بازار بورس | بازار بورس ایران

پیش بینی امیدوار کننده از بازار بورس امروز | بازار بورس اولین هفته شهریور 1402

شنبه (۴ شهریور) شاخص کل بورس با رشد ۳ هزار و ۷۳۱ واحدی در ارتفاع ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۳۲۵ واحدی قرار گرفت.

پیش بینی امیدوار کننده از بازار بورس امروز | بازار بورس اولین هفته شهریور 1402
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

بازار بورس مکانی است که در آن خرید و فروش انجام می‌شود. این بازار بورس می‌تواند یک مکان فیزیکی یا در بستری مانند اینترنت باشد. در بازار بورس دارایی‌های فیزیکی مانند خانه، زمین، خودرو و… هستند. در طرف مقابل، دارایی‌های غیرفیزیکی اسنادی مانند سهام، حق تقدم سهام، گواهی و اوراق مشارکت را در بازار بورس بر می‌گیرند. در ادامه با اخبار بازار بورس آشنا می شوید.

پیش بینی بازار بورس هفته اول شهریور ۱۴۰۲ +اینفوگرافیک

 بازار سهام طی ماه‌های اخیر در تله رکودی گرفتار شده و حجم و ارزش معاملات خرد آن به کف رسیده است. این در حالی است که در برخی روزها، مسیر شاخص کل و برخی سهم‌ها صعودی است اما به دلیل آنکه حجم معاملات در کف قرار گرفته، می‌توان گفت بازار طی سه ماه گذشته در خواب فرو رفته است. اما آیا این بازار بالاخره از خواب بیدار می‌شود؟

کارشناسان بازار سرمایه در نظرسنجی هفتگی تجارت‌نیوز به این سوال پاسخ داده‌اند که آیا در هفته نخست شهریورماه، روند شاخص کل صعودی خواهد شد؟ کدام گروه‌ها طی این بازه زمانی مورد توجه معامله‌گران خواهند بود؟

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی از بازار بورس

در این هفته شاهد تداوم خروج پول حقیقی بودیم و در تمامی روزهای هفته خروج سرمایه ثبت شد. روز شنبه ۵۵۸ میلیارد تومان خارج شد. رقم خروج پول حقیقی در روز یکشنبه ۴۳۳ میلیارد تومان و روز دوشنبه ۲۹۳ میلیارد تومان خارج شد. روز سه‌شنبه نیز رقم پول خروجی ۷۰۱میلیارد تومان بود. روز چهارشنبه ۱۵۹ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد.

در مجموع کل هفته ۲ هزار و ۱۴۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۴۲۹ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد بیشتر است.

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

بیشترین خروج پول حقیقی در تمامی روزهای هفته به وبملت تعلق داشت. روز شنبه پس از وبملت، نمادهای وآیند، فولاد، فملی، شتران و شپنا در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای ریشمک، ثشرق و اردستان بیشترین ورود پول را داشتند.

روز یکشنبه نیز پس از وبملت، وآیند، خساپا، شستا و خودرو در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل بازرگام، بمولد و ثاخت بیشترین ورود را ثبت کردند. روز دوشنبه نیز نمادهای ثفارس، خساپا و خودرو در رده‌های بعدی خروج پول پس از وبملت قرار داشتند. در سوی دیگر، نمادهای بمولد، فسوژ و غاذر بیشترین ورود را داشتند. روز سه‌شنبه وبملت، وشهر، شستا، خاور و فملی بیشترین خروج سرمایه حقیقی را داشت و در مقابل حتاید، ودی و غمایه بیشترین ورود را ثبت کردند.

در روز چهارشنبه وبملت برای هشتمین روز متوالی بیشترین خروج را داشت. تاپیکو، شستا، گلدیرا و حشکوه نیز در رده‌های بعدی بودند. در سوی دیگر، تاصیکو، ودی، غمایه، شبندر و قشهد بیشترین ورود را داشتند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب