عرضه های اولیه| عرضه اولیه| تغییرات عرضه اولیه| قیمت پایه عرضه اولیه

عرضه ۱۲۰ میلیون سهم ددانا در فرابورس

بنابر اطلاعیه معاون نظارت بر بازار شرکت فرابورس ایران، ۵درصد از سهام شرکت داروسازی دانا معادل ۱۲۰ میلیون سهم این شرکت، با نماد معاملاتی «ددانا» و به روش ثبت سفارش عرضه خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 معاونت نظارت بر بازار شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، از عرضه اولیه سهام شرکت داروسازی دانا در روز دوشنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) خبر داد.

بنابر اطلاعیه معاون نظارت بر بازار شرکت فرابورس ایران، ۵درصد از سهام شرکت داروسازی دانا معادل ۱۲۰ میلیون سهم این شرکت، با نماد معاملاتی «ددانا» و به روش ثبت سفارش، عرضه خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، ۵ درصد از سهام «ددانا» شامل ۱۲۰ میلیون سهم با قیمت مبنای ۲۵هزار و ۵۶۴ ریالی هر سهم، دامنه قیمت ۲۳هزار و ۸ تا ۲۸هزار و ۱۲۱ ریالی و با حداکثر سهمیه ۲۰۰ سهمی به ازای هر سهامدار حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش در بازار اول معاملات فرابورس عرضه خواهد شد. با توجه به این موضوع، حداکثر نقدینگی مورد نیاز حدود  ۵ میلیون و ۶۲۴هزار و ۲۰۰ ریال ( ۵۶۲هزار و ۴۲۰ تومان) است. البته بستگی به این دارد که در این عرضه اولیه چند نفر مشارکت کنند.

لازم به ذکر است که شرکت داروسازی دانا پس از شرکت حمل و نقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر سیرجان با نماد «حگهر۱» و شرکت فروسیلیسیم خمین با نماد معاملاتی «فروسیل۱»، از جمله شرکت‌هایی است که در سال جاری در فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

سرمایه‌گذاری شفا دارو با سهامداری ۵۴درصدی و همچنین سرمایه‌گذاری دارویی تأمین با سهامداری ۴۳درصدی، دو سهامدار عمده این مجموعه داروسازی هستند.

این شرکت این داروسازی پس از طی مراحل پذیرش در سال ۱۳۹۹ با نماد «ددانا» به ‌عنوان دویست و نهمین شرکت در بازار اول فرابورس درج شد.

مشاور عرضه، شرکت کارگزاری بانک ملی و متعهد خرید، شرکت تامین سرمایه نوین معرفی شده است. همچنین، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی به عنوان بازارگردان معرفی شده است.

ارسال نظر