اخبار حوادث|فوری: کلاهبردار 20 میلیاردی در راه تهران| این متهم را بشناسید

فوری: کلاهبردار 20 میلیاردی در راه تهران| این متهم را بشناسید

رئیس پلیس بین الملل انتظامی از استرداد متهم کلاهبرداری دو میلیارد تومانی به کشور خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رئیس پلیس بین الملل از استرداد متهم ۲۰ میلیارد ریالی خبر داد.

سردار هادی شیرزاد در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام مقام قضائی مبنی بر شکایت تعدادی از شهروندان از فردی به اتهام کلاهبرداری و اینکه هم اکنون در خارج از کشور اقامت دارد، موضوع دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و متعاقبا اعلان قرمز وی در سطح بین الملل صادر شد.

رئیس پلیس بین الملل تصریح کرد: این متهم با سوء استفاده از اعتماد شاکیان مبلغ ۷۰ هزار دلار (معادل ۲ میلیارد تومان) از آنها دریافت و به یکی از کشورهای منطقه متواری شده بود که با توجه به تردد متهم در برخی کشورهای همسایه از اینترپل این کشورها درخواست شناسایی و بازداشت متهم صورت گرفت.

رئیس پلیس بین الملل گفت: با پیگیری های مداوم ماموران پلیس بین الملل، نسخه‌ای از اعلان قرمز صادره علیه نامبرده به کشورهای عضو سازمان اینترپل ارسال شد تا ضمن ثبت اطلاعات متهم در بانک اطلاعات افراد تحت تعقیب، زمینه ردیابی و شناسایی وی فراهم شود.

سردار شیرزاد ضمن اشاره به تلاش ماموران اینترپل تهران در ردیابی این متهم و همچنین همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه، خاطر نشان کرد: متهم بازداشت و در حال رسیدگی و سیر مراحل قانونی پرونده است.

ارسال نظر