اقدامات لازم برای عوارضی زائران اربعین | مالیات زائران اربعین چقدر است؟

بر اساس اطلاعات منتشر شده از عوارض خروج از کشور برای زائران اربعین، زائران در صورت خروج از مرزهای زمینی معاف از مالیات می‌شوند.

اقدامات لازم برای عوارضی زائران اربعین | مالیات زائران اربعین چقدر است؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 عوارض خروج از کشور برای زائران اربعین  مشخص شد. طبق قانون بودجه ۱۴۰۲ در صورت انجام سفر زمینی، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند.

طبق قانون بودجه سال جاری، عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات عالیات که از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از ایران خارج می‌شوند 15 هزار تومان و زائرانی که از مرزهای هوایی خارج می‌شوند 45 هزار تومان است.

براساس قانون ابلاغی، زائران اربعین، که مطابق تاریخ تعیین‌شده در این قانون، از مرزهای زمینی به مقصد عراق از کشور خارج شوند، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه انتظامی استان کرمانشاه در همین ارتباط گفته است: تمام زائرین ایرانی که در ایام اربعین حسینی (ع) و در بازه زمانی اول تا 25 صفر (27 مرداد تا 20 شهریور) از مرزهای زمینی دخیل در عملیات اربعین حسینی (ع) از کشور خارج می‌شوند، از پرداخت عوارض خروج مسافری معاف هستند.

به گفته سرهنگ جلیل شکری، معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور صرفاً مربوط به مرزهای زمینی می باشد و افرادی که از طریق پروازهای هوایی اقدام به سفر می کنند باید عوارض خود را پرداخت نمایند.

اربعین

براساس قانون بودجه 1402 نرخ عوارض خروج برای مسافران در نوبت اول 400 هزار تومان است، که برای سفر دوم این میزان 50 درصد (600 هزار تومان) و در سفرهای سوم و بیشتر به میزان 100 درصد (800 هزار تومان) افزایش خواهد یافت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

آخرین مطالب