قیمت گوجه فرنگی تغییر کرد

آقای جواد باقری گفت: با توجه به افزایش عرضه، نرخ گوجه فرنگی نسبت به هفته‌های قبل کاهش داشته است و نرخ کنونی هر کیلو از این محصول در میدان مرکزی ۹ تا ۱۷ هزار تومان است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:
عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: با گرمای هوا و افزایش عرضه گوجه فرنگی پیش‌بینی می‌شود که نرخ این محصول در بازار به تعادل برسد.

آقای جواد باقری گفت: با توجه به افزایش عرضه، نرخ گوجه فرنگی نسبت به هفته‌های قبل کاهش داشته است و نرخ کنونی هر کیلو از این محصول در میدان مرکزی ۹ تا ۱۷ هزار تومان است.

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت هر کیلو گوجه سبز ۵۰ تا ۱۴۰ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان، چاقاله بادام ۳۰ تا ۷۰ هزار تومان و ملون ۸ تا ۱۲ هزار تومان است.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: هم اکنون هر کیلو خیار بوته‌ای ۸ تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال تامسون ۶ تا ۱۳ هزار تومان، سیب ۵ تا ۱۴ هزار تومان و موز ۲۳ تا ۳۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی عرضه می‌شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم

گوجه سبز ۵۰ تا ۱۴۰ هزار تومان

توت فرنگی گلخانه ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان

چاقاله بادام ۳۰ تا ۷۰ هزار تومان

خیار گلخانه ۷ تا ۱۱ هزار تومان

پرتقال تامسون ۶ تا ۱۳ هزار تومان

سیب ۵ تا ۱۴ هزار تومان

موز ۲۳ تا ۳۰ هزار تومان

مشاهدات بازار حاکی از آن است که قیمت گوجه فرنگی در برخی مغازه ها کاهش یافته و به زیر ۲۵ هزارتومان رسیده است.

 در روزهای گذشته قیمت گوجه فرنگی در مغازه‌های سطح شهر تهران به کیلویی ۲۵ تا ۲۷ هزارتومان رسید. مغازه‌داران علت این افزایش قیمت را کاهش عرضه گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه‌و تره بار عنوان کردند و رئیس اتحادیه بارفروشان نیز علت این افزایش قیمت افسارگسیخته را مشکلات کامیون‌داران و کاهش تمایل آنها به بار زدن محصولات کشاورزی دانست.

وی همچنین اعلام کرد که در شرایط عادی حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن گوجه فرنگی وارد میدان میوه و تره‌بار می‌شد ولی این حجم در چند روز قبل به شدت تقلیل پیدا کرد.

اما روز گذشته نیز رییس اتحادیه بارفروشان اعلام کرد که با رایزنی‌های بخش خصوصی(بدون دخالت دولت) با کشاورزان و کامیون‌داران بار به میزان کافی از صبح پنج شنبه به ۳۰ استان کشور ارسال شد و رانندگان کامیون با پذیرش ۱۰ درصد افزایش نرخ کرایه پذیرفتند که به جاده‌ها بازگردند و همین مساله تنش قیمتی در میدان اصلی میوه‌وتره بار را کنترل کرد.

حالا اما براساس مشاهدات میدانی از برخی از مغازه‌های سطح شهر تهران به نظر می رسد تب افزایش قیمت گوجه فرنگی خوابیده و بیشتر مغازه‌ها گوجه فرنگی‌ را با نرخ کیلویی ۱۸ تا۲۵ هزارتومان به فروش می رسانند.

 

ارسال نظر