گروگانگیری ایلام | قربانیان جدید گروگانگیری ایلام

فوری: شمار قربانیان گروگانگیری ایلام افزایش یافت

صبح امروز به تعداد قربانیان، گروگانگیری ایلام در روز چهارشنبه 28 اردیبهشت افزوده شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

در روز چهارشنبه 28 اردیبهشت گروگانگیری ایلام رخ داد. گروگانگیری ایلام تا کنون 6 قربانی داشته است. گروگانگیری ایلام در یکی از ارگان های دولتی رخ داد. عامل گروگانگیری ایلام خودکشی کرد. گروگانگیری ایلام یکی از فجیع ترین وقایع امسال به حساب آمد.

افزایش تعداد قربانیان گروگانگیری ایلام

۲ روز پس از گروگانگیری خونین در سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام که ۵ کشته به‌ دنبال داشت، یکی دیگر از مجروحان این حادثه در بیمارستان جان خود را از دست داد. 

 این حادثه صبح روز چهارشنبه ۲۸اردیبهشت در سازمان املاک بنیاد مستضعفان در خیابان پاسداران ایلام اتفاق افتاد. یکی از کارکنان این سازمان که با مدیر خود دچار اختلاف شده بود پس از آنکه با اسلحه همکارانش را تهدید و به طبقه دوم منتقل کرد در آنجا یک نارنجک منفجر کرد و در ادامه وقتی خود را در محاصره پلیس دید دست به‌خودکشی زد.

در جریان این حادثه علاوه بر مرد گروگانگیر ۴نفر دیگر نیز جان خود را از دست دادند و شماری مجروح شدند. این در حالی بود که وضعیت تعدادی از مجروحان حادثه نیز وخیم گزارش شده بود. صبح دیروز (جمعه) یکی دیگر از مجروحان که از قضا پسرعموی مرد گروگانگیر بود روی تحت بیمارستان جان خود را از دست داد تا شمار کشته‌شدگان این حادثه تلخ به ۶نفر برسد.

تهدید قربانیان گروگانگیری ایلام توسط فرد قاتل

در همین حال سیدمجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور که به ایلام سفر کرده است در این‌باره گفت: در سوابق شخص ضارب ۲مورد اقدامات مجرمانه ازجمله درگیری و ضرب و شتم و عبور غیرقانونی افراد از مرز وجود دارد. براساس ارزیابی‌های انجام شده این حادثه ناشی از یک اختلاف کاری در محیط کار با مدیر مربوطه بوده و متهم قبل از دست زدن به چنین جنایتی تهدیداتی را نسبت به همکاران خود داشته است. به‌نظر می‌رسد این فرد تحت‌تأثیر فشار سنگین روحی که در محیط کار وجود داشته به یک جنون لحظه‌ای دچار شده ‌و دست به این کار زده است.

وی در ادامه گفت: عملکرد پلیس بسیار خوب و شجاعانه بود و مأموران در کوتاه‌ترین زمان خودشان را به محل رساندند و فرمانده انتظامی نیز بسیار شجاعانه عمل کرد و نخستین فردی بود که با ریسک بالا وارد ساختمان شد. استاندار نیز در لحظه با بنده در تماس بودند و امور را به خوبی مدیریت کردند و مجروحان در کمتر از ۱۰دقیقه به بیمارستان منتقل و به نحو شایسته‌ای تحت درمان قرار گرفتند.

گروگانگیری ایلام

وی درباره چگونگی استخدام فردی سابقه‌دار در این سازمان گفت: یکی از مواردی که ما به آن رسیدیم این است که چرا در مورد این شخص استعلامات حراستی انجام نگرفته است. ‌باید از دستگاه‌های مربوطه پرسید که چرا استعلامات لازم در موقع به‌کارگیری انجام ندادند.

از سوی دیگر از ایلام خبر می‌رسد که به‌دنبال وقوع‌ این حادثه تلخ، مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان این استان عزل شد. محمد پیرعلی، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در حکمی علیرضا رستم‌بیگی را به‌عنوان سرپرست دفتر نمایندگی اموال و املاک استان ایلام معرفی کرد.

گروگانگیری ایلام

اخراج مدیرکل سازمان بنیاد مستضعفان، ساختمان گروگانگیری ایلام

در پی‌حادثه گروگانگیری دیروز؛ مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام عزل و به جای او، رستم بیگی سرپرست دفتر نمایندگی اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام شد. پیرعلی رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در حکمی علیرضا رستم بیگی را به عنوان سرپرست دفتر نمایندگی اموال و املاک استان ایلام معرفی کرد. پیش از این فریادی زاده، مدیریت این اداره کل را به عهده داشت.

در همین حال بنیاد مستضعفان اعلام کرد که عامل این تیراندازی نه اخراج شده بود نه تعلیق. این بنیاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فرد مسلح و عامل این ماجرای تلخ، از کارکنان پیمانکاری اداره‌کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در ایلام، از مرداد سال٩٧ به‌عنوان نگهبان مشغول به فعالیت بوده و حقوق اردیبهشت ماه او با احتساب افزایش حقوق سال۱۴۰۱به حسابش واریز شده بود. او همچون سایر کارکنان مشغول در سازمان اموال و املاک، در طول سنوات همکاری با اداره‌کل ایلام، از حقوق و مزایای قانونی و معیشتی، وام و تسهیلات شغلی بهره‌مند شده بود و از این بابت نیز هیچ مشکلی نداشته است. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، سعید رستمی از زخمی های حادثه گروگانگیری چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، به دلیل شدت جراحات جان باخت. پیش از این ساسان ملک‌زاده نیز از مجروحان این حادثه در بیمارستان جان خود را از دست داد. بر اثر این حادثه سه نفر از کارکنان این مجموعه کشته و خود ضارب نیز پس از کشتن افراد دست به خودکشی زد.۶ نفر دیگر نیز مصدوم و به مراکز درمانی اعزام شدند که ۲ نفر از  آنان جان باختند. شیوا محمدی، ناهید روشنی، میلاد فتاحی و سعید رستمی چهار نفری هستند که در جریان گروگانگیری جان باختند. 

به گفته مرادی، روز چهارشنبه یکی از کارکنان اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام با یک قبضه کلاشینکف و دو عدد نارنجک وارد اداره شده و به دنبال درگیری با مدیر و کارکنان مجموعه بوده است. او گفت: فرد مذکور کارکنان را در یک اتاق به گروگان می‌گیرد و اقدام به تیراندازی می‌کند و نارنجک را هم منفجر می‌کند. مرادی گفت: این حادثه ۷ مجروح و ۳ فوتی داشت که با خودکشی قاتل به ۴ نفر رسید. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با فوت یکی دیگر از افراد در بیمارستان شمار فوتی‌های این حادثه به ۵ نفر رسید و افراد مجروح نیز ۶ نفر هستند.

تصاویری از چند قربانی این حادثه:

گروگانگیری ایلام

 

گروگانگیری ایلام

 

گروگانگیری ایلام

ارسال نظر