با دو میلیارد تومن وام ودیعه مسکن صاحب این خانه ها شوید | بانک مسکن سنگ تموم گذاشت!!

با دو میلیارد تومن وام ودیعه مسکن صاحب این خانه ها شوید | بانک مسکن سنگ تموم گذاشت!!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

- در حالی اخیرا وام مسکن به حدود ۲ میلیارد تومان افزایش یافته که با این مبلغ می‌توان در برخی مناطق تهران آپارتمان‌های به اصطلاح نقلی را خریداری کرد.

قیمت وام مسکن

با وام ۲ میلیارد تومانی کجا می‌توان خانه خرید؟

اخیرا وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم (تسه) به یک میلیارد و 920 میلیون تومان افزایش یافته است. این سقف وام برای خرید مسکن تهرانی‌هاست. متقاضیان واجد شرایط برای وام مذکور باید حدود 400 میلیون تومان آورده اولیه برای خرید اوراق داشته باشند.

حال این پرسش مطرح می‌شود که با این مبلغ در چه مناطقی از تهران و چه متراژی می توان خانه خرید. بررسی آگهی‌های منتشر شده در سایت‌‌های املاک حاکی از آن است که بیشترین واحدهای عرضه شده حدود 40 متر به پایین مساحت دارند، البته در شهرهای جدید اطراف تهران از جمله پردیس متراژ تا 87 متر افزایش می‌یابد.

بر این اساس یک واحد مسکونی حدود 30 سال ساخت با مساحت 33 متر در خیابان زنجان با قیمت 2 میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود 60 میلیون تومان برای فروش آگهی شده است.

واحد مسکونی 36 متری 20 سال ساخت واقع در مسعودیه بدون آسانسور و با پارکینگ 1.9 میلیارد تومان (هر مترمربع حدود 52.7 میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است.

وام مسکن

در فاز 11 شهر جدید پردیس واحد 87 متری با آسانسور، پارکینگ و انباری که  وضعیت وام آن مشخص نیست 1.8 میلیارد تومان یعنی به ازای هر مترمربع حدود 20 میلیون و 600 هزار تومان برای فروش فایل شده است.

آپارتمان 87 متری در همین فاز 2 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. در شهرک ولیعصر واحد مسکونی 41 متری 13 ساله با قیمت یک میلیارد و 930 میلیون تومان آگهی شده است. این واحد نه پارکینگ دارد و نه انباری.

همچنین یک واحد مسکونی 50 متری در خانی‌آباد با عمر 16 سال 2 میلیارد تومان، آپارتمان  40 متری در نواب 20 سال ساخت 1.85 میلیارد تومان و سوئیت 36 متری 28 سال ساخت در استاد معین یک میلیارد و 950 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. مورد آخر نه آسانسور دارد و نه پارکینگ.

دیدگاه خود را ارسال کنید