قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا آخر ماه کولاک کرد | قیمت طلا به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا آخر ماه کولاک کرد | قیمت طلا به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

آخرین قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

بروزرسانی: جمعه ۳۱ شهریور – ۱۰:۱۵

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۳,۲۳۴,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار ۳۰,۹۷۹,۰۰۰

طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۲,۹۲۵,۰۰۰

طلای دست دوم ۲۲,۹۲۴,۵۵۰

آبشده کمتر از کیلو ۱۰۰,۶۶۰,۰۰۰

مثقال طلا ۱۰۰,۶۵۰,۰۰۰

انس طلا ۱,۹۲۴.۶۳

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۲۷۹,۳۸۰,۰۰۰

سکه بهار آزادی تک فروشی ۲۴۸,۸۷۰,۰۰۰

نیم سکه تک فروشی ۱۴۹,۲۰۰,۰۰۰

ربع سکه تک فروشی ۹۹,۴۰۰,۰۰۰

سکه گرمی تک فروشی ۵۸,۸۰۰,۰۰۰

تمام سکه (قبل ۸۶) ۲۴۷,۰۰۰,۰۰۰

نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۱۷,۰۰۰,۰۰۰

ربع سکه (قبل ۸۶) ۵۹,۰۰۰,۰۰۰

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

حباب سکه

حباب سکه امامی ۵۴,۹۲۰,۰۰۰

حباب سکه بهار آزادی ۲۴,۹۱۰,۰۰۰

حباب نیم سکه ۳۷,۰۴۰,۰۰۰

حباب ربع سکه ۴۳,۲۴۰,۰۰۰

حباب سکه گرمی ۳۱,۰۵۰,۰۰۰

طلا در معاملات روز پنجشنبه به پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته رسید. فدرال رزرو آمریکا در پایان اجلاس دو روزه خود در روز چهارشنبه از ادامه افزایش نرخ بهره جهت پایین آوردن نرخ تورم تا هدف 2 درصد خبر داده بود.

به گزارش تسنیم و به نقل از رویترز، قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش 1.4 درصدی به 1939 دلار و 60 سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.22 درصد افزایش به 1924 دلار و 21 سنت رسید. طلا در روز چهارشنبه تا 1974 دلار افزایش یافته بود.

تحلیلگران عقیده دارند اگر طلا بتواند یک بار دیگر به مرز 1950 دلار برسد، می‌تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و 1980 دلار را تجربه کند. اما کاهش قیمت طلا تا زیر 1924 دلار، آن را تا 1900 یا حتی 1885 دلار هم پایین خواهد آورد.

یکی از دلایل کاهش قیمت طلا افزایش سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا تا بالاترین رقم از 2007 بود. شاخص دلار هم به بالاترین سطح طی 6 ماه گذشته رسیده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

افزایش نرخ بهره اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و همچنین بالا رفتن ارزش دلار پس از آن اتفاق افتاد که فدرال رزرو از افزایش 25 درصدی نرخ بهره تا پایان سال جاری میلادی خبر داد. فدرال رزرو در اجلاس روز چهارشنبه نرخ بهره را برای ماه سپتامبر ثابت نگه داشت.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا و در یک کنفرانس خبری گفت:«ما آماده افزایش دوباره نرخ بهره هستیم». وی تاکید کرد ثابت نگه داشتن نرخ بهره در ماه سپتامبر بدین معنا نیست که تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های پولی بطور قطعی گرفته شده است.

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 11 بار از فوریه 2022 تا ژوئیه 2023 افزایش داده و 5.25 درصد به نرخ اولیه 0.25 درصدی افزوده است. 

بانک مرکزی آمریکا پیش‌بینی می‌کند نرخ بهره در 2024 حدود 5.1 باشد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.39 افزایش به 23 دلار و 78 سنت رسید و پلاتین با 0.93 درصد افزایش 930 دلار و 61 سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب