اینترنت گران می‌شود؟

امروز نیز صادق عباسی شاهکوه، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در رابطه با موضوع تعرفه‌های اینترنت ثابت و همراه، نظرات خود را اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

چند روز پیش، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن ابراز تاسف نسبت به کیفیت اینترنت ثابت و رتبه کشور ما در رده‌بندی جهانی، اعلام کرده بود که براساس مصوبه مجلس تا پایان سال ۱۴۰۰، قیمت اینترنت ثابت نباید افزایش پیدا کند.

امروز نیز صادق عباسی شاهکوه، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در رابطه با موضوع تعرفه‌های اینترنت ثابت و همراه، نظرات خود را اعلام کرد.

وی گفت: در حال حاضر قیمت اینترنت موبایل در کشور ما پایین است؛ به همین دلیل مردم ترجیح می‌دهند به جای اینترنت ثابت، از اینترنت همراه استفاده کنند و این موضوع به اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت ثابت، لطمه زده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه گفت: برای اینکه کیفیت اینترنت ثابت بالا برود، لازم است که قیمت‌ها اصلاح شود. چرا که وقتی کیفیت و قیمت هر دو پایین باشند، مردم بیشتر ضرر خواهند کرد. با بالا رفتن قیمت‌ها، کیفیت نیز ارتقا خواهد یافت.

صادق عباسی شاهکوه افزود: در کشورهای دیگر نیز قیمت اینترنت موبایل، مثل کشور ما انقدر ارزان نیست. پس باید تعرفه‌های اینترنت موبایل و ثابت هر دو اصلاح شود تا اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت ثابت، مخاطبان خود را از دست نداده و متضرر نشوند و همچنین بتوانند کیفیت اینترنت ثابت را بهبود بخشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، در حال بررسی مدل‌های قیمتی هستیم و اپراتورها باید قیمت‌های پیشنهادی خود را ارائه دهند و اگر پیشنهادات آن‌ها با مقررات در تضاد نباشد، پذیرفته خواهد شد.

رئیس رگولاتوری در نهایت گفت: براساس مصوبه مجلس تا پایان سال ۱۴۰۰، تعرفه‌های اینترنت نباید افزایش یابد. بنابراین این افزایش قیمت را در سال ۱۴۰۱، اعمال خواهیم کرد.

ارسال نظر