حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

دلیل عدم واریز حقوق بازنشستگان چیست؟ | خبر مهم برای تمامی کارمندان و بازنشستگان

هنوز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز نشده است. علت چیست؟

دلیل عدم واریز حقوق بازنشستگان چیست؟ | خبر مهم برای تمامی کارمندان و بازنشستگان
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

حقوق بازنشستگان مسئله پر چالش همه دولت ها بوده است . مقدار دریافتی حقوق بازنشستگان همیشه موجب نارضایتی قشر عظیمی از بازنشستگان است زیرا بازنشستگان بر این اعتقادند که مبلغ حقو بسیار ناچیز است . تعیین میزان حقوق بازنشستگان در اواخر هر سال با تنش همراه است. طبق نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان با فرمول جدید بیشتر می شود.  جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از بیستم هر ماه آغاز و تا پایان ماه ادامه دارد. اما هنوز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز نشده است. علت چیست؟ 

به گزارش تجارت‌نیوز، حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به ترتیب حروف الفبا از بیستم تا سی‌ام هر ماه به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز می‌شود. اما با وجود گذشت چهار روز از زمان واریز حقوق‌ها، برخی از بازنشستگان می‌گویند هیچ واریزی نداشته‌اند و حقوق شهریور ماه به حساب آنها واریز نشده است. چرا حقوق شهریور بازنشستگان واریز نشده است؟

برخی می‌گویند تعطیلی پایان هفته علت واریز نشدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است. اما از سوی دیگر برخی معتقدند واریز این مبلغ ارتباطی به باز یا بسته بودن بانک‌ها ندارد و به صورت روتین هر ماه پرداخت می‌شود چه تعطیلات باشد، چه نه.

البته این اولین ماهی نیست که واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تاخیر مواجه شده است. حداقل در دو ماه گذشته این مساله تکرار شده و حقوق بازنشتگان این سازمان با تاخیر به حساب آنها واریز شده است.

به نظر می‌رسد مهم‌ترین علت تاخیر در واریز حقوق این گروه،‌ کمبود منابع در سازمان تامین اجتماعی است. چون ماه گذشته هم همین مساله تکرار شد برخی از منابع اعلام کردند کمبود اعتبار دلیل تاخیر در واریز حقوق‌ها بوده است. به عبارتی به نظر می‌رسد که تامین اجتماعی با مشکل اعتبار برای واریزی‌ها مواجه شده و به همین دلیل واریز‌ حقوق‌ها به مشکل خورده است.

حقوق بازنشستگان

مگر صدقه پرداخت می‌کنید؟

آنچه در ادامه می‌آید پیام برخی از کاربران تجارت‌نیوز است که از واریز نشدن حقوق شهریور ماه خود گلایه کرده‌اند.

«متاسفانه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تو هواست ..من ۲۳ هرماه حقوق میگرفتم امروز ۲۴ شهریورهمچنان منتظرم بدهی بانکی دارم که براساس تاریخ حقوقم تنظیم کردم امروزبایستی قسط میدادم تابحال ازطریق بانک سه پیام درخصوص بدهی دریافت کردم. چرا اینقدر با آبرو و حیثیت بازنشسته بازی میکنین صدقه که نمیدن من بالای سی سال حق بیمه پرداخت کردم هیج کس هم جواب گو نیست»

« اداره محترم تامین اجتماعی تعطیلات اصلا هیچگونه مانعی برای واریز حقوق تامین اجتماعی نمی‌باشد. اسامی و مبلغ مشخص است و بوجه آنهم تامین شده است . لطفا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به موقع پرداخت کنید.»

«سلام حقوق ما 22 هر ماه واریز میشد که ماه پیش شد 23 اما امروز 23 هم هست هنوز خبری نیست»

«حقوق پدر من هم 20 شهریور پرداخت می‌شد اما تاامروز که 23 هست پرداخت نکردند زنگ زدم گفتند باید از بانک پرینت حساب بگیرین بعد تعطیلات بیارین بعد با حقوق ماه بعد واریز کنیم اونوقت تو این یک ماه چی باید بخوریم»

«چرا حقوق این ماه پرداخت نشد من مستمربگیر تامین اجتماعی هستم با ۳ تا بچه یتیم با وجود این همه گرونی ها باید چکنم ک هر چند ماه یکبار حقوقم نیاد یا ی مقدارش کم میاد یا با تاخیر واریز میشه چکار باید کنم بنظر شما»

گلایه نماینده مجلس از تضییع در حقوق بازنشستگان

نماینده نیشابور در مجلس، گفت: دولت باید تبعیض نسبت به حقوق افراد شاغل و بازنشسته را از بین ببرد و حقوق یک بازنشسته حداقل ۸۰ تا ۹۰ درصد از حقوق فرد شاغل باشد.

احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن تاکید بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان‌، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم موجود بازنشستگان از لحاظ معیشتی تحت فشار هستند و ضروریست که حقوق این قشر متناسب و همسان‌سازی شود.

وی با بیان اینکه مجلس و کمسیون برنامه و بودجه پیگیر همسان سازی حقوق بازنشستگان است،  گفت: متاسفانه به دلایل مختلف این موضوع تاکنون محقق نشده است که با توجه به شرایط اقتصادی لازم است تا در برنامه هفتم که فرصتی مناسب است این امر صورت بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه یک شخص بازنشسته پس از 30 سال خدمت، باید حقوقی دریافت کند که تامین کننده زندگی بازنشستگی وی باشد، افزود: عادلانه نیست که شخص بازنشسته نیمی از حقوق افراد شاغل را دریافت کند لذا در کمیسیون برنامه و بودجه در تلاش هستیم که حقوق بازنشستگان در هر دستگاهی معادل 80 تا 90 درصد شاغلان هم رتبه باشد.

ارکانی با بیان اینکه به مرور زمان حقوق بازنشستگان با شاغلان مشابه دستگاهی که بازنشست شده‌اند، فاصله پیدا کرده است، اظهار کرد: مبنای متناسب و همسان‌سازی، تناسب در حقوق دریافتی افراد شاغل و بازنشستگان دستگاه‌های مشابه است.

نماینده نیشابور در مجلس گفت: لذا ضروریست که دولت با اقداماتی تبعیض به وجود آمده نسبت به حقوق افراد شاغل و بازنشسته را از بین ببرد و به این مسئله توجه کند و شرایطی را فراهم کند که حقوق فرد بازنشسته حداقل 80 تا 90 درصد از حقوق فرد شاغل باشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید