یارانه جدید

زمان واریز یارانه جدید اعلام شد

در جلسه فوق العاده شب گذشته شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، قالیباف با انتقادات صریح از میرکاظمی، مخبر، صالح آبادی و برخی مسئولین اقتصادی دولت از تصمیمات غیرکارشناسی آن‌ها انتقادات صریح و تندی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس ، عدم اجرایی شدن کالابرگ الکترونیک و زمان‌بر بودنش را رد کرد و گفت ظرف مدت حداکثر ۴۰ روز می‌توان این طرح را اجرایی کرد.

به نقل از آفتاب، در جلسه فوق العاده شب گذشته شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، قالیباف با انتقادات صریح از میرکاظمی، مخبر، صالح آبادی و برخی مسئولین اقتصادی دولت از تصمیمات غیرکارشناسی آن‌ها انتقادات صریح و تندی کرد.

او گفت: این لطمه‌ای که به ذهنیت مردم زده شده است، نتیجه اقدامات شما است.

قالیباف ادامه داد: مگر قرار نبود با توجه به حساسیت درباره آرد، اقدامی نشود و اگر قرار بر اقدام شد، بعد از مابقی کالا‌ها و اجرایی شدن کارت هوشمند نان صورت گیرد.

قالیباف با ارائه گزارش جلسات متعددی که با رئیسی و مخبر در سال گذشته داشته است و مقرر شده بود که کالابرگ الکترونیک در دستور کار قرار گیرد، از میرکاظمی انتقاد کرد.

او خطاب به میرکاظمی گفت: شما مخالف هستید و اجازه ندادید این اتفاق مثبت برای کشور بیافتد.

همچنین قالیباف، عدم اجرایی شدن این اقدام و زمان‌بر بودنش را رد کرده و گفته که من با کارشناسان و افراد فنی و کسانی که کف کار اجرایی این کار از بدنه کارشناسی هستند، مفصل جلسه گذاشتم.

وی افزود: با تجربه‌ای که در راه اندازی ۱۱۰ و هوشمندسازی شهرداری دارم تاکید می‌کنم اگر کار درست پیگیری شود، ظرف مدت حداکثر ۴۰ روز می‌توان طرح را اجرایی کرد.

این در حالی است که رضایی گفته در دو ماه اول این یارانه در قالب نقدی و به عنوان کمک معیشتی به مردم پرداخت می‌شود. اما از ماه سوم مردم به جای یارانه نقدی کالا برگ دریافت می‌کنند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش می‌گوید: قانون مجلس بر کالابرگ الکترونیک با قیمت شهریور ۱۴۰۰ تصریح دارد و تاکید می‌کند که این تصمیم یک تصمیم کارشناسی شده است.

وی تصریح کرد: مجلس اجازه اقدامی غیر از این را نمی‌دهد. او بر نظر مثبت رئیس‌جمهور بر این مساله هم تصریح می‌کند.

ارسال نظر