این حیوان طول عمرتان را افزایش می دهد

پروفسور زیست شناسی دانشگاه روچستر می‌گوید: مطالعات ما نشان می‌دهد ژن موجود در برخی از پستانداران می‌تواند باعث افزایش عمر در سایر پستانداران نیز شود.

این حیوان طول عمرتان را افزایش می دهد
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

محققان دریافتند با استفاده از ژن موش‌های حفار برهنه می‌توان طول عمر و سلامتی انسان‌ها را افزایش داد.

به گزارش ساینتس دیلی، پژوهشگران دانشگاه روچستر توانستند ژن طول عمر موش‌های حفار برهنه را به موش‌های عادی منتقل کنند که باعث افزایش سلامتی و طول عمر این موجودات شد. موش‌های حفار برهنه به دلیل طول عمر بالای خود در برابر بسیاری از بیماری‌ها نیز مقاوم هستند و محققان از مدت‌ها پیش به دنبال انتقال ژن این نوع موش‌ها به موش‌های عادی هستند.

ورا گوربونوا پروفسور زیست شناسی دانشگاه روچستر در این رابطه می‌گوید: مطالعات ما نشان می‌دهد ژن موجود در برخی از پستانداران می‌تواند باعث افزایش عمر در سایر پستانداران نیز شود.

با انتقال ژن مسئول ساخت هیالورونیک اسید در موش حفار برهنه به موش‌های عادی، طول عمر موش‌های عادی با افزایش ۴/۴ درصدی همراه شد. دلیل استفاده از ژن این نوع موش‌ها مقاومت آن‌ها به بیماری‌های عصبی، قلبی و سرطان مربوط می‌شود و محققان دانشگاه روچستر نیز در آزمایش خود ژنتیک موشی را اصلاح کردند که مسئول ایجاد این مقاومت به بیماری‌ها است؛ علاوه بر این با بالا رفتن سن در موش‌های حفار برهنه کمترین التهابی مشاهده می‌شود و بدن آن‌ها نسبت به سایر موجودات هم سن از سلامت بالایی برخوردار است.

محقق دانشگاه روچستر می‌گوید: کشف این تحقیقات ده سال برای ما زمان برد و هدف بعدی ما انتقال این ویژگی‌ها به انسان برای بالا بردن بدن در برابر سرطان و بیماری‌ها است.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب