اخبار حوادث|فوری: خفت گیری با وسایل دیگران | ببینید

فوری: خفت گیری با وسایل دیگران | ببینید

اعضای باند زورگیری با استفاده از سیم‌ کارت‌ های سرقتی یا بدون صاحب، اقدام به نصب اپلیکیشن‌ های تاکسی اینترنتی می‌کردند تا نقشه زورگیری از راننده‌ ها را عملی کنند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

تحقیقات پلیس آگاهی کرج برای دستگیری باند زورگیری با شکایت چند نفراز راننده‌های مسافرکش اینترنتی آغاز شد.

یکی از شاکیان گفت: پس از رساندن آخرین مسافرم به مقصد، درخواستی در صفحه گوشی‌ام دیدم. فردی در همان نزدیکی‌ها درخواست تاکسی کرده بود و به سمت لوکیشنی که ثبت کرده بود به راه افتادم.

وقتی رسیدم، با ۳مرد جوان روبه‌رو شدم که داخل خیابان منتظرم بودند. آنها را سوار کردم اما وقتی وارد منطقه‌ای خلوت شدیم، یکی از مسافران تیغه چاقویش را روی پهلویم گذاشت و بقیه نیز تهدید کردند که اگر در برابرشان مقاومت کنم، مرا خواهند کشت. آنها با تهدید همه پول‌ها و اموال ارزشمندی را که همراهم بود به سرقت بردند و مرا همانجا رها کردند.

بقیه شاکیان نیز اظهارات مشابهی را بیان می‌کردند و در این شرایط تیمی از کارآگاهان مأمور رسیدگی به این پرونده شدند.

از آنجا که سارقان با استفاده از اپلیکیشن‌‌های موبایلی اقدام به درخواست تاکسی اینترنتی کرده بودند، مأموران سیم‌کارت‌هایی را که با استفاده از آنها این درخواست‌ها ثبت شده بود شناسایی کردند.

 اما در ادامه معلوم شد که این سیم‌کارت‌‌ها یا سرقتی هستند یا اینکه صاحب مشخصی ندارند. در این شرایط تحقیقات ادامه یافت و در ادامه کارآگاهان موفق شدند با کمک‌گرفتن از دوربین‌‌های مداربسته به تصاویری از دزدان دست یافته و یکی از آنها را شناسایی کنند.

مخفیگاه این فرد در یکی از محله‌های کرج زیرنظر گرفته شده و وی در یک عملیات ضربتی دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد. به‌گفته سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، در بازجویی از متهم معلوم شد که اعضای این باند علاوه بر سرقت از راننده‌های اینترنتی شگرد دیگری نیز برای سرقت داشته‌اند.

آنها با استفاده از یک خودروی پژو ۴۰۵در نقش مسافرکش ظاهر می‌شده و پس از سوار کردن مسافران با تهدید چاقو اقدام به زورگیری از آنها می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه سارقان در جریان یکی از سرقت‌هایشان یکی از شاکیان را با ضربات چاقو مجروح کرده بودند، افزود: با دستگیری نخستین عضو باند، مخفیگاه ۲متهم دیگر نیز شناسایی و آنها در عملیات جداگانه و همزمان دستگیر شدند.

اعضای این باند به ۱۹فقره زورگیری اعتراف کرد و در تحقیق از آنها، تعدادی از شاکیان شناسایی شده و با حضور در اداره آگاهی از متهمان شکایت کردند.

سرهنگ نادربیگی ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال می‌رود اعضای این باند زورگیری‌های دیگری نیز انجام داده‌اند، دادیار شعبه ۱۵دادسرای عمومی و انقلاب کرج مجوز انتشار تصویر بدون پوشش چهره آنها در رسانه‌ها را صادر کرده و شاکیان احتمالی می‌توانند برای شکایت از متهمان به پلیس آگاهی استان البرز در کرج، میدان طالقانی، بلوار تعاون مراجعه کنند.

ارسال نظر