واریزی این ماه حقوق کارگران چقدر شد؟ | افزایش حقوق برای این کارگران اعمال شد!!

واریزی این ماه حقوق کارگران چقدر شد؟ | افزایش حقوق برای این کارگران اعمال شد!!
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

درحالی که جامعه کارگری در انتظار تصویب افزایش مبلغ حق مسکن بود اما هیأت وزیران مصوبه شورای عالی کار را تغییر داد و این مبلغ را ۵۵۰ هزار تومان تعیین کردحقوق کارگران تعیین تکلیف شد. حقوق کارگران مبلغ چندانی نیست و همین موضوع باعث اعتراض سالانه کارگران شده است . حقوق کارگران هر سال افزایش می یابد اما این مبلغ ناچیز کفاف هزینه های زندگی کارگران را نمی دهد .حقوق کارگران با نرخ تورم فاصله دارد. تصمیم گیری دولت برای افزایش حقوق کارگران به خانه آخر رسید.

حقوق کارگران

جلسه شورای عالی کار هشتم آبان‌ماه برگزار شد و در حالی که کارگران انتظار داشتند بحث معیشت و حقوق کارگران مطرح شود خبری از ترمیم حقوق کارگران نشد و پیشنهاداتی درباره اختصاص بن الکترونیکی به کارگران و تامین مسکن کارگری داده شد. حالا قرار است نشست بعدی شورای عالی کار اواخر آبان‌ماه برگزار شود اما چقدر احتمال دارد در حالی که ۴ ماه تا پایان سال باقی مانده با افزایش حقوق کارگران موافقت شود؟

بر اساس نرخ حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲، یک کارگر دارای یک فرزند، حدود ۸میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند، در حالی که بر اساس گفته خود کارگران سبد معیشت آن‌ها حدود ۲۰میلیون تومان است.

در حال حاضر، حدود ۱۵ میلیون کارگر در کشور ما فعالیت می‌کنند. این کارگران در بخش‌های مختلف خدماتی، تولیدی و سایر حوزه‌های اقتصادی دست به کار هستند. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، این کارگران همواره پای کار کشور بوده‌اند و در تمامی سختی‌ها و شیرینی‌ها، در پستی‌ها و بلندی‌ها، به همراه مردم گام برداشته‌اند. آنها ضمن تلاش و کوشش در جهت توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور، نقش مهمی در تحقق اهداف ملی و بهبود شرایط زندگی هموطنان خود داشته‌اند.

دیدگاه خود را ارسال کنید