وام بازنشستگی ویژه پاییزی با اقساط 36 ماهه | وام بازنشستگان با شرایط آسان آغاز شد!

وام بازنشستگی ویژه پاییزی با اقساط 36 ماهه | وام بازنشستگان با شرایط آسان آغاز شد!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اطلاعیه مهم صندوق بازنشستگی کشوری درباره وام بازنشستگان

صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: تعداد ۲ هزار فقره تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری به مبلغ ۳۵ میلیون تومان با همکاری بانک صادرات ایران پرداخت شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری به تعداد ۲هزار فقره و به مبلغ ۳۵ میلیون تومان با کارمزد سالانه چهار درصد و اقساط ۳۶ ماهه به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز شد.

براساس این گزارش، وام ازدواج فرزندان بازنشستگان شامل فرزندانی است که عقدنامه آنها در بازه زمانی یکم فروردین ۱۳۹۸ به بعد باشد.

تهران - ایرنا - سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز هشتمین دوره ثبت‌نام اینترنتی وام ازدواج ۱۴۰۲ فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق از امروز (شنبه سوم تیر) از طریق درگاه خدمات الکترونیک خبر داد.

وام بازنشستگان

به گزارش روز شنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، مسعود خواست‌خدایی با اعلام این خبر افزود: هشتمین دوره ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از امروز (شنبه سوم تیر) به صورت اینترنتی آغاز می شود و تا انتهای سال بنا به نیاز بازنشستگان به این تسهیلات به صورت مستمر قابل ثبت نام و انجام است.

وی تاکید کرد: بازه زمانی تاریخ عقد فرزند بازنشستگان از ۲۱مردادماه ۱۴۰۰ به بعد تعیین شده و بنابراین تنها افرا ی امکان ثبت درخواست و دریافت این تسهیلات را خواهند داشت که تاریخ عقد آنها در این بازه زمانی باشد.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به درگاه الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری (قسمت تسهیلات مالی/وام ازدواج) نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری تصویر اصل مدارک تعیین شده در سامانه اقدام کنند.

وی همچنین گفت: ضروری است، متقاضیان پیش از ثبت درخواست و بارگذاری مدارک شرایط و دستورالعمل مندرج در سایت را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند و سپس اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «با دستور و تاکید مدیرعامل صندوق بازنشستگی، تلاش شده تا امکان ثبت‌نام انواع تسهیلات مالی برای بازنشستگان در طول سال فراهم شود» گفت: با تعامل و هماهنگی بانک عامل این امکان برای وام ضروری و وام حمپاد ایجاد شده بود و اکنون برای وام ازدواج فرزندان نیز عملیاتی شده است.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

شرایط ثبت نام جدید وام بازنشستگان اعلام شد

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: قرار بود تا پایان سال جاری به ۴۰ هزار بازنشسته در شهر تهران وام ۲۰ میلیونی پرداخت کنیم اما تاکنون توانسته‌ایم وام ۱۳ هزار بازنشسته را پرداخت کنیم و هنوز سایت برای ثبت نام مرحله سوم وام بازنشستگان نیز باز نشده است اما بازنشستگان می‌توانند از طریق کانون‌ها برای دریافت وام اقدام کنند.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران با اشاره به آخرین آمار بازنشستگان تأمین اجتماعی در تهران، اظهار کرد: ما آمار‌های بازنشستگان تأمین اجتماعی در تهران را براساس ثبت نام در بیمه‌های تکمیلی اعلام می‌کنیم، در شهر تهران قریب به ۶۰۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی زندگی می‌کنند که با احتساب آمار شهرستان‌های تهران این میزان به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.

وی با انتقاد از عملکرد برخی کارفرمایان در قبال کارگران خود، گفت: متأسفانه بعضا دیده می‌شود برخی از کارفرمایان، حقوق بازنشستگان را پیش از ایام بازنشستگی به کمترین میزان می‌رسانند و در نهایت حقوق بازنشستگی بیمه شده به پایین‌ترین حد می‌رسد، در نتیجه بازنشسته با حداقل دستمزد بازنشسته می‌شود.

وام بازنشستگان / فشار گرانی داروها بر سبد معیشتی بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در ادامه به گرانی دارو‌ها اشاره کرد و گفت: امروز به نسبت گذشته قیمت دارو‌ها افزایش یافته و این چالش زندگی بازنشستگان را مشکلات جدی روبرو کرده است.

قرار بود سالانه ۶۰ هزار بازنشسته به سفرهای زیارتی بروند اما نرفتند

دهقان کیا، اعزام بازنشستگان به سفر‌های زیارتی سیاحتی و پرداخت وام‌های ۲۰ میلیونی را از اقدامات رفاهی سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت: قرار بود سالانه ۶۰ هزار بازنشسته به سفر‌های زیارتی و سیاحتی اعزام و به ۴۰۰ هزار بازنشسته نیز وام ۲۰ میلیون تومانی پرداخت شود اما در شش ماهه نخست سال این موضوع رخ نداد. قرار شده تا در ۶ ماه دوم سال حدود ۵۰ درصد از تعهدات سفر‌های زیارتی را اجرا کنند.

 حقوق بازنشستگان

زمان ثبت نام جدید وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

وی یادآور شد: قرار بود تا پایان سال جاری به ۴۰ هزار بازنشسته در شهر تهران وام ۲۰ میلیونی پرداخت کنیم اما تاکنون توانسته‌ایم ۱۳هزار بازنشسته را پرداخت کنیم و هنوز سایت برای ثبت نام مرحله سوم وام بازنشستگان نیز باز نشده است اما بازنشستگان می‌توانند از طریق کانون‌ها برای دریافت وام اقدام کنند.

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران درباره آخرین وضعیت اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تقریباً ۷۵درصد تا سال ۱۳۹۹ پرداخت کرده‌اند اما در سال ۱۴۰۰ قرار بود ۲۵ درصد باقی مانده اجرایی شود که در ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز اجرایی شد اما ایرادی که وجود داشت این بود که باید این متناسب‌سازی بر مبنای حقوق اسفندماه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌شد که این گونه نبود و ملاک حقوق اسفندماه سال ۱۴۰۰ بود و دقیقاً این همان مسأله‌ای است که اعتراض بازنشستگان را در پی داشته است و باید بپرسیم چرا دولتمردان حاضر به پرداخت این میزان از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیستند؟

وی یادآور شد: امروز ما ۸ حدود هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان تهرانی حقوق پرداخت می‌کنیم که ممکن است مجموع این حقوق با هزینه‌های متناسب‌سازی به ۹ هزار میلیارد تومان برسد./ فارس

خواست‌خدایی تصریح کرد: مبلغ وام ازدواج فرزندان در این دوره، مبلغ ۳۵میلیون تومان با اقساط ۳۶ماهه و کارمزد سالانه چهار درصد تعیین شده است. البته این مبلغ با توجه به شرایط امروز چشمگیر نیست، اما تلاش مجموعه صندوق بازنشستگی این بوده تا با توجه به منابع در اختیار و تنوع تسهیلات مالی صندوق در بانک عامل، به تسهیل ازدواج فرزندان بازنشستگان کمک کند.

وی با شاره به شرایط پرداخت این تسهیلات به متقاضیان، یادآور شد: از جمله این شرایط می توان به این نکته اشاره کرد که “تسهیلات صرفاً به ازدواج اولیه فرزند (عروس/داماد) بازنشستگان و فرزند وظیفه بگیر(همسر) تحت پوشش صندوق تعلق می‌گیرد” یا “اگر پدر و مادر هر دو مشترک صندوق باشند، صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان آنان پرداخت می‌شود”.

خواست‌خدایی اظهارداشت: اسکن اصل صفحه اول شناسنامه و صفحه‌ای که مشخصات همسر و فرزندان قید شده باشد؛ اسکن اصل عقدنامه و صفحاتی که مشخصات زوجین (عروس وداماد) قید شده و ثبت شماره دفترکل، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه (بازنشسته/وظیفه بگیر همسر) در سامانه ثبت‌نام الزامی است.

دیدگاه خود را ارسال کنید