سهام عدالت آذر ماه تعیین تکلیف شد | واریز فوق العاده سود سهام عدالت آذر ماه

سهام عدالت آذر ماه تعیین تکلیف شد | واریز فوق العاده سود سهام عدالت آذر ماه
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

محمود حسنلو گفت: بنا بر اظهارات برخی از هموطنان مبنی بر عدم اطلاع از دارایی سهام عدالت متوفی و درخواست‌های مکرر مطرح شده. برای دریافت گزارشی از وجود/عدم وجود سهام عدالت برای آنها، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی امکان استعلام وضعیت سهام عدالت برای متوفیان. را از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس https://ddn.csdiran.ir فراهم آورده است.

اشخاص سجامی می‌توانند. بعد از ورود به درگاه فوق از طریق گزینه امور سهام عدالت متوفی و با ورود کد ملی و تاریخ تولد متوفی. اقدام به استعلام دارایی سهام عدالت متوفی کنند.

حسنلو اظهار داشت : در این بخش علاوه بر اطلاعات کلی متوفی، پورتفو سهام عدالت و اطلاعات کلی راجع به سایر دارایی‌های متوفی در بازار سرمایه دریافت کنند.

وی ادامه داد: از تمام هموطنانی که از زمان ثبت نام سهام عدالت یعنی از سال ۸۳ به بعد فردی را از دست داده‌اند. درخواست می‌کنیم با مراجعه به این درگاه اقدام به استعلام کرده. در صورتی که متوفی آنها دارای سهام عدالت بود.

با توجه به زمانبندی اعلام شده توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به مراکز همکار این شرکت در این طرح مراجعه و اقدام به تقسیم دارایی متوفی کنند.

سهام عدالت

مراکز ارائه خدمات انتقال سهام عدالت متوفی به وراث

حسنلو خاطرنشان کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با همکاری بیش از ۶ هزار شعبه در سراسر کشور شامل شعب کارگزاری‌های بورسی. و شعب بانک‌های «ملت، پارسیان، ملی و تجارت» در سراسر کشور به صورت رایگان خدمت تقسیم قهری سهام عدالت را به مردم کشور ارائه می‌کند.

وی اظهار داشت: مراکز فوق به صورت برخط به سامانه‌های این شرکت متصل هستند. در صورت تایید پرونده، حداکثر بعد از یک روز کاری تقسیم دارایی انجام شده. در پورتفوی وراث ثبت می‌شود.

معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان گفت. هر یک از ورثه می‌توانند با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه از آخرین وضعیت پرونده خود اطلاع یابند.

سهام عدالت

واریزی نفری 600 هزار تومان سود سهام عدالت

با توجه به سخنان رئیس سازمان بورس، اواخر ماه آذرماه مرحله اول سود سهام عدالت واریز خواهد شد.

سود سهام عدالت  هر ساله برای دارندگان سهام عدالت واریز می شود و معمولا زمان واریز سود اواخر سال است. سود سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی با دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی متفاوت است. سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ طی دو مرحله واریز شد و مبلغ واریزی برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی و ۵۰۰ هزار تومانی متفاوت بود. در سال ۱۴۰۲ فرآیند پرداخت سود سهام عدالت به مانند سال گذشته خواهد بود و احتمالا مرحله اول سود سهام عدالت آذرماه پرداخت خواهد شد. است. درباره مبلغ سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۲ گفته شده که مشابه سال قبل خواهد بود.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: برای افرادی که تا کنون سود سهام عدالت دریافت نکردند، سود آن از سال ٩٨ و به صورت یکجا واریز خواهد شد.

محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره ارسال انبوه پیامک‌های مرتبط با سهام عدالت از جمله ثبت‌نام برای جاماندگان، خرید و فروش و یا دریافت سود سهام عدالت که با قصد کلاهبرداری و سوءاستفاده از اطلاعات بانکی افراد انجام می‌شود، اظهار داشت: متاسفانه پس از اعلام خبر پیاده‌سازی انتقال فرآیندهای قهری سهام عدالت و توزیع سود سهام عدالت و پس از تصویب شورای عالی بورس برای اینکه شرکت سپرده‌گذاری پیگیر این موضوع باشد و با شروع مکاتبات، عده‌ای از این فرصت سوء استفاده می‌کنند و خواهشم از مردم این است که به این پیامک‌ها توجه نکنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اساسا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از طریق پیامک انبوه به مردم درباره موضوعی از جمله توزیع سود اطلاع‌رسانی می‌کند، گفت: پیرو مصوبه شورای عالی بورس در زمینه توزیع سود تمامی سودهای ۳۶ شرکت ناشر که ذیل مجموعه سهام عدالت هستند تجمیع می‌شود و به مشمولان سهام عدالت از طریق سپرده‌گذاری مرکزی واریز می‌شود. تاکید می‌کنم که احتیاجی نیست مردم در این باره به جایی مراجعه، لینکی را باز و یا ثبت نام کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری افزود: فقط کافی است، مردم در سامانه سهام عدالت و سامانه سجام یا یکی از این دو سامانه شماره حساب‌های مربوط خود را ثبت کنند. به غیر از این دو سایت و سامانه هیچ درگاه دیگری اعتبار ندارد.

دیدگاه خود را ارسال کنید