اربعین 1402 | اخبار اربعین 1402

هدیه ویژه اینترنتی همراه اول برای این افراد | 50 گیگ اینترنت در روز برای زائران اربعین 1402!

همراه اول به منظور رفاه حال زائرین اربعین حسینی، ضمن معرفی بسته های رومینگ ویژه پیاده روی اربعین، تعرفه ویژه (کاهش یافته) رومینگ عراق شامل «مکالمه»، «پیامک» و «اینترنت همراه» مشترکان خود را اعلام کرد.​

هدیه ویژه اینترنتی همراه اول برای این افراد | 50 گیگ اینترنت در روز برای زائران اربعین 1402!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اربعین 1402 مراسم و گردهمایی مذهبی است که توسط مسلمانان شیعه و به‌صورت پیاده‌روی از مسیرهای منتهی به کربلا به‌منظور زیارت و جمع شدن همه آنها در چهلمین روز پس از کشته شدن حسین بن علی سومین امام شیعیان در نبرد کربلا انجام می‌شود.اربعین 1402 از بزرگ‌ترین اجتماعات مسالمت‌آمیز جهان خوانده شده و از سال ۲۰۱۴ به بزرگ‌ترین پیاده‌روی (پیمایش) و گردهمایی عمومی سالانه در جهان تبدیل شده‌است.  طبق قول مشهور، سابقه‌ی آیین اربعین 1402حدوداً به میانهٔ قرن ۱۳ هجری برمی‌گردد. مرتضی انصاری، از سازندگان اصلی پیاده روی زیارتی همچون اربعین 1402 بوده‌است. در ادامه با اخبار اربعین 1402 آشنا می شوید.

بر این اساس از روز یکشنبه 29 مرداد (3 صفر) تا شنبه 25 شهریور 1402 (30 صفر)، تعرفه مکالمه مشترکان همراه اول با شماره های ایرانی و عراقی دقیقه ای 13700 تومان، مکالمه دریافتی دقیقه ای 12700 تومان، ارسال پیامک به شماره های ایرانی 3000 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 150 تومان محاسبه می شود که در تمامی موارد نسبت به متوسط تعرفه کمپین عرفه تا اربعین با کشور عراق تخفیف داده شده است. 

همراه اول خطاب به تمامی مشترکان خود که قصد عزیمت به کشور عراق در بازه زمانی مذکور را دارند، توصیه کرده که از بسته های ویژه اربعین که مقرون به صرفه تر از تعرفه های معمولی و خرید سیمکارت های عراقی به مناسبت این ایام است، استفاده کنند. همچنین با توجه به استقبال زائرین عرفه و محرم از بسته نامحدود کمپین عرفه تا اربعین، علاوه بر عرضه مجدد این بسته، 4 بسته 7 روزه و یک بسته 14 روزه، ویژه ایام اربعین تدارک دیده شده است.

بسته ویژه یک گیگابایت اینترنت 7 روزه به قیمت 100 هزار تومان، به عموم زائرین کم مصرفی که قصد سفر به عراق دارند و خواهان انجام امور ارتباطی خود فقط با اینترنت هستند، پیشنهاد می شود. همچنین بسته 300 مگابایتی با قیمت 33 هزار تومان، جهت استفاده مشترکانی که میزان مصرف اینترنت شان بسیار کم است، توصیه می شود.

از دیگر بسته های مناسب مشترکان کم مصرف، بسته 10 دقیقه مکالمه و 100 عدد پیامک هدیه است که قابلیت استفاده در 7 روز و با قیمت 80 هزار تومان عرضه می‌شود که مخصوص کسانی که گوشی ساده دارند و یا علاوه بر بسته اینترنت، نیاز به حجم کمی از مکالمه یا پیامک را دارند، طراحی شده است. 

بسته 7 روزه 2 گیگابایت اینترنت به همراه 20 دقیقه مکالمه هدیه و 200 عدد پیامک هدیه هم به آن دسته از مشترکانی که علاوه بر اینترنت به مکالمه و پیامک هم نیاز دارند، پیشنهاد می شود که قیمت آن 250 هزار تومان است.

بسته ویژه دیگری که همراه اول برای زائرین پرمصرف اینترنت تدارک دیده و بازه زمانی مصرف آن 14 روزه است، بسته 5 گیگابایت اینترنت است که به قیمت 360 هزار تومان عرضه می شود.

نحوه خریداری بسته های ویژه اربعین به چهار روش «مراجعه به فروشگاه همراه اول به نشانی Shop.mci.ir» «، «اپلیکیشن همراه من»، «شماره گیری کددستوری ستاره 10 ستاره 40 مربع» یا «مراجعه به دفاتر مستقر در پایانه های مرزی و ترمینال سلام» فراهم شده است.

اپراتور اول تلفن همراه کشور با در اختیار داشتن 268 قرارداد رومینگ بین المللی با اپراتورهای خارجی در 112 کشور جهان، به تمامی زائرین اربعین و مسافران عراق که قصد دارند با سیمکارت همراه اول خود به این کشور سفر کنند، پیشنهاد داده است که در بازه زمانی اجرای این کمپین، پیش از خروج از کشور یا در حین سفر خود از بسته های ویژه و مقرون به صرفه همراه اول استفاده کنند.

ضمن اینکه با همراه داشتن سیمکارت ایرانی و فعال کردن سرویس رومینگ با کددستوری ستاره 10 ستاره 2911 مربع  (#2911*10*) دسترسی به وب سایت ها، اپلیکیشن ها و بانک های ایرانی و انجام عملیات بانکی برای زائرین به آسانی، فراهم خواهد بود. 

همچنین دسترسی رایگان (حتی در عراق با رومینگ همراه اول) به اپلیکیشن همراه اول (همراه من)، وب سایت و فروشگاه آنلاین همراه اول، جهت خرید شارژ و پرداخت قبوض و وصول میاندوره در اختیار زائرین است. گفتنی است روشن کردن گوشی تلفن همراه هزینه نداشته و دریافت پیامک حتی رمز دوم بانکی نیز رایگان است.

شایان ذکر است تمامی بسته های طراحی شده، قابلیت استفاده بر روی شبکه هر سه اپراتور زین "Zain"، آسیاسل "Asiacell"و کورک "Korek" را دارد و با توجه به ارزان تر بودن قیمت خدمات همراه اول نسبت به سیمکارت اپراتورهای عراقی و عدم نیاز به استفاده از ارز برای خرید سیمکارت ایرانی، زائرین ایرانی نسبت به امر برقراری ارتباطات خود دغدغه نخواهند داشت.

امسال نیز همراه اول علاوه بر تقویت شبکه خود در کلیه مسیرهای تردد زائرین و پایانه های مرزی و با استقرار دفاتر خود در باشماق و تمرچین و همچنین احداث موکب هایی در ترمینال سلام فرودگاه امام (ره) و مرزهای چهارگانه شلمچه، چذابه، خسروی و مهران به خدمت رسانی و راهنمایی دقیق زائرین خواهد پرداخت.

جهت تسهیل بیشتر برای زائرین، گروهی از کارشناسان همراه اول در قالب خادمین، در کشور عراق و در مسیر پیاده روی اربعین به شرح صحن حضرت زهرا(س( و موکب حضرت زهرا(س) در شهر «نجف»، عمودهای 1، 202، 546، 828 و 1120 در «طریق»، سید جوده، باب بغداد، تل زینبیه، حرم حضرت عباس(ع)، حرم امام حسین(ع)، بین الحرمین (ستاد گمشدگان) و شارع روضتین در شهر «کربلا» و همچنین شهرهای کاظمین و سامرا حضور خواهند داشت تا به سؤالات و مشکلات احتمالی زائرین در این ایام رسیدگی کنند.

در راستای توسعه سرویس های دیجیتال، زائرین اربعین می توانند امسال از ربات راهنمای دیجیتال زائر به صورت رایگان در سفر خود استفاده و تمامی راهنمایی های لازم برای رفع مشکلات رومینگ را دریافت کنند. برای دستیابی به این خدمت، زائرین می توانند به نشانی bot.mci.ir/iraq مراجعه کنند.

همراه اولی ها می توانند تمامی اطلاعات و کاتالوگ دیجیتال خدمات به زائرین به همراه نکته های مدیریت هزینه و افزایش امنیت سفر را فقط از طریق مراجعه به صفحه اربعین همراه اول به نشانی  mci.ir/roaming-iraq پیگیری کنند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب