اخبار بورس| بازار بورس| شاخص بورس|قطعی سرور نتوانست آگاه را از معاملات باز دارد

قطعی سرور نتوانست آگاه را از معاملات باز دارد

قطعی سرور در ساعات پایانی بورس، معاملات را به کما برد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

متاسفانه امروز یک شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ معاملات بورس در حالی کار خود را پایان داد که سرور تبیان با قطعی مواجه شد و بسیاری از کارگزاران نتوانستند در ساعات پایانی بورس معاملات مد نظر خود را انجام دهند.

گفتنی است که در این میان کارگزاری آگاه و سیستم معاملاتی آساتریدر آگاه، با استفاده از سرور جایگزین این شامل قطعی نشده و به راحتی تا پایان ساعت بورس معاملات مشتریان خود را انجام داد.

تحلیل بورس امروز یکشنبه 21 آذر 1400

در معاملات روز یکشنبه، 21 آذر 1400، شاخص کل بورس پایتخت با نزول 23 هزار و 730 واحدی نسبت به دیروز به رقم یک میلیون و 320 هزار واحد رسید. کاهش 23 هزار واحدی، دومین سقوط بزرگ شاخص کل بورس تهران در آذر ماه است.

شاخص هم وزن نیز افت کرد و با کاهش 5 هزار و 882 واحدی در سطح 355 هزار و 612 واحدی ایستاد. 

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 190 واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 930 واحد قرار گرفت. 

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با افت 3.7 درصدی به رقم 4 هزار و 832 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 816 میلیارد تومان بود که 38 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و با کاهش 27 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 234 میلیارد تومان رسید که 46 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در روز یکشنبه شامل می‌شود. 

نمادهای تأثیرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «فملی»، «فارس» و «فولاد» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و «غکورش»، «پرداخت» و «وخاور» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «مارون» و «فرابورس» بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «سغدیر»، «بمپنا» و «افرا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسخودرو صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، فجهان و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارسال نظر