اخبار اقتصادی|اتفاقی عجیب در بازار خودرو| خودروهای دست دومی که از نو گران تر هستند

اتفاقی عجیب در بازار خودرو| خودروهای دست دومی که از نو گران تر هستند

قیمت برخی خودروهای دست دوم از مدل صفر این خودروها بیشتر است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

چند ماهی است که قیمت خودروها چه نو و چه دست‌دوم، روند صعودی داشته است، در اینجا ۱۵ مدل خودرو معرفی شده‌اند که ارزش دست‌دوم آن از نو بالاتر است.

برای مثال قیمت تویوتا تاکومای دست‌دوم ۴۵۰۰ دلار گران‌تر از نوی آن است. علت اصلی آن معضلات زنجیره تامین در دو سال گذشته عنوان شده است. چون مردم به راحتی نمی‌توانند به خودروی نو دست پیدا کنند، به بازار خودروهای دست‌دوم هجوم آورده‌اند. برای همین هم هست که موارد دست‌دوم مدل‌های پرتقاضا از برندهای تسلا، تویوتا و جنرال موتورز گران‌تر از نوی آن است.  

بر اساس تجزیه و تحلیل ‌ایسیکارز ‌در ماه نوامبر ۲۰۲۱ مشخص شده است که قیمت دست‌دوم ۱۵ خودروی زیر از نوی آن بالاتر است. چون مردم تصمیم گرفته‌اند به جای انتظار طولانی در نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش به سراغ خودروهایی بروند که در اسرع وقت در بازار می‌توانند خریداری کنند و هرچقدر کیلومترشمار آنها عدد پایین‌تر نشان دهد برای خریداران مطلوب‌تر است.

‌ایسیکارز در ماه نوامبر به تحلیل خریدوفروش یک میلیون خودروی نو و دست‌دوم در بازار آمریکا پرداخته است. خودروهای مدل‌های سال گذشته و ۲۰۲۱ در مقایسه با خودروهای نوی مدل ۲۰۲۲ بین ۱۰ هزار و ۷۸۰ تا ۱۶هزار و ۱۷۱ مایل روی کیلومترشمار خود پیمایش نشان داده‌اند. این خودروها شامل تسلا مدل وای، تویوتا تاکوما، تویوتا توندرا، دوج چارجر، هوندا سیویک، تسلا مدل ۳، تویوتا راو‌فور، کیا تیلورید، جی‌ام‌سی یوکان، ‌سوبارو کراس تِرِک، شورولت تاهو، سوبارو دبلیو آر ایکس، هوندا سیویک، هیوندایی پلیسی، ‌تویوتا کرولا می‌شود.

ارسال نظر