اخبار فوری| اخبار سلامت|آنتی بادی موثر در مقابل امیکرون

آنتی بادی موثر در مقابل امیکرون

عین اللهی گفت: حدود ۵۰ میلیون نفر دو دز واکسن کرونا را تزریق و ۵۸ میلیون نفر هم دز اول را دریافت کرده اند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۲۹ آذر در جمع خبرنگاران گفت: پاندمی کرونا در دنیا همه کشور‌ها را درگیر کرده است و در تمام سازمان‌های پزشکی جهان ثابت شده که بزرگترین راه مقابله با کرونا انجام واکسیناسیون است.

او افزود: کشور‌هایی که از نظر واکسن تامین هستند تنها به فکر خود هستند و همین عامل باعث شده تا واکسیناسیون نامتوازن در دنیا ایجاد شود و کرونا کنترل نشود.

عین اللهی تصریح کرد: در کشور‌های اروپایی و برخوردار از واکسن بیش از ۶۰ درصد واکسیناسیون انجام شده و در آفریقا میزان واکسیناسیون ۶.۵ درصد است. وقتی که این ویروس به راحتی بتواند در کشوری گردش کند این امکان را به ویروس می‌دهد که دچار جهش شود.

وزیر بهداشت گفت: جهشی که اخیرا در آفریقای جنوبی اتفاق افتاد به علت واکسیناسیون ۶.۵ درصدی در آن کشور بود و ادامه یافتن این وضعیت باعث می‌شود تا کرونا به زودی از بین نرود. سازمان‌های بین المللی باید تلاش کنند تا واکسیناسیون کرونا انجام شود. طی ۳ الی ۴ ماه اخیر روند واکسیناسیون به خوبی انجام شده و تاکنون برای تزریق دز اول کرونا به مرز ۸۷ درصد رسیده ایم.

عین اللهی بیان کرد: بسیاری از شهرستان‌های کشور یعنی بیش از ۹۰ درصد بالای یک دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند و در تزریق دز دوم به ۷۶ درصد رسیده ایم. یعنی حدود ۵۰ میلیون نفر دو دز واکسن کرونا  و ۵۸ میلیون نفر هم دز اول را دریافت کرده اند.

او گفت: باید ۸ میلیون نفر دیگر دز اول کرونا را تزریق کنند تا دو دز واکسن کرونا تکمیل شود، در هیچ جای دنیا به صورت ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا انجام نشده است.

وزیر بهداشت افزود: در فضا‌هایی که میزان واکسیناسیون به خوبی انجام شده بود با بررسی آنتی بادی‌ها به این نتیجه رسیدیم که بعد از مدتی میزان آن‌ها کم می‌شود و همین عامل باعث افزایش درگیری کرونا در کشور‌های اروپایی شده است.

عین اللهی تاکید کرد: از آن جایی که میزان واکسیناسیون کرونا طی چند ماه اخیر به خوبی انجام شده است، بنابراین مردم را تشویق به انجام دز سوم واکسن کرونا می‌کنیم که این عامل می‌تواند باعث افزایش آنتی بادی‌ها شود.

او گفت: افرادی که سه دز واکسن را تزریق می‌کنند ۸۰ تا ۹۰ درصد در مقابل امیکرون مقاوم خواهند بود و بزرگترین توصیه ما این است که افرادی که سه ماه از دز دومشان گذشته حتما دز سوم واکسن را تزریق کنند.

عین اللهی بیان کرد: طبق تصمیمی که در ستاد کرونا طی شب گذشته گرفته شد، از امروز ۲۹ آذر افراد ۱۸ سال به بالا می‌توانند دز سوم واکسن کرونا را که سه ماه از دز دوم واکسن‌شان گذشته را دریافت کنند. با توجه به اینکه تعداد مراجعان به مراکز واکسیناسیون با توجه به تصمیمات ستاد کرونا کاهش یافته بود از امروز به تمام روسای دانشگاه‌های کشور ابلاغ شد که به افزایش مراکز واکسیناسیون اقدام کنند.

وزیر بهداشت گفت: هدف ما این است که مردم منتظر واکسن کرونا در صف‌های واکسیناسیون نباشند و با افزایش مراکز واکسیناسیون و تعدد در آن‌ها می‌توانیم میزبان افراد جهت تزریق واکسن به آن‌ها باشیم.

او ادامه داد: قدرت انتشار ویروس امیکرون از همه ویروس‌های دیگر کرونا بیشتر است و به سرعت می‌تواند منتقل شود و روزانه به دو برابر برسد و رشد تصاعدی دارد، بنابراین از امروز آمادگی ۱۰۰ درصدی به مراکز درمان داده ایم.

ارسال نظر