری، فلفل کاپی، فلفل سبز، پیاز، ادویه جات، نمک و سیر را در یک کاسه گود ریخته و خوب ورز دهید. بهتر است مواد را یک ربع ورز دهید. پس از این که مواد گوشتی آماده شده آن را کنار بگذارید.

حال به سراغ سیب زمینی ها می رویم. سیب زمینی ها را شسته و پوست بگیرید سپس به شکل حلقه های منظم و یکسان برش دهید. برای تهیه این غذا می توانید از سینی هایی از جنس روی یا از ظروف پیرکس استفاده کنید.

روی سینی یا ظرف پیرکس کمی روغن ریخته و خوب پخش کنید.

در این مرحله گوشت چرخ کرده ای که از قبل آماده کرده اید را روی سینی با ضخامت 1 سانتی متر پهن کنید.

سیب زمینی هایی که به شکل حلقه ای برش دادید را بصورت دایره ای دور ظرف گوشت بچینید و برای وسط نیز برش گوجه فرنگی بچینید. برای قسمت وسط می توانید از فلفل سبز تازه نیز استفاده کنید.

در این مرحله سس گوجه فرنگی را روی مواد بریزید. برای تهیه سس گوجه فرنگی ، رب گوجه فرنگی، آب و نمک را با هم خوب مخلوط کنید و روی مواد بریزید. آموزش طرز تهیه نان پیده ترکیه با رسپی کامل برای مطالعه در اختیار شما قرار دارد

برای پخت این غذا بهتر است روی مواد را با کاغذ روغنی بپوشانید سپس در فر با حرارت 190 درجه به مدت 25 دقیقه بپزید. مجدداً سینی را به مدت 5 دقیقه بدون کاغذ روغنی در فر قرار دهید و اجازه دهید تا کاملاً طلایی شود. غذای ما آماده است. در صورت تمایل آموزش فوق العاده طرز تهیه انواع کباب اصیل ایرانی و ملل بهمراه معرفی و آموزش آنها را نیز مطالعه کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید