قیمت پراید

قیمت پراید دست نیافتنی شد | جزئیات

ماه‌های پایانی سال گذشته، با انتشار اخبار مثبت از مذاکرات همراه شده بود و دستیابی به توافق بسیار محتمل به نظر می‌رسید و منجر به کاهش نسبی نرخ ارز در بازار آزاد شده بود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت پراید با نوسان همراه است. قیمت پراید طی چند روز گذشته کاهشی شده است. قیمت پراید به دلیل نبود نظارت در ماه های گذشته گران شد. قیمت پراید به صورت دستوری تعیین می شود. جزئیات جدید قیمت پراید امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت پراید

قیمت پراید امروز 24 فروردین

سال ۱۴۰۱ در حالی آغاز شده‌ که قیمت ها در بازارهای مختلف به تبعیت از افزایش قمیت دلار، روند افزایشی را به خود گرفته‌است. بازار خودرو نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و تمامی مدل‌های پرتقاضا طی این مدت با افزایش قیمت همراه بود. اما رسیدن قیمت پراید به بیش از ۱۹۰ میلیون تومان، پرحاشیه‌ترین اخبار دو روز گذشته بوده‌است. با توجه به حداقل حقوق مصوب برای سال ۱۴۰۱، قیمت پراید برابر با حقوق حدود سه سال فردی است که حداقل حقوق را دریافت می‌کند.

ماه‌های پایانی سال گذشته، با انتشار اخبار مثبت از مذاکرات همراه شده بود و دستیابی به توافق بسیار محتمل به نظر می‌رسید و منجر به کاهش نسبی نرخ ارز در بازار آزاد شده بود. در همین فضا بود که بسیاری از بازارها از جمله بازار خودرو به امید کاهش قیمت‌ها به رکود سنگین فرو رفته بود؛ به گونه‌ای که فعالان بازار خودرو اذعان می کردند که خرید و فروش خودرو در آن بازه زمانی عملاً به صفر رسیده است. 

اما در سال جدید آن فضای مثبت به ناگهان تغییر کرد؛ حالا بیش از آنکه اخبار مثبت از آینده توافق هسته ای مخابره شود، خبرهایی مبنی بر اختلاف‌های اساسی میان ایران و آمریکا به گوش می‌رسد. همین موضوع منجر شده که دلار پس از ماه ها دوباره به کانال ۲۸ هزار تومان صعود کند. آخرین قیمت دلار در سال گذشته برابر با ۲۶ هزار و ۲۸۰ تومان بود که طی سه هفته گذشته در سال ۱۴۰۱ با افزایش حدود دو هزار تومانی به ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده‌است.

تحت تاثیر این شرایط، بازار خودرو در سال جدید با افزایش قیمت همراه بود؛ بر اساس معاملات انجام شده قیمت پژو پارس LX که سال گذشته را با قیمت ۳۳۰ میلیون تومان به پایان رسانده بود، حالا با قیمت ۳۴۳ میلیون تومانی معامله می‌شود. مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز با قیمتی معادل ۳۶۰ میلیون تومان معامله می‌شود. ۲۰۶ تیپ ۲ نیز از ابتدای سال با افزایش قیمت ۱۳ میلیون تومانی همراه بوده است. این خودرو در مدل ۱۴۰۰ با قیمت ۲۷۵ و در مدل ۱۴۰۱ با قیمت ۲۸۵ معامله می‌شود. قیمت تیبا ۲ نیز در این مدت با ۸ میلیون تومان افزایش به ۱۹۰ میلیون تومان رسیده‌است.

اما شاید رسیدن قیمت پراید به ۱۹۱ میلیون تومان، پرحاشیه ترین خبر این روزهای بازار خودرو بوده است که واکنش‌های بسیاری را میان مردم به همرا داشت و بسیاری افراد از کلید واژه‌هایی همچون «خودروی لاکچری» برای این خودرو استفاده کرده‌اند. 

به بهانه فتح قله ۱۹۰ میلیونی قیمت پراید این موضوع را بررسی می‌کنیم یک فرد که حداقل حقوق را دریافت می‌کند باید چه مدت پس انداز کند تا بتواند این خودروی پایین رده را بخرد. حداقل حقوق امسال حدود چهار میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تعیین شده که با در نظر گرفتن حق مسکن و حق خواربار این رقم به حدود پنج میلیون و ۶۸۰ هزار تومان می رسد. به بیان دیگر، قیمت یک خودروی پراید صفر کیلومتر در فروردین ماه امسال معادل ۳۴ ماه حقوق فردی است که حداقل حقوق را دریافت می کند.

نگاهی به ده سال گذشته نشان می‌دهد که سال ۱۳۹۱ شرایط از این روزها بدتر هم بوده است. در فرودین سال ۱۳۹۱ قمیت پراید برابر با حدود ۱۶ میلیون تومان بود. در آن سال حداقل دریافتی مصوب وزارت کار با در نظر گرفتن حق خواربار و مسکن به حدود ۴۳۴ هزار  تومان می رسید.

این یعنی در آن زمان قیمت پراید برابر با حقوق ۳۷ ماه حداقل بگیران بود. نمودار زیر نمودار نشان می دهد که حداقل بگیران در فروردین ماه یک دهه گذشته باید چند ماه حقوق خود را پس انداز می‌کردند تا توانایی خرید پراید را بدست می‌آوردند:

همانگونه که مشخص است سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ طی یک دهه گذشته قدرت خرید خودرو بیش‌ترین میزان بوده‌است و در آن سال‌ها قیمت پراید معادل ۲۰ ماه حقوق حداقل بگیران بود.

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس هم با همین نرخ افزایش امروز ۱۸۰ میلیون تومان بود. ساینا هم امروز نسبت به روز گذشته دو میلیون تومان کاهش قیمت داشت و ۱۹۵ میلیون تومان به فروش رسید. پراید ۱۵۱ تنها محصول سایپا بود که امروز افزایشی یک میلیون تومانی داشت و ۱۶۶ میلیون تومان به فروش رسید.

طبق مشاهدات از قیمت امروز پراید، معامله‌کنندگان قیمت پراید صفر ۹۹ مدل ۱۳۱ SE  را حوالی ۱۷۱ میلیون تومان اعلام کردند که نسبت به معاملات یکشنبه سه میلیون ارزان شده است. 

قیمت پراید صفر SE ۱۵۱ مدل ۱۴۰۰ هم به ۱۶۶میلیون تومان رسید. پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۹۹ حوالی ۱۶۹ میلیون تومان  قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ۴میلیون ارزان شده است. قیمت پراید صفر SE ۱۵۱ مدل ۱۴۰۰  نیز در رنج ۱۶۶ میلیون تومان معامله شد.  پراید ۱۵۱ SE در نمایندگی ها ۱۴۹ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان ارزش گذاری شده است.

قیمت سیتروئن با رینگ فرانسوری  در بازار امروز حوالی یک میلیاردو ۵۰میلیون تومان اعلام شده است.  معامله‌کنندگان قیمت ساینا پلاس دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ را حوالی ۲۲۰ میلیون تومان اعلام کردند که طی یک هفته اخیر ۴میلیون گران شده است.

برلیانس H۳۳۰‌، ۱.۶۵ اتوماتیک حدود ۵۳۵ میلیون تومان قیمت خورده است. قیمت تیبا صندوق دار پلاس  ۱۴۰۰ به حوالی ۱۸۵میلیون رسید. آریو، ۱.۶ لیتر اتوماتیک نیز به ۳۹۰میلیون رسید که به معنای افزایش ۱۵میلیونی طی هفته اخیر است.

رشد عجیب قیمت پراید در طول این چند هفته در بازار

معامله‌کنندگان قیمت  پراید صفر ۹۹ مدل ۱۳۱ SE  را حوالی ۱۶۹میلیون تومان اعلام کردند که نسبت به روز گذشته یک میلیون گران شده است. محاسبات حاکی از آن است که قیمت این خودرو طی دو روز گذشته حدود ۲میلیون افزایش یافته است.

قیمت پراید صفر SE ۱۵۱ مدل ۱۴۰۰  در رنج ۱۷۲میلیون تومان و قیمت پراید صفر ۱۱۱‌ SE مدل ۹۹ حوالی ۱۸۵ میلیون تومان ثابت ماند.

قیمت پراید صفر ۱۱۱‌ SE مدل ۹۹ با افزایش یک میلیونی نسبت به روز گذشته به ۱۸۸ میلیون تومان رسیده است.   قیمت این خودرو طی دو روز گذشته حدود ۲میلیون افزایش یافته است.

پراید وانت صفر مدل ۱۴۰۰ حوالی ۱۸۳میلیون تومان  ارزش گذاری شد و پراید صفر ۱۳۲ SE مدل ۹۸ نیز در رنج ۱۵۷ میلیون تومانی روانه بازار شد که افزایش سه میلیونی را نسبت به روز گذشته ثبت کرده است.

 قیمت پراید صفر SE ۱۵۱ مدل ۹۹ نیز به ۱۶۴ میلیون تومان رسید. پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۹۹ حوالی ۱۷۵ میلیون تومان  قیمت خورده است.

قیمت پرایدمشخصات فنی پراید

بررسی های فنی نشان می دهد که حدود 90 درصد از وزن یک خودرو را فولاد تشکیل می دهد و باقی آن پلاستیک و آلیاژهای مختلف است که با محاسبات روشن می توان قیمت پراید را تعیین کرد. در مورد خودرو پراید با وزن 915 کیلوگرم، حدود 800 کیلو فولاد به کار رفته است که با قیمت ورق داخل که کیلویی 35 هزار تومان است، 28 میلیون تومان ورق برای آن استفاده شده است. 20 درصد هزینه سربار را هم که به مبلغ فوق اضافه کنیم کمتر از 33 میلیون تومان هزینه مواد اولیه و سربار این خودرو جاودانه بازار ایران است.

هزینه متوسط بلند مدت پلتفورم این خودرو عملا باید صفر در نظر گرفته شود (به دلیل تولید به مدت بیش از 5 دهه) و قطعات حساس چندانی هم در آن به کار نرفته است و حدود 20 تا 30 درصد هزینه مواد و فناوری به کار رفته در آن است که نشان می دهد قیمت تمام شده خودرو پراید نمی تواند بیش از 50 میلیون تومان باشد که با سود خودروساز نهایتا باید 60 میلیون تومان به بازار عرضه شود.

اما به دلیل بازی ارزی ذی نفعان گیرنده دلار 4200 تومانی و قیمتگذاری بی منطق دولت برای خودروسازان، هم اکنون قیمت پراید با دو متغیر کاهش شدید عرضه (تا قبل از اعلام توقف تولید و به تبعیت از توقف عرضه مدل های جایگزین) و بازی با نرخ ارز به 150 میلیون تومان رسیده است. در صورتی که واردات خودرو آزاد شده و دلار 4200 تومانی نیز حذف شود، مردم خواهند شنید که قیمت پراید به حداکثر 70 میلیون تومان (10 میلیون بالاتر از نرمال به دلیل چسبندگی قیمتی) رسید.

علت گران شدن پراید

تا پیش از مخالفت رسمی وزیر صمت با آزادسازی واردات خودرو، قیمت پراید ۱۵۱ میلیون تومان بود اما حالا برخی سایت‌ها مانند اقتصادآنلاین قیمت این خودرو را تا ۱۵۵ میلیون تومان هم گزارش داده‌اند. سایت موج نیز اعلام کرده که این خودرو ۱۵۴ میلیون تومان در بازار است. علت گرانی سه میلیون تا چهار میلیون تومان پراید در یک هفته چیست؟

عدم عرضه جدید پراید، جوابگو نبودن عرضه خودروهای مشابه آن، نوسان قیمت دلار، وجود تقاضای بالا برای خرید این خودرو ارزان‌تر از بقیه خودروها و در نهایت اظهارات اخیر وزیر صمت مبنی بر مخالفت با آزادسازی واردات خودرو، پراید را گران‌تر از قبل کرده است.

هفته گذشته، وزیر صمت به صراحت از مخالفت با آزادسازی واردات خودرو صحبت کرده بود که تجارت‌نیوز گزارش داد اگر این اظهارات به معنای لغو احتمالی آزادسازی واردات خودرو باشد شوک جدیدی برای بازار خودرو محسوب می‌شود و احتمالا قیمت خودرو را متاثر می‌کند.

پیش از این پیش‌بینی می‌شد پس از آزادسازی واردات خودروهای خارجی و کاهش قیمت این خودروها در بازار، این ارزانی به پراید هم سرایت کند اما هفته گذشته با اظهارات وزیر صمت این سناریو تقریبا رنگ باخت.

علاوه بر این، قرار بود در این روزهای نبود پراید در خط تولید، خودروهای جایگزین بتوانند تقاضا برای پراید را پاسخ دهند اما به نظر می‌رسد خودروسازان در تحقق این هدف ناکام مانده‌اند.

کمبود تقاضای 3 میلیونی در بازار خودرو

آن طور که تاکنون اعلام شده میزان تقاضا در بازار خودرو تا سالانه به سه میلیون دستگاه هم می‌رسد اما خودروسازان حتی به یک میلیون خودرو تولیدی هم دست نیافته‌اند. هر چند آنها اعلام کرده‌اند که میزان خودروهای معوق در طرح‌های پیش‌فروش را به کمترین حد ممکن طی سال‌های اخیر رسانده‌اند اما طبق آخرین گزارش سازمان بازرسی میزان خودروهای ناقص در پارکینگ به ۱۴۰ هزار خودرو می‌رسد.

ناتوانی خودرو سازان در تامین قطعات خودرو نیز به بحران فعلی دامن زده است. در همین حال که بازار به دلیل بی‌پاسخ ماندن به تقاضاهای موجود تحت فشار است، قیمت دلار نیز نوساناتی داشته که به نظر می‌رسد این نوسانات به بازار خودرو هم سرایت کرده است.

بدین ترتیب در صورت تداوم وضعیت فعلی یعنی اگر گشایشی در آزادسازی واردات خودرو صورت نگیرد، قیمت دلار همچنان نوسان داشته باشد، خودروهای جایگزین پراید وارد بازار نشوند، احتمالا کاهش قیمت پراید کمی از دور از دسترس باشد. آیا ممکن است بازار پراید طبق انتظار عمل کند یا اینکه با وعده‌ها و اقدامات جدید این بازار متاثر خواهد شد؟

ارسال نظر