قیمت گوشت امروز| قیمت گوشت |قیمت گوشت در بازار| قیمت گوشت گوسفندی

قیمت گوشت امروز 15 فروردین 1401| گوشت بالای 100 هزار تومان

برای تنظیم بازار، گوشت گوسفندی با قیمت هر کیلوگرم ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و گوشت گوساله با قیمت ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار تهران عرضه می شود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت گوشت خیال ارزانی ندارد. قیمت گوشت طی ماه های گذشته سرسام آور شد. قیمت گوشت پس از کاهش تقاضا  هم ارزان نشد. قیمت گوشت به دلیل نبود نظارت گران شد. قیمت گوشت امروز باز هم تغییر کرد.

قیمت گوشت

قیمت گوشت امروز

گوشت گوسفندی تنظیم بازاری در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران  به صورت شقه به قیمت 116 هزار هزار و 900 تومان و گوشت گوساله به قیمت 110 تا 115 هزار تومان به فروش می‌رسد.

شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مسئول تنظیم بازار سعی دارد با توزیع گوشت منجمد در کنار گوشت گرم تنظیم کنیم بازار را کنترل کند.

تعطیلات نوروزی، مشکلات حمل و نقل و شلوغی جاده ها  در بازار محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز،  مرغ و تخم مرغ تاثیر گذار بوده است که در روزهای آینده با افزایش کشتار و توزیع به وضعیت عادی بر می گردد.

البته باید توجه داشت که بلاتکلیفی تولیدکنندگان دام و طیور درباره قیمت نهاده های دامی نیز در نوسانات قیمتی در بازار تاثیرگذار بوده است به طوری که تولید کنندگان نمی‌دانند که در ماه بعدی نیز نهاده های دامی به قیمت مصوب در اختیار آنها قرار می‌گیرد یا خیر.

بنابر این گزارش شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران در واکنش به فروش 197 هزار تومانی هرکیلوگرم گوشت شقه در فروشگاه این شرکت اعلام کرد: تعاونی شرکت پشتیبانی امور دام در تهران به بخش خصوصی واگذار شده است و آنها نیز گوشت‌های خود را با قیمت آزاد به فروش می رسانند. خود شرکت پشتیبانی امور دام نیز محصولات تنظیم بازاری خود را با قیمت مصوب در همین فروشگاه عرضه می‌کند.

حسین محمد صالحی درباره چند برابر شدن قیمت برخی از کالاهای اساسی مانند گوشت، برنج و برخی از اقلام کشاورزی، اظهار کرد: یکی از راهکارهای کاهش یا ثابت ماندن قیمت این کالاها این است که دولت به شکل تضمینی محصولات اساسی که در سبد خریداران تفاوت قیمت زیادی ایجاد کرده را از دامداران و کشاورزان خریداری کند. اکنون وزارت جهاد کشاورزی اعلام قیمت کرده و حتی محصولاتی را که جز محصولات استراتژیک بودند و سال‌های قبل اعلام قیمت نمی‌کرد، امسال اعلام قیمت کرده است.

وی افزود: برای مثال چند سال متوالی کشاورزان مازادِ محصول سیب‌زمینی و پیاز خود را مجبور بودند معدوم کنند، اما امسال کشاورزان با تجربه‌ای که به دست آوردند این دو محصول را کِشت نکردند که این امر سبب شد قیمت این دو محصول افزایش زیادی پیدا کند. اکنون با قیمت تضمینی که دولت برای محصول سیب‌زمینی اعلام کرده است کشاورزان به دلیل امنیتی که در نتیجه خرید تضمینی ایجاد خواهد شد ترغیب می‌شوند که این محصولات را کشت مجدد کنند که این امر سبب کاهش قیمت و اُفت تورم در چنین محصولاتی می‌شود.

نماینده مردم فریدن و چادگان در مجلس، گفت: وزارت کشاورزی چنین برنامه‌ریزی را برای خرید تضمینی محصولات مختلف انجام داده که امیدواریم درباره محصولات کشاورزی که با نیاز و غذای مردم مواجه است این مهم رخ دهد.

محمد صالحی درباره افزایش قیمت گوشت قرمز، تصریح کرد: حذف ارز ترجیحی از نهاده‌های دامی مقداری به بازار تنش وارد کرد که در نتیجه گوشت قرمز هم با افزایش قیمت مواجه شد. معتقدم با آزاد شدن نهاده‌های دامی و وارد شدن این محصولات توسط سرمایه‌گذارانی که حاضرند در این باره سرمایه‌گذاری کنند در صورتی که در واردات نهاده‌ها سخت‌گیری نشود بدون شک شاهد یک تعادل قیمت در بازار خواهیم بود. حذف ارز ترجیحی از نهاده‌ها سبب افزایش قیمت گوشت مرغ و گوسفند، شیر و لبنیات دیگر شد که با برنامه‌های حمایتی دولت قیمت چنین محصولاتی در تابستان و پاییز متعادل می‌شود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر رسیدن قیمت مرغ به کیلویی ۸۰ هزار تومان، گفت: چنین گمانه‌زنی‌هایی از واقعیت به دور است و در عمل رخ نخواهد داد، همان طور که در دو ماه اخیر با برنامه‌های حمایتی دولت نرخ مرغ کاهش پیدا کرد. برای مثال کشت بالای ذرت و تولید علوفه باز هم قیمت گوشت مرغ و گوسفند را کاهش خواهد داد. معتقدم تا اواسط پاییز نه تنها در چنین محصولاتی افزایش قیمت را نخواهیم داشت بلکه با روند کاهش قیمت‌ها نیز مواجه خواهیم شد.

ارسال نظر