قیمت مسکن ملی| قیمت جدید مسکن ملی|قیمت جدید مسکن ملی اعلام شد| متقاضیان مسکن ملی بخوانند

قیمت جدید مسکن ملی اعلام شد| متقاضیان مسکن ملی بخوانند

قیمت جدید مسکن ملی اعلام شد

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت مسکن ملی اعلام شد. قیمت مسکن ملی با تغییر روبه رو شد. قیمت مسکن ملی پس از گرانی مصالح ساختمانی به احتمال زیاد افزایشی خواهد شد. قیمت مسکن ملی به نسبت قیمت مسکن در کشور ارزان تر است. قیمت مسکن ملی با توجه به تسهیلات اعلام می شود.

مسکن ملی

قیمت تمام شده مسکن ملی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت:  ما برای واجدان شرایط مسکن کشور سعی کرده ایم سهم تسهیلات اضافه کنیم و قیمت تمام شده در حوزه مصالح ساختمانی و همچنین در حوزه زمین راکاهش داده ایم.

به گفته محمود زاده بیشترین زمین ها در اختیار دولت است، بنابراین سعی کرده‌ایم با اجاره ۹۹ ساله و حذف سیستمی آن از قیمت کل بتوانیم قیمت تمام شده را کاهش دهیم. در شیوه‌های ساخت هم ما سعی کرده ایم شیوه‌های ارزان سازی را در دستور کار خود قرار دهیم.

وعده پرداخت وام به سازندگان در قالب نهضت ملی مسکن باید محقق شود

 دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: بخش خصوصی انتظار دارد در کنار جهش تولید مسکن، جهش ساختاری در عملکرد سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی صورت گیرد. ساخت چهار میلیون مسکن که گفته می‌شود بر عهده بخش خصوصی خواهد بود، نیاز به هم‌افزایی و رفع موانع از جلوی پای بخش خصوصی دارد.

به گفته پور حاجت، ساخت سالیانه یک میلیون واحد و حتی بیشتر امکانپذیراست به شرطی که بخش خصوصی بتواند بدون دغدغه و گرفتار شدن در دیوان‌سالاری و پیچ و خم اداری کار‌ها را جلو ببرد.

کارشناس اقتصاد در حوزه مسکن گفت: به طور میانگین اگر ساخت هر متر ساختمان ۱۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد، هدف دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکن در سال با در نظر گرفتن این شرایط و فرض بر اینکه هر واحد ۸۰ متر باشد ،باید ۸۰ میلیون متر مربع مسکن ساخته شود و اگر این رقم در ۱۰ میلیون تومان ضرب شود مفهوم آن این است که چند صد میلیارد تومان وارد گردش شده است.

حق شناس گفت: یکی از موتور‌های پیشران وضعیت فعلی اقتصاد می‌تواند بازار مسکن باشد به شرطی که تأمین منابع آن از بخش‌های واقعی اقتصاد صورت گیرد و از محل چاپ پول نباشد، چرا که در این صورت شاهد افزایش نرخ تورم و رکود مجدد در بازار مسکن خواهیم بود.

بازار مسکن بخش پیشران اقتصاد ایران است

بخشی از حوزه پیشران اقتصاد بخش مسکن است، اما به شرطی که پول‌هایی در این بازار هزینه می‌شوند، از محل چاپ پول نباشد و پول حقیقی در این بازار تزریق شود و به گردش درآید.

ساخت مسکن با اشتغال مستقیم همراه است، زمانی که یک متر مسکن ساخته می‌شود، هزاران مهندس در رشته‌های مختلف، کارگران ماهر و غیر ماهر، بنگاه‌ها فعال می‌شوند. زمانی که بخش مسکن فعال نباشد، صنعت سیمان، صنعت آلومینیوم، صنعت رنگ، صنعت چوب و... نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند و رونق داشته باشند در بخش مسکن به کار می‌گیریم.

در حال حاضر تاکنون چندین بار دولت اعلام کرده است که برای ساخت واحد‌های مسکن دولتی از جمله مسکن ملی هزینه ساخت هر مسکن بین ۲ میلیون و ۷۰۰  هزار تومان تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که به نظر می‌رسد برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن هم چنین تدابیری را در نظر بگیرند.

پیش از این دولت اعلام کرده بود که برای تسریع در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن از تکنولوژی‌های جدید کشور چین استفاده خواهد کرد که همین خود باعث حاشیه‌های بسیار زیادی شده است چراکه چندین بار اعلام شده بود که قرار است چینی‌ها به جای سازندگان ایرانی اقدام به ساخت کنند. البته در نهایت این موضوع هم از سوی وزیر راه و شهرسازی و هم از سوی معاونت مسکن و ساختمان تکذیب شد.

سازندگان بخش خصوصی مدعی هستند که خود می‌تواند با کمترین هزینه و با سرعت بسیار بالایی ظرف مدت یک سال یک میلیون واحد مسکونی را بسازند به شرطی که به بخش خصوصی اعتماد شود و حمایت از این بخش صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد افرادی که در طرح نهضت مسکن ملی ثبت‌نام می‌کنند لزوما حائز شرایط دریافت مسکن ملی نیستند و به‌زودی پایش آنها اعلام خواهد شد.او گفت بیش از ۲ میلیون نفر متقاضی مسکن ملی در کشور تاکنون ثبت نام کردند و پایش آنها به زودی آغاز می‌شود. متقاضی مسکن ملی در طرح جهش تولید حتی می تواند مجرد باشد.طرح مسکن ملی مردم را به خانه دار شدن امیدوار می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از واگذاری ۱۱۰ قطعه زمین در محدوده شهر ورامین به نهضت ملی مسکن خبر داد.

«خلیل محبت خواه» در این زمینه اظهار داشت: بیش از پنج هکتار از زمین پلاک ۲۶/۱۰۷ واقع در شهر ورامین موسوم به «مزرعه شمسی» در طرح نهضت ملی مسکن وارد شده است.

وی ادامه‌داد: پلاک مذکور واقع در شهر ورامین در راستای ماده ۹ قانون زمین شهری در سال ۱۳۶۹ از سوی دولت با نمایندگی اداره کل مسکن تملک شد که سند تک‌برگ این قطعه زمین در سال ۱۴۰۰ با طی کردن مراحل حقوقی و قانونی و پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت املاک و حقوقی اداره کل و راه و شهرسازی جنوب شرق به نام دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن اخذ شد.

محبت‌خواه تصریح‌کرد: معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در قالب برنامه های کمیسیون ماده ۵ و قانون جهش تولید مسکن از ظرفیت‌های قانون جهش تولید مسکن بهره برده، بلافاصله اراضی در قالب ۱۱۰ قطعه با کاربری‌های مسکونی، تجاری، آموزشی، فرهنگی و فضای سبز تفکیک شده، در کمیسیون ماده ۵ استانداری تهران مطرح و مصوب شد.

وی گفت: در راستای نصاب مالکانه به مالکانی که در سال‌های گذشته از نظر حقوقی ذی‌نفع بودند قطعاتی از مزرعه شمسی واگذار شد تا این دسته از شهروندان نیز از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

محبت‌خواه بیان داشت: ما از همه ظرفیت‌های قانون جهش تولید مسکن در حوزه منافع ملی و شهروندی بهره خواهیم برد و در این مسیر آماده مذاکره با نهادهای دولتی، نیمه دولتی و مالکان بخش خصوصی هستیم.

ارسال نظر