قیمت برنج| قیمت برنج امروز| قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج امروز 25 فروردین 1401| برنج هاشمی 89 هزار تومان

قیمت برنج امروز پنج شنبه 25 فروردین 1401 باز هم ارزان نشد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:
قیمت برنج امروز تغییر کرد. قیمت برنج طی چند ماه گذشته افزایشی شده است. قیمت برنج در نوسان است. قیمت برنج به دلیل ممنوعیت و کاهش واردات افزایشی شد. قیمت برنج ارزان تر نخواهد شد. 
قیمت برنج

قیمت برنج امروز 25 فروردین 1401

 
قیمت برنج در بازار (فروردین ماه)
نوع محصول برند وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
برنج طبیعت ۱۰ ۳۴۵,۰۰۰
برنج البرز  ۱۰ ۳۲۴,۰۰۰
برنج هاشمی معطر گیلان سرازارع ۱۰ ۷۶۶,۰۰۰
برنج هاشمی ممتاز یوسفی پناه ۱۰ ۸۹۰,۰۰۰
برنج قهوه ای پنگوئن ۱ ۸۵,۰۰۰
برنج دم سیاه کاویش ۵ ۳۷۴,۰۰۰
برنج ایرانی طارم هاشمی مژده ۱۰ ۸۶۰,۰۰۰
برنج دم سیاه درجه یک آقاجانیان ۵ ۳۹۰,۰۰۰
برنج فجر سرگل ۱۰ ۶۴۲,۰۰۰

سازمان حمایت قیمت برنج هندی در فروردین ۱۴۰۱ را برای برنج هندی ۱۱۲۱ دانه بلند کیسه قرمز (GTC) تنظیم بازار کیلویی ۱۸۵۰۰ تومان اعلام کرده است که در میادین میوه و تربار تهران همچنین در فروشگاه رفاه و کوروش به قیمت مصوب عرضه میشود.

به دلیل پایین بودن هزینه تمام شده برنج در سایر کشورها مانند هند و پاکستان، قیمت برنج هندی ارزان تر از تولید داخلی است و با واردات آن، برنج خوش عطر و بوی ایرانی با تغییر ذائقه ایرانی جای خود را به خارجی ها داده است.

نوع برنج هندی قیمت هر کیلو

قیمت برنج هندی دانه بلند برند (محسن – مژده ، طبیعت ، آوازه، هاتی کارا) ۳۴,۰۰۰ تومان

برنج وارداتی دانه بلند ۱۱۲۱- هندی برندهای (آشپزباشی، خاطره، هایلی، آق بانونارنجی ،خوشبخت ، بی بی ، گل پسند) ۳۲,۰۰۰ تومان

وارداتی – دانه بلند ۱۱۲۱- هندی برندهای (احمد ، بی بی طلایی GOLD ، منور ، هژیر ، خیام و…) ۳۱,۰۰۰ تومان

برنج دانه بلند ۱۱۲۱ – هندی سایر برندها ۳۰,۰۰۰ تومان

سایر انواع هندی دانه کوتاه ۲۵,۰۰۰ تومان

برنج وارداتی تایلندی با برند بره نشان ۱۸,۰۰۰ تومان

قیمت برنج پاکستانی باسماتی تنظیم بازار GTC ۲۵,۰۰۰ تومان

قیمت برنج هندی تنظیم بازار gtc کیسه قرمز ۲۴,۰۰۰ تومان

برنج اروگوئه ۱۶,۰۰۰ تومان

برنج تایلندی تنظیم بازار GTC ۱۲,۵۰۰ تومان

در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ مجدداً ۱۰۰ هزار تن برنج از انواع هندی و پاکستانی و ۱۰۰ هزار تن شکر سفید برای مصرف خانوارها و صنف و صنعت از محل ذخایر راهبردی، متناسب با موجودی انبارها به منظور عرضه در سطح کشور تخصیص یافته و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته است.

«سید سعید راد» در نامه‌ای به استانداران سراسر کشور گفت: در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ مجدداً ۱۰۰ هزار تن برنج از انواع هندی و پاکستانی و ۱۰۰ هزار تن شکر سفید برای مصرف خانوارها و صنف و صنعت از محل ذخایر راهبردی، متناسب با موجودی انبارها به منظور عرضه در سطح کشور تخصیص یافته و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: برنج هندی ۱۱۲۱ در بسته‌بندی‌های ۱۰ کیلویی و به قیمت هر کیلوگرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف‌کنندگان، برنج پاکستانی در بسته‌بندی‌های ۱۰ کیلویی با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج تایلندی در بسته‌بندی‌های ۱۰ کیلویی با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور عرضه می‌شود.

راد گفت: شکر سفید نیز در بسته‌بندی‌های مختلف و با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تعیین شیوه، شبکه و مباشرین توزیع کالاهای تخصیصی بر عهده کارگروه تنظیم بازار استان‌ها است، تصریح کرد: این کالاها از طریق شبکه‌های منتخب اعم از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا و میادین میوه و تره‌بار در سطح کشور توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در این نامه اظهار داشت: ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها، وظیفه تأمین و تدارک برنج و شکر تنظیم بازار تخصیصی را برعهده خواهند داشت.

وی بیان کرد: تخصیص برنج مربوط به استان‌های تولیدکننده برنج شامل گیلان و مازندران با درخواست رئیس کارگروه تنظیم بازار استان انجام می‌شود.

راد افزود: سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمان‌های جهاد کشاورزی استان، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران مکلفند نسبت به کنترل و نظارت بر روند توزیع و رعایت قیمت فروش کالاهای یاد شده، اقدام و در صورت بروز تخلف، اقدام قانونی را با هماهنگی مراجع انجام دهند.

ارسال نظر