سامانه یکپارچه خودرو فعال شد | مرحله سوم سامانه یکپارچه فعال شد!!

سامانه یکپارچه خودرو فعال شد | مرحله سوم سامانه یکپارچه فعال شد!!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

سامانه یکپارچه خودرو  به منظور عرضه و فروش خودروهای دو شرکت سایپا‌ و ایران خودرو و خودروهای مونتاژی به مشتریان راه اندازی شده است. در سامانه یکپارچه خودرو طرح‌هایی مانند فروش فوق العاده و پیش‌فروش محصولات انجام می شود که هر کدام متقاضیان و طرفداران زیادی دارد.

مرحله نخست عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خودرو زمستان ۱۴۰۱ انجام و هزاران ایرانی برای خودروهای سایپا و ایران خودرو ثبت نام کردند.

مرحله دوم ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو اردیبهشت و خرداد برگزار شد. مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو قرار است به زودی با عرضه خودروهای مونتاژی و وارداتی برگزار شود.

در حالی در فضای مجازی از اجرای مرحله سوم فروش یکپارچه خودروها از اواخر هفته آینده به نقل از مدیر سامانه یکپارچه خودروها صحبت می‌شود که این مقام مسئول این موضوع را رد و تاکید کرده که هنوز در مورد زمان عرضه مرحله سوم مشخص نیست.

از آخرین ساعات پایانی شب گذشته (چهارشنبه) خبری با عنوان “زمان بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو اعلام شد” در فضای مجازی  دست به دست شد که براساس آن متنی به نقل از مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروها بدین شرح عنوان شده است:

” اواخر هفته آینده، سامانه یکپارچه برای عرضه خودروها بازگشایی خواهد شد. عرضه گسترده خودرو را بصورت مرحله‌ای انجام داده‌ایم و در مرحله بعدی سامانه برای خودروسازان باز خواهد شد تا هر خودروساز با مازاد تولید، بتواند  محصولات خود را عرضه کند”.

در ادامه این متن آمده است:

“وی با بیان اینکه متقاضیان جدید خودرو نیز می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند، افزود: در این مرحله محصثلات دو شرکت بزرگ خودروساز داخلی که افزایش تولید داشته یا برایشان متقاضی کم بوده است، در این مرحله در سامانه عرضه می‌شوند.

تقدسی همچنین از بارگذاری نسخه جدید سامانه  یکپارچه خودرو نیز خبر داده و گفت: در تلاش هستیم  مدیریت عرضه خودرو در سامانه یکپارچه را شفاف‌تر کنیم؛ بر این اساس، در نسخه جدید سامانه مشخص خواهد بثدغ که متقاضیان خودرو در چه مرحله‌ای قرار دارند؛ بطور مثال مشخص خواهد بود که اطلاعات برای خودروسازان ارسال شده یا پول واریز و به قرارداد رسیده است یا خیر؟ همچنین می‌توانند از وضعیت پلاک شدن خودرو هم مطلع شوند.”

خبر رسمی درباره مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو

در حالی موارد فوق به نقل از مهدی تقدسی – مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروها – اعلام شده است که این مقام مسئول در گفت‌وگو با ایسنا، موارد مطروحه با این ساختار را تکذیب و اظهار کرد: هنوز بخشنامه و اطلاعیه اجرای مرحله سوم به دست خود ما هم نرسیده است؛ قطعا مرحله سوم و عرضه گسترده در کار خواهد بود اما اینکه زمان آن باشد، مشخص نیست.

به گفته وی، موارد مطروحه از صحبت‌ها و خبرهای گوناگون برداشته و کنار هم گذاشته شده است اما هنوز بنده هیچ صحبتی در رابطه با زمان عرضه نکرده‌ام.

تقدسی تصریح کرد: قطع به یقین به‌محض مشخص شدن زمان اجرای مرحله سوم و جزئیات عرضه، اطلاعات از منابع رسمی اعلام و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید