نکات آشپزی | نکات آشپزی حرفه ای

بال کبابی دودی رو حتما با این نکات آشپزی امتحان کن | غذای مقوی و سالم بدون روغن اضافی

اگر نمیدونی غذا امروز چی بپزی با ما همراه باش با آموزش بال کبابی دودی .

بال کبابی دودی رو حتما با این نکات آشپزی امتحان کن | غذای مقوی و سالم بدون روغن اضافی
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رعایت کردن نکات آشپزی و مراحل آن برای پختن یک غذای خوشمزه، از مهمترین، ویژگی های یک آشپز است. نکات آشپزی غذا های ایرانی کاملا متفاوت از غذا های خارجی است. نکات آشپزی در اکثر خورشت های ایرانی همسان و نزدیک به یکدیگر هستند. آشپز های حرفه ای در جهان همیشه نکات آشپزی را رعایت کرده و به نکات کلی آشپزی غذا ها از خود نکته های جدید به وجود می آورند. برای یادگیری نکات آشپزی با ما در سایت بازار بورس همراه باشید.

نکات آشپزی

مواد لازم بال مرغ دودی

انواع سس مجموعا ۱ لیوان

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

تخم گشنیز و پودر کاری به مقدار لازم

پودر گوجه فرنگی و پودذر فلفل قرمز به مقدار لازم

چیلی و زنجبیل به مقدار لازم

پودر سیر و پودر پیاز به مقدار لازم

کره ۵۰ گرم

یال مرغ ۱۵ تا ۲۰ عدد

انواع سبزیجات تازه به مقدار لازم

طرز تهیه بال مرغ دودی

مرحله اول

در ابتدای کار، یک کاسه برداشته و ترکیب سس دلخواه را درون آن می ریزیم، در صورت تمایل می توانیم از سس هایی مانند سویا سس، سس ورچستر، سس کچاپ، سس تاباسکو، سس مایونز، سس خردل، سس BBQ استفاده کنیم.

مرحله دوم

سپس ادویه ها و نمک را به آن اضافه کرده و با سس مخلوط می کنیم تا یکدست شود. بال ها را به سس اضافه کرده و آغشته می کنیم. همراه با سبزیجات خرد شده به دلخواه درون یک ظرف پیرکس می ریزیم.

مرحله سوم

برای سبزیجات می توانید از گوجه فرنگی و سیب زمینی و پیاز و سیر تازه استفاده کنید. روی ظرف را یک فویل نازک می کشیم و درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم و حدود ۳۰ دقیقه زمان می دهیم تا پخته شود.

مرحله چهارم

در این مرحله فویل روی مرغ ها را برداشته و ۱۵ دقیقه دیگر می گذاریم تا آب آن کشیده شود. سپس ۵ دقیقه هم گریل فر را روشن کرده تا بال ها برشته شود. بال ها را با سبزیجات پخته شده در ظرف مناسب سرو می کنیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید