بازار بورس | بازار بورس ایران

شاخص بورس 10 هزار واحد رشد کرد | آخرین اخبار از وضعیت بازار بورس امروز

بازار سرمایه امروز هم روند رو به رشدی را تجربه کرد و شاخص بورس با افزایش ۱۰ هزار واحدی به دو میلیون و ۹۵ هزار واحد رسید.

شاخص بورس 10 هزار واحد رشد کرد | آخرین اخبار از وضعیت بازار بورس امروز
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

بازار بورس مکانی است که در آن خرید و فروش انجام می‌شود. این بازار بورس می‌تواند یک مکان فیزیکی یا در بستری مانند اینترنت باشد. در بازار بورس دارایی‌های فیزیکی مانند خانه، زمین، خودرو و… هستند. در طرف مقابل، دارایی‌های غیرفیزیکی اسنادی مانند سهام، حق تقدم سهام، گواهی و اوراق مشارکت را در بازار بورس بر می‌گیرند. در ادامه با اخبار بازار بورس آشنا می شوید.

شاخص کل بورس امروز (ششم شهریور) با رشد ۱۰ هزار و ۹۰۴ واحدی نسبت به دیروز روی دو میلیون و ۹۵ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۱۸۷۳ واحدی را داشت و عدد ۷۰۷ هزار و ۱۰ واحد را به ثبت رساند.

امروز بیش از ۴۴۵ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۶۲ هزار و ۶۹ میلیارد ریال انجام شد.

ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری‌غدیر جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و همه آن‌ها به غیر از صنایع پتروشیمی خلیج فارس روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس اما روند نزولی و البته ناچیزی وجود داشت. شاخص کل در این بازار با پنج واحدی نسبت به دیروز مواجه شد و روی ۲۶ هزار و ۲۷۲ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۳۱۰ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۷۱ هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال داشت.

پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پالایش نفت لاوان، ایران خودرو دیزل، مجتمع جهان فولاد سیرجان، سرمایه گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان به غیر از ایران خودرو دیزل، سرمایه‌گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب دیگر نمادها روند صعودی داشتند.

این نمادها آماده انجام معامله می باشند

به نقل از کدال،نماد‌های معاملاتی شرکت بنیان دیزل (خبنیان ۱)، شرکت بانک شهر (وشهر ۱)، شرکت فولاد افزا سپاهان (فافزا ۱) پس از افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، وفق ترتیبات مندرج در دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، با محدودیت دامنه نوسان قیمت امروز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ آماده انجام معامله می‌باشند.

مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران

ارسال نظر

 

آخرین مطالب