یحیی گل محمدی | حواشی یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی: بدون کفش روی آسفالت داغ بزرگ شدیم!

گل محمدی در خصوص بازی امروز تیمش صحبت کرد

یحیی گل محمدی: بدون کفش روی آسفالت داغ بزرگ شدیم!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

یحیی گل‌محمدی زادهٔ ۲۸ اسفند ۱۳۴۹ است. یحیی گل محمدی بازیکن پیشین و مربی کنونی پرسپولیس است. یحیی گل‌محمدی در سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن به فعالیت پرداخت  یحیی گل محمدی در بهمن ۱۳۹۳ از سوی کانون مربیان فوتبال ایران به‌عنوان بهترین سرمربی ماه انتخاب شد. یحیی گل محمدی سالهاست با همسرش لیلا که اصالتا کُرد است ازدواج کرده که ثمره آن دو فرزند یک پسر جوان بنام امیرحسین و یک دختر متولد سال 92 می باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: امروز توانستیم با انرژی بالا بازی را ببریم.

به گزارش طرفداری، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان درباره این بازی و نتیجه به دست آمده اظهار داشت:

با انرژی بالا بازی را بردیم. برای ما بازی امروز راحت نبود. فولاد مهره‌های خوبی دارد. نتایج خوبی در قبل نگرفته بودند و انگیزهؤهای خوبی داشتند تا امروز امتیاز بگیرند. خیلی امروز دویدند تا فضاها را پر کنیم. پر کردن این فضا سخت بود. موقعیت‌هایی هم در جریان بازی داشتیم و از فضای پشت آنها توانستیم استفاده کنیم.

 از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با مشکلات زیادی که دارند برای برد راهی زمین شدند. در زمین حریف کار سخت بود، اما توانستیم 2 گل بزنیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم چون زحمت زیادی کشیدند. برد سختی بود اما این برد را به هواداران تقدیم می‌کنیم. آماده حضور در آسیا می‌شویم چون آوردگاه سختی است. شاید در فیفا دی برخی از بازیکنان در تمرینات نباشند و این کار را سخت می کند اما تلاش می کنیم بازی های خوبی انجام دهیم.

* بدون کفش روی آسفالت داغ بزرگ شدیم

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد:

 در هر صورت شاید به خاطر این بود که از حق فوتبالیست‌ها دفاع کردم. توهینی نکردم که به کسی بر بخورد. گفتم که ما با سختی به اینجا رسیدیم. از بچگی در آسایش نبودیم. بدون کفش روی آسفالت داغ بزرگ شدیم. هم کار می‌کردیم، هم درس می‌خواندیم و فوتبال بازی می‌کردیم. همه کسانی که به جایی رسیدند از زحمات خودشان بود. آویزان کسی نبودیم و نان بازوی خودمان را خوردیم. درباره این چیزها حرف زدم، اما دوستان به خاطر حمایت از همدیگر صحبت‌های غیر واقع کردند. راجع به مسائل فنی کسی حرفی نمی‌زد، اما روی حواشی خودشان دامن می‌زنند. به این چیزها فکر نمی‌کنیم.

* نباید داستان فیل و فنجان شویم!

گل‌محمدی درباره شرایط تیم النصر عربستان حریف پرسپولیس در آسیا و هزینه‌هایی که انجام شده، افزود:

 ما برای بردن و پیروزی می‌جنگیم. یکی از قدرت‌های آسیا ما هستیم و این موضوع را نشان دادیم، اما بحث امکانات و شرایط نابرابری است که از این طرف بوم افتادیم. به سمتی می‌رویم که سال به سال امکانات ما کمتر می‌شود. وضعیت ورزشگاه‌ها عجیب شده است. بلیت فروشی نداریم، تماشاگران نمی آید و ... این اتفاقات و چیزهایی که گفتم در فوتبال ایران رعایت نمی‌شود. انتظار نداریم شرایط ما با رقبا یکی باشد. خود من مخالف این هزینه‌ها هستم اما طوری نشود این طرف را از دست بدهیم تا شرایط نابرابر شود. داستان فیل و فنجان نشویم. آنها امکانات زیاد دارند اما ما محدودیت های بیشتری داریم.

* از مسؤولان فولاد تشکر می‌کنم

سرمربی پرسپولیس درباره تجلیل از او قبل از بازی ادامه داد:

 از مسؤولان خوب و حرفه‌ای فولاد تشکر می‌کنم که مسیر درستی را انتخاب کردند. 2 باشگاه اگر حرفه‌ای باشند یکی از آنها فولاد خوزستان است. افتخار داشتم چند سال در این باشگاه کنار مردم خوب اهواز باشم. این خاطرات را فراموش نمی‌کنم و از آنها قدردانی می‌کنم.

 

بیوگرافی یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی متولد 28 اسفند 1348 در اردبیل، مربی است

فارغ التحصیل فوق دیپلم دانشسرای تربیت معلم در قم می باشد، از معملی به سطح اول فوتبال ایران رسید و حالا بازنشسته شده و کار مربیگری می کند

در روستای مرزی میناباد شهرستان نمین استاد اردبیل بدنیا آمد، سپس به قم رفت و در دانشسرای این شهر فوق دیپلم گرفت و معلم رشته هنر و زبان شد

مدتی کوتاهی در سال 1367 به تبریز بازگشت و در تیم تراکتورسازی تبریز در حدود 5 دیدار بازی کرد، سپس به قم بازگشت و در کنار تدریس در تیم هلال احمر به بازی فوتبال خود ادامه داد.

یحیی گل محمدی

ازدواج و همسر یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی سالهاست با همسرش لیلا که اصالتا کُرد است ازدواج کرده که ثمره آن دو فرزند یک پسر جوان بنام امیرحسین و یک دختر متولد سال 92 می باشد.

او در زندگی شخصی خود نیز بسیار خوش اخلاق است او می‌گوی خوش اخلاق است همسرش می گوید که در خانه عصبی نمشود همیشه با فرزندانمان رفتار بسیار خوب و مناسبی داشته است و حتی با آنها غضب هم نکرده است.

یحیی گل محمدی

در سال 1369 زمانی که عضو تیم هلال احمر قم بود توسط احمدخان خداداد با قرارداد 4 ساله جذب باشگاه پورا تهران شد و تا سال 1373 در این تیم بود.

درخشش او در تیم پورا باعث شد در شروع فصل سال 73 با پرسپولیس قرارداد 4 ساله ببندد

او تا سال 77 عضو این باشگاه بود سپس یک فصل به فولاد رفت و در نهایت سال 80 دوباره به پرسپولیس بازگشت و سه سال در این تیم حضور داشت

از سال 83 تا فصل 86 – 87 نیز پایان عمر فوتبال خود را در صبا باتری گذراند.

سرمربیگری یحیی گل محمدی

گل محمدی مربیگری را از سال 88 با تیم تربیت یزد آغاز کرد

او در تیم های نساجی، صبای قم، پرسپولیس، نفت تهران، ذوب آهن، اکسین البرز، تراکتورسازی و پدید خراسان در قامت مربی و سرمربی حضور داشت

شغل دوم

تابحال طبق آنچه گفته شده یحیی گل محمدی بعنوان شغل دوم یک قهوه خانه سنتی دارد و یک مرکز آرایشگاه بنام هنر پرشیا نیز متعلق به وی می باشد.

یحیی گل محمدی

افتخارات دوران بازیکنی یحیی گل محمدی

گل محمدی در زمان بازیکنی 2 بار با پرسپولیس در سال 74 و 75 قهرمان لیگ برتر و یک بار در سال 77 قهرمان جام حذفی را بدست آورد

با تیم صبا باطری در سال 84 نیز قهرمان سوپر جام شد و در تیم ملی نیز در سال 2002 قهرمانی بازی هایی آسیایی را بدست آورد

افتخارات دوران مربیگری یحیی گل محمدی

او در دوران سر مربیگری خود نیز با ذوب آهن دوبار در سال های 94 و 95 قهرمان جام حذفی و یکبار در سال 95 قهرمان سوپر جام باشگاه های ایران شده است

سرمربیگری پرسپولیس

گل محمدی 23 دی 1398 جایگزین کالدرون سرمربی سابق پرسپولیس شد

او در حالی توانست سکان هدایت یکی از پرطرفدارترین تیم ایران را بدست بگیرد که در 1/5 سال حضور خود در تیم شهر خودرو عملکرد خوبی با این تیم مشهدی داشت.

یحیی گل محمدیشروع فوتبال یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی فوتبالش را در سال ۱۳۶۸ آغاز کرد با تیم تراکتورسازی تبریز اولین حضور حرفه‌ای خود را در لیگ آزادگان ایران تجربه کرد

حدود یک سالی که در تیم تراکتورسازی تبریز بازی می کرد پنج بازی به میدان رفت و با این که وظیفه گلزنی برعهده نداشته اما یک گل را هم به ثمر رساند.

سپس در سال ۱۳۶۹ به تیم فوتبال پورا پیوست تیمی که تازه تاسیس بود و در لیگ دسته اول حضور داشت اما به دلیل اینکه نتوانست به لیگ برتر ایران صعود کند کلا منحل گردید

یحیی گل محمدی ۴ سال در تیم پورا بازی کرد و ۹۴ بار وارد زمین شد.

166 بازی برای پرسپولیس

در سال ۱۳۷۴ رسماً به تیم پرسپولیس تهران آمد و بیشترین حضور خود را در یک باشگاه تجربه کرد و سه بازی را برای تیم پرسپولیس تهران در ۴ سال انجام داد و ۷ گل را هم به ثمر رساند و به محبوبیت بسیار زیادی در نزد هواداران سرخ‌پوش دست یافت

در سال ۱۳۷۸ راهی فولاد خوزستان شد و چهل و یک بازی را برای تیم فولاد انجام دادم مجدداً به پرسپولیس بازگشت بیشترین سابقه را او با بازی در تیم پرسپولیس دارد که یک رکورد محسوب می شود ۱۶۶ بار با لباس پرسپولیس وارد زمین شد و در نهایت صبا باتری رفت

خداحافظی از فوتبال در سال 1387

پایان دوران فوتبالی خود را با تیم صبا باتری سپری کرد و ۶۳ بار برای این تیم به میدان رفت و در نهایت در سال ۱۳۸۷ به صورت رسمی از فوتبال بازی کردن کناره گیری کرد.

بازی های ملی

او  تجارب زیادی در تیم ملی دارد و از بازیکنان پرسابقه تیم ملی به شمار می‌آید

در سال ۱۳۷۲ برای اولین بار لباس تیم ملی ایران را پوشید

74 بازی ملی را در کارنامه فوتبالی خود دارد که 5 گل را هم به ثمر رسانده است یکی از گل های به یاد ماندنی او به تیم ایرلند بود که ایران نتوانست به جام جهانی صعود کند و در مجموع با نتیجه دو بر یک شکست خورد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب