پیش بینی بارش برف و باران در این استان‌ها

صادق ضیاییان ضمن اشاره به روند کاهش دما در نیمه شمالی کشور گفت: از امروز تا یکشنبه( اول تا ۵ دی ماه) با نفوذ هوای سرد، کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور اتفاق می‌افتد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به ادامه بارش‌ها در اکثر نقاط کشور، از کاهش محسوس دما طی روزهای آینده خبر داد.

صادق ضیاییان ضمن اشاره به روند کاهش دما در نیمه شمالی کشور گفت: از امروز تا یکشنبه( اول تا ۵ دی ماه) با نفوذ هوای سرد، کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به وضعیت بارش در کشور طی سه روز آینده اظهارکرد: چهارشنبه و پنجشنبه (اول و ۲ دی ماه) در شمال غرب و ارتفاعات البرز و سواحل خزر بارش برف و باران و وزش باد رخ می‌دهد. جمعه (۳ دی ماه) بارش در استانهای ساحلی خزر شدت می‌یابد و شمال غرب، برخی مناطق غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی بارش برف و باران و وزش باد و در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وضعیت بارش در روز شنبه (۴ دی ماه) گفت: روز شنبه (۴ دی ماه) در نوار شمالی بارش باران و برف و در برخی مناطق غرب، مرکزکشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین در برخی مناطق جنوب شرق کشور بارش پراکنده و رعد و برق و وزش باد شدید قابل انتظار است.  یکشنبه ( ۵ دی ماه) در نوارشرقی، شرق سواحل خزر و امتداد البرز شرقی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ضمن اشاره به وضعیت جوی دریای خزر، عمان و خلیج فارس اظهارکرد: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ( اول و ۲ دی ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و از چهارشنبه تا شنبه ( اول تا ۴ دی ماه) دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲ دی ‌ماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱  و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ( ۳ دی‌ ماه) ابری همراه با وزش باد در برخی ساعات احتمال بارش باران و برف با حداقل دمای ۱  و حداکثر دمای ۱۰  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (اول و ۲دی ماه) بندرعباس با دمای ۲۹  درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل  با دمای ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

ارسال نظر