اربعین 1402 | اخبار اربعین 1402

اتفاق بد برای زائران اربعین ایرانی | چه بلایی سر زائران آمد؟

در واژگونی مرگبار ون زائران ایرانی در مسیر زرباطیه به بدره ۱۸ نفر کشته و زخمی شدند.

اتفاق بد برای زائران اربعین ایرانی | چه بلایی سر زائران آمد؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اربعین 1402 مراسم و گردهمایی مذهبی است که توسط مسلمانان شیعه و به‌صورت پیاده‌روی از مسیرهای منتهی به کربلا به‌منظور زیارت و جمع شدن همه آنها در چهلمین روز پس از کشته شدن حسین بن علی سومین امام شیعیان در نبرد کربلا انجام می‌شود.اربعین 1402 از بزرگ‌ترین اجتماعات مسالمت‌آمیز جهان خوانده شده و از سال ۲۰۱۴ به بزرگ‌ترین پیاده‌روی (پیمایش) و گردهمایی عمومی سالانه در جهان تبدیل شده‌است.  طبق قول مشهور، سابقه‌ی آیین اربعین 1402حدوداً به میانهٔ قرن ۱۳ هجری برمی‌گردد. مرتضی انصاری، از سازندگان اصلی پیاده روی زیارتی همچون اربعین 1402 بوده‌است. در ادامه با اخبار اربعین 1402 آشنا می شوید.

رئیس مرکز کنترل عملیات هلال‌احمر در کشور عراق بیان کرد: حوالى ساعت ١٢:٣٠ امروز بر اثر واژگونى خودرو ون در مسیر زرباطیه به بدره متأسفانه ٧ نفر از زائران ایرانى در دم جان باختند و ٨ نفر نیز مصدوم شدند.

بلافاصله بعد از اعلام حادثه به مرکز کنترل عملیات هلال‌احمر در کشور عراق ٢ تیم امدادى از کوت و یک تیم امدادى از قرارگاه مرزى مهران جهت امدادرسانى به محل حادثه اعزام شدند.٨ مصدوم این حادثه ظهر امروز با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هلال احمر جهت ادامه روند درمان به کشور انتقال داده شدند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب